Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok véleményt írni a...

Tudnátok véleményt írni a kérdéseimre? Első baba

Figyelt kérdés

Légzésfigyelő: Angelcare vagy Baby control? 1 vagy 2 lapos?

Cumi/cumisüveg: egy márkát vegyek vagy legalább 2 félét?

56 os ruhától vegyek kisebbet?

Pelenkázó pultot nem szeretnék, csak pelenkázó alátétet, hülyeség?

Hordozóból melyik fajta a jobb?

Babakádba jó dolog a csúszásgátló alátét?

Orrszi porszi nektek bevált?

Köszi!


2020. júl. 13. 09:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Légzésfigyelő nekünk nem volt úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

Cumisüveg jó ha van 2 féle, de cumit ha nem mindenáron akarod cumiztatni elég 1 felé.

Vehetsz kissebb ruhákat is a biztonság kedvéért, de akár addig is vetethetsz míg bent vagy a kórházban, ha esetleg olyan pici lenne.

Eleinte jó a pelenkázó pult, hogy ne keljen hajolgatni. Viszont ahogy elkezdett forogni a babám mi nem használtuk többet.

Hordozó alatt mire gondolsz? Ami a babakocsikhoz is van vagy kendő? Ha az első és nincs a babakocsihoz, érdemes minél nagyobbat venni. Ha kendő akkor rugalmas, szövött vagy karikás az elején.

Nekünk a szűkítő nagyon jól jött a kiskádba. Jobb volt úgy fürdetni, hogy nem kellett végig tartani.

Orszi porszi a legjobb. A masszív cuccot csak az szedi ki.

2020. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Légzésfigyelőnk nem volt és most sem lesz a 3.gyereknél.

Én a MAM cumisüveget szeretem. A Nuk, Tommie avent nem vált be.

Nekem is csak kemény pelenkázó lap volt amit a komódra tettünk, de amint forgott az ágyon pelenkáztam.

Ahogy az első is írja ha megszülsz és nagy az 56 méret még mindig tudtok gyors venni 1-2 db.

Hordozni nem tudtam - ebben megint csak nem tudok véleményt mondani.

Babakádban én csak tetrapelenkát tettem alá és 1 kézzel fogtam a babát. Kaptunk ilyen szűkítőt de sose használtuk.

Orrszi porszizunk.

2020. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Légzésfigyelő: Angelcare vagy Baby control? 1 vagy 2 lapos?


Nem volt.


Cumi/cumisüveg: egy márkát vegyek vagy legalább 2 félét?

Felesleges előre venni, max akkor, ha nem akarod szoptatni.


56 os ruhától vegyek kisebbet?

Igen


Pelenkázó pultot nem szeretnék, csak pelenkázó alátétet, hülyeség?

Nem, jomazbugy, nekünk se volt.


Hordozóból melyik fajta a jobb?

Amelyik neked megfelel.


Babakádba jó dolog a csúszásgátló alátét?

Felesleges, úgyis fogod a gyereket.


Orrszi porszi nektek bevált?

A porszívóra valamiben.

2020. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%

Angelcare 2 lapos van, sosem riasztott tévesen, már a 4. babát szolgálja ki.


Semmi ilyesmire nem lesz szükséged, szoptasd a babádat.


1-2 50-es az elején jól jön, de nagyon gyorsan kinövik, úgyhogy tényleg csak azért, hogy legyen olyan kép róla, ahol nem lóg rajta a ruha. 😊


Ki fog törni a derekad. Mi 5-6 hónapos korban költöztünk le a földre, pelenkázószivacsra, amikor már nagyon izgágák voltak fent.


Autós hordozó vagy magadra kötős?


Felesleges, az elején nyeklik-nyaklik, muszáj fognod, mire játszani fog és haszna lenne, addigra meg mehet a nagykádba.


Az egyik leghasznosabb cucc, kb 1000 forintért. Nem kérdés. 😊

2020. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Légzésfigyelő: Angelcare vagy Baby control? 1 vagy 2 lapos?


Nekem Angelcare van és folyton tévesen riaszt, pedig 2 lapos. Én ha újra vehetnék, Baby Controlt választanék, minél nagyobb felületet lefedőt. De végezz el egy babaelsősegély tanfolyamot, mert anélkül hamis biztonság.


Cumi/cumisüveg: egy márkát vegyek vagy legalább 2 félét?


Ha szoptatni szeretnél, bőven elég egy, tartaléknak, de én mellszívót javaslok, amihez eleve van. Ha meg kell, később ráérsz megvenni. Nekünk az Avent vált be.


