Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébredhet a baba minden...

Miért ébredhet a baba minden egyes éjszaka ugyanabban az időpontban?

Figyelt kérdés
Segítsetek mert mar nagyon el vágyós keseredve! A kisbabám minden egyes éjszaka ugyanabban az időpontban felkel. Már mindenen volt változtatva. Kevesebb ruha, több ruha. Gondoltuk kévés neki a tejem, elkezdtünk tejpépet adni.csak gyümölcsel volt hajlandó megenni így gondoltuk a gyümölcs nem jó estére. hagytam többet és kevesebbet is aludni nappal. Mindent kizártunk, éhes nem lehet mert nem eszik ha felkel (csak pár korty) ...mar kivagyok idegileg .nincs több ötletem. Mikor a gyerekorvost kérdeztem természetesen a fogzásra fogta. 8 foga van már, tudom milyen mikor a foga jön. 8 hónapos egyébként

2020. júl. 18. 01:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

"a csecsemők és kisdedek alvása is ciklusokban zajlik, de ezek kezdetben sokkal rövidebbek, mint egy felnőtté. A ciklusokban változó mélységű az alvás. Minden életkorban vannak szemmozgással, végtagmozgással járó időszakok is - a felnőtt is forgolódik éjszakánként az ágyában."


"...a kipihentséghez teljes alvásciklusok kellenek. Míg azonban a baba az alvásciklusok végén ébred, addig a szülők alvását - valahol az ő hosszabb ciklusukban - szerencsétlenül megszakítja; így van az, hogy a szülők holtfáradtak, a gyerek meg olyan nappal, mint a motolla..."

Gyerekeink nem programozható kis automaták, akiket csak át kell csak állítani "szülőbarát" üzemmódra, hanem közelségünkre, melegségünkre vágyó, érző kis lények. A szülőknek is jólesik összesimulva, egymás közelében aludni!

A hat hónapos kor utáni gyakori éjszakai ébredés oka többnyire a fogzás. Jellemző ezekre a babákra, hogy nappal nyugodtak, kiegyensúlyozottak, jó étvágyúak. Kicsit talán duzzadtabb a fogínyük, de ezenkívül semmi egyéb jel nincs. A fogzás rendszerint addig okoz problémát, amíg az új fog át nem töri a fogínyt. Napközben sok minden eltereli a baba figyelmét a kellemetlen érzésről, de éjszaka sűrűn felébred rá.

A legfontosabb, hogy megnyugtassuk az édesanyát: sok társa tapasztal hasonlókat a hat hónapos kor utáni időszakban. A megpróbáltatások rendszerint addig tartanak, amíg előbújik az új fog. Előfordul, hogy az egyik fog nehezen jön ki, a másik pedig szinte észrevétlenül.

[link]

2020. júl. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a “dolga”?



Ha random valahol kel e mindenhol az kevésbé lenne normális..


A 2 évesem is megébred minden éjjel ugyanakkor , csak visszaalszik



Ehhez fogzás sem kell.

2020. júl. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tudnia átaludni az éjszakát.
2020. júl. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. Ezt én is olvastam

Többiek- tisztában vagyok vele h 8 hónaposan még nem kell ataludnia az éjszakát. Arról beszélek h pontosan ugyan akkor kel minden éjszaka. Hol vissza alszik hol nem.van h 2 órán keresztül nem tudjuk vissza altatni.nem éhes nincs gond csak kel. Ááá mindegy nem is tudom miért a sok tökéletességhez fordultam tanácsért. Biztos csak a kimerültség

2020. júl. 18. 07:56
 5/15 A kérdező kommentje:
*tökéletességekhez
2020. júl. 18. 07:57
 6/15 khniki ***** válasza:
Nem tudom, mitől ébredhet. Cumija nincs? Mert a kisfiam 8 hónaposan már simán megtalálta és a szájába tette, aztán aludt tovább.
2020. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincsen...nem akarta elfogadni hiába vettem 1000 félét
2020. júl. 18. 09:55
 8/15 anonim ***** válasza:
Normalis. Mert 8 honapos, azert ebred.
2020. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 8 hónapos. Születése óta nagyon sokszor ébred éjjel. Ma is este fél 10-kor aludt el reggel 9-kor kelt. Ez jó is,majd 12óra de vagy tízszer megébred. És ez mindig így van. Többek között ezért is alszik mellettem,mert így azonnal tudok reagálni és így nem ébred meg teljesen. Cici be a szájba és alszik tovább. Én is alszom,mindenki kipihent. Az hogy mindig ugyanakkor ébred az fura,gőzöm nincs miért. Az enyém össze vissza. Hajnalba már sűrűbben azt megfigyeltem. Elhiszem,hogy kivagy. Ha nekem rohangálnom kéne a kiságyhoz éjszaka 10-szer, én már nem is élnék az tuti. Pedig van aki ezt csinálja,mert kitart és akkor se veszi maga mellé. Én nem tudnám,nekem kell az alvás különben rémes vagyok.😀
2020. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A fiam is csinálta, általában éjfél és 1 között ébredt. Sírt és a mai napig nem tudjuk mi miatt volt. Eleinte a fogára gyanakodtunk, aztán rossz álomra, sötétre, de semmi nem hatott.

3 éves korára múlt el. Amikor egyszer vele aludtunk, akkor láttuk, hogy a szokásos ébredésekor mocorog, felül és utána ordítani kezd. Épp ezért valószínű nem fájdalomról volt szó. Esetleg ti is próbáljátok ki, hogy megnézitek hogyan ébred - egyből sír vagy eleinte csak keresi a helyét vagy mi.


Amikor felébred a tied, sír is? Nyugtalan? A fiamat pl nem lehetett azonnal megnyugtatni, emiatt azt hittük Pavoros.

2020. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!