Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj ha hagyom "unatkoz...

Tényleg baj ha hagyom "unatkozni" a nagyobb babát?

Figyelt kérdés
Apukám szerint sokat unatkozik a 17 hónapos gyerekem, mert nem játszom vele meg nem beszélek hozzá egész nap. És hogy ezért "nyafizik" folyton. (Apuék 2-4 hetet itt laknak nálunk ameddig elkészül náluk a felújítás és most apu a naaagy megfigyelő). Természetesen sokat játszom vele, beszélgetek vele, csinálunk mindenfélét, szeretgetem, de az igaz, hogy amikor el akarom végezni a dolgom, akkor hagyom hogy találja fel magát addig. (főzéskor például..) apum szerint ez baj... Eddig nem tartottam annak. Ti hagyjátok néha magukban lenni a gyerekeiteket? Nincs egyedül természetesen, végig velem van, de el kell látnom a háztartást is. Bevonnám a kicsit is hogy segítsen, de akkor nem végzek kb soha, attól meg a falnak tudok menni, így legalább pikkpakk kész minden és ott a nap játszani. A csacsogás meg, hogy őszinte legyek nem az erősségem, soha nem tudtam mások hogy tudnak nonstop beszélni (apum is ilyen) én tök jól elvagyok csendben, tényleg baj hogy nem beszélek folyton a gyereknek? Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy meg vagyok kukulva egész nap, sokat beszélek hozzá, mondókázom, egyedi mondókákat gyártok, mesét olvasok neki, de van olyan hogy csendesen figyelem..
2020. júl. 13. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az a jó ha van annyira önálló a gyerek, hogy elvan egyedül pár órát. Így felnőttként se szorul majd rá másokra, hogy boldog legyen, hiszen jól vn egyedül is.
2020. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jól csinálod, ha nem az van, hogy addig könnyesre üvölti magát, hanem elvan, esetleg csak kicsit unatkozik, az nem baj, így egyedül is megtanulja magát elfoglalni, miert is lenne jobb hogy 0-24-ben szórakoztatod, és semmivel nem haladsz.
2020. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Anyukam ugyanezzel jott, hozzam folyton beszelt gyerekkoromban (is :D), az a maniaja, hogy a gyereket le kell kotni. Szerintem meg lehetoseget kell adni neki arra is, hogy feltalalja magat, en csondes tipus vsgyok, nyilvana gyerekhez beszelek, enekelunk, jatszunk, de nem 24/7-ben, attol be is kattannek.
2020. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Apukad addig hasznositsamagat, es bezzeljen o hozza :D
2020. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Derjaderja ***** válasza:
80%
Neked van igazad.
2020. júl. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én utálok játszani, én nem nagOn játszok konkrétan a 17 hónapos lányommal.

Csinálom a dolgom, és jön velem, mosógépet pakol, hordja a teregetnivalót, zenét hallgatunk, táncolunk, sétálunk stb. De én játszani nem tudok, nekem az kín.

A férjem a nagy mókamester, vele játszik sokat.

2020. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj, apukád csak unatkozik és ezért okoskodik egy sort. Hazamennek és elfelejti. Mindent jól csinálsz.
2020. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Evus1999 válasza:
100%
Nyugi, mindig meg találják a hibát a gyerek nevelésbe. Nekem pont azt neheztelik, hogy a 2 hónapos kislányomat nem hagyom sírni "mert attól csak erősödik a tüdeje" hanem ha tudom, hogy ha fel veszem akkor meg nyugszik akkor fel is fogom venni.
2020. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok, megnyugtattatok🙂 Szerencsére fel tudja találni magát így ilyenkor nem szoktam csatlakozni a játékba, hogy megszokja hogy tud egyedül is játszani. Amikor végzek pedig folyton csinálunk valamit, csak tegnap nyafogós (nem üvöltős, toporzékolós) napja volt, apum meg szeret okoskodni.. Meg engem összezavarni.. De végre anyu is közbeszólt hogy ő is hasonlóan csinálta velem, csak ő hagyta hogy tévézzek is közben😅 nálunk csak egy tv van a mi szobánkban, amit szinte be sem kapcsolunk.
2020. júl. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!