56 os ruhától vegyek kisebbet?


Szerintem ne. 56osból is elég 6 db body, 6 db rugi és ha téli baba, akkor vmi melegebb overall -féle, sapka, kesztyű. Nagyon hamar kinövi. Mindenből fehéret érdemes a kakifoltok könnyebb kiszedése miatt.

Ruhapelusból sosem elég. Nekem 20 is elfogy egy héten.


Pelenkázó pultot nem szeretnék, csak pelenkázó alátétet, hülyeség?


Attól függ. Ha szeretsz hajolgatni az ágy fölé, meg azt, hogy a 20 dolgot, ami kellhet, ott kell tartanod kéznél ahol épp pelenkázol, nem hülyeség :) szerintem szerezz be egy olyan lapot, amit a kiságyra tudsz helyezni,de le a földre vagy egy nagyobb komódra is, és eldöntöd mi tetszik majd ahogy meglesz a baba. Illetve egy ágy oldalára akasztható zsebes tárolót a pelenkáknak, popsitörlőnek, krémeknek, stb.


Hordozóból melyik fajta a jobb?

Babaülésre vagy hurcira gondolsz? Autós ülésből isofixeset javaslok, hordozáshoz nekünk a mei tai jött be. Nekem Gresemese van, újszülött fajta, kb 1 éves korig fér bele.


Babakádba jó dolog a csúszásgátló alátét?


Nem..nekünk olyan van, ami tartja a babát, kivehető betét.


Orrszi porszi nektek bevált? Igen. Csak az vált be.

2020. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

1. Nem volt szükségünk légzésfigyelőre.

2. MAM cumisüveg bevált.

3. 56-os pont elég volt és ha picit nagy is, nem baj, mert pikk-pakk kinövi.

4. Merev aljú pelenkázó alátétet vegyél.

5. Mindegy, a célnak bármelyik megfelel, de olyat, ami autósülésként is szolgál.

6. Felesleges az alátét, ha van, aki megfogja a babát fürdetéskor.

7. Sosem volt rá szükségünk.

2020. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk Baby Control volt 2 lapos,tökéletesen megfelelt.

Cumisüveg bőven elég egy. Cumi is egy. Én vettem többet,el is ajándékoztam. 8 hónapos a fiam,nem kell neki egyik se. Tudtok még venni ha kell. De ha olyan lesz,mint az enyém fölösleges lesz a több.

A babakádba nem vettem csúszásgátlót. Nem is hiányzott.

Orrszi porszi a legjobb dolog,de nekem csak az az egyszerű porszívóra csatlakoztatós vált be. Az elektromos alig szed ki valamit.

Én nem vettem 56-nál kisebb ruhákat. Jól is tettem. Mert kapásból nem volt rá jó. 62-vel indítottunk.

A pelenkázó pultot én megvettem,tök fölös volt. 2 hónapig használtam. Azóta alátét leterít földre,franciaágyra és ott. Pörög,forog már nem is tudnám máshol. Úgy hogy jól gondolod.

Nekem csak egy gyerekem van,nem vagyok olyan nagyon tapasztalt,de azért remélem tudtam segíteni. Boldog babázást!😀

2020. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
*Gremese mei tai. Utolsó vagyok.
2020. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk volt légzésfigyelőnk de sokszor jelzett. Mi meg halálra rémültünk de hála égnek nem volt baj. Pedig megbízható volt.Angelcare.

Cumisüveget most rendeltem, Aventos 5 db van benne és egy cumi 14.000 volt csomagban.

Ruhából 56-ost veszek most is, mint az első babánál. Ki tudja mekkora a baba.

Utazóágyunk van és pelenkázó is van rajta teljesen jó.

Nekem Graco hordozóm van. Az első babánál is jó volt. Nagy és kényelmes. Napellenző is van rajta.

Csúszásgátlót nem vettem a kádba. Olyan kádat vettem, ami süllyesztett. Jó újszülöttnek is. Nem kell tartanod.

Orrszívót a patikában vettem mindig a porszívóhoz. 2000 Ft körül van. De csak akkor használtuk, amikor már nagyobb volt és megfázott.

2020. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Ket lapos, mindegy melyik. Cumisuveget nem hasznaltunk. HM 56-os ruha sokaig jo, m nagyobb meret. Ez az osszes metetre igaz. Ha nem akarsz pelenkazot, nem fontos. Eloszor rugalmas kendo a legjobb vagy szovott. Orrszi porszi kell.
2020. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!