Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselitek, ha ti vagytok...

Hogy viselitek, ha ti vagytok a "kevesebbet érő" gyermektelenek a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Egy ideje próbálkozunk babával, de még nem sikerült sajnos, a közvetlen környezetemben viszont azóta "mindenki terhes" vagy esetleg már szülő.


Én meg tök szarul érzem magam már egy ideje, mert úgy érzem, mintha mások szemében kevesebb lennék, csak mert nincs gyerekem, mint XY-nak...


A terhes/kisgyerekes kolleganők és barátnők folyton kérdezgetnrk, hogy mire várunk még, miért nincs még gyerekünk, na majd meglátjuk, nem is élet az élet, míg nincs baba, mi mèg nem "tartunk ott, mint mások", kb. az jön le sokszor, mintha az én életem szükségszerűen boldogtalanabb és unalmasabb lenne, csak mert nincs gyerekem és úristen, miből maradok ki.


Hát, fáj is, hogy kimaradok belőle egyelőre, de most már fusztrál is, hogy úgy érzem, akiknek már sikerült, azok lesajnálnak emiatt.


A családban is baba fog születni, hát azóta senki meg nem kérdezi, mi van velünk, folyton csak a baba meg a várandós kismama a téma, csak őt kérdezgetik, csak iránta érdeklődnek, a mi eredményeink vagy élményeink (pl. Otthonvásárlás) senkit nem érdekelnek, és ez is rosszul esik kicsit, mintha mi nem is léteznénk, mert nincs még gyerekünk...


Ti nem éreztétek így? Mit csináltatok, ha igen?



2020. júl. 15. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmondtam, hogy nem rajtunk múlik, hogy mikor jön a baba. Ezek után senki sem firtatta.
2020. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha kérdezik, az a baj, ha nem, az a baj?
2020. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy vetélésem azóta nem próbálkozunk de átérzem a helyzeted. Körülöttem is mindenki szül, terhes. Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni,másként gondolkodnak. Egyébként felháborítónak tartom, amikor megkérdezik mikor jön a gyerek. Két emberre tartozik, senki másra. Ha annyira boldog az életük ezeknek a gyermekes családoknak akkor nem értem miért foglalkoznak mások életével. Próbáld figyelmen kívül hagyni, ha kérdezik mondd azt, hogy ez magánügy. Gondolj arra, hogy még most mennyi olyan dologra van lehetőséged, amire kisbaba mellett nem lesz és használd ki ezt az időszakot. A frusztrált, kotnyeles embereket pedig helyezd a látókörödön kívülre. Nem ér annyit, hogy ezen idegeskedj. Egyébként ha meglesz az első akkor majd a mikor jön a második kérdés kerül sorra. Kitartást és mihamarabbi gyermekáldást kívánok számotokra!
2020. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Én nem akarok gyereket, és bocs, de rosszul vagyok az olyanoktól, mint ti. Mintha valami elvakult szektások lennétek, vagy buta kislányok. Azokat sajnálom, akik úgy szülnek mintha ezzel a világot váltanák meg, vagy mintha ezzel révbe érnének. Holott csak nem tudtok mit kezdeni az életetekkel, és ez jó mentség mindenre. Neked még nincs mentséged, a szekta meg kezd furán nézni rád - igyekezni kell a gyerekgyártással.
2020. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
#4 Akkor mit keresel a gyerekvállalás témakörben?
2020. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Jön trollkodni. Mert azt hazudja magának, hogy nem érdekli a téma, miközben ez nem igaz.
2020. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél ennyire negatív. Mi is szeretnénk gyermeket de egyelőre nem jön, nem mondom, hogy nem gondolkodom ezen, de az eszembe sem jutna, hogy ettől kevesebbet érek. Amúgy is mi az az “egy ideje”? Ha kevesebb, mint egy év, akkor nincs min idegeskedni.
2020. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem fiatalon szültem, de érdekes módon senki nem kérdezgette ezt tőlem, és nem éreztem a lesajnálást sem. Szerintem te vagy túl érzékeny a témára. És miért baj az, ha más terhességének, és kisbabájának meg örülnek? Ez természetes, hiszen egy új élet, új családtag. Ismerőseim, akiknél meg nehezebben jött össze, mindig megmondták, hogy próbálkoznak.
2020. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nem akarod elmondani, hogy már rajta vagytok az ügyön, pedig akkor aztán foglalkoznanak veletek... És akkor ezért lennetek lesajnalva.

Amúgy nem hiszem el, hogy még mindig vannak ilyen taplo emberek, akik nem gondolnak bele, hogy ilyesmi áll a gyerektelenseg hátterében. Én pont ezért még a saját testverem sem kérdezgetem - ugyanis ha olyan típus, akkor magától elmondja, mert osztozni akar a részvétben, ha meg nem, akkor nem akarja megosztani!

Tapintat! Az egyik legnehezebben gyakorolható emberi erény.

2020. júl. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bunkóság ilyet kérdezni... Én mindig félek, hogy meddő párnál érzékeny témára tapintok és sose kérdezek rá. Ha akarja mondja.


Amúgy én ilyen emberekkel nem foglalkoznék egyébként se. Tőlem is mindig kérdezik, hogy miért nem vagytok már házasok, miért nincs még baba, stb mintha ez egyedül egy nő döntése lenne. Én azt szoktam válaszolni, hogy megrendeltem ebayről, egyszer majdcsak jön. Ha meg családi rendezvényen jön elő, öcsémmel szoktuk eljátszani hogy "na vesztettél, nem bírták ki 10 percig se, hogy ne hozzák szóba". Ezektől általában észreveszik magukat.

2020. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!