Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek mennyire normális babavis...

Ezek mennyire normális babaviselkedések?

Figyelt kérdés

Sosem volt baba a közelemben, így nem tudom... légyszi ne nézzetek hülyének.

Lassan öt hónapos a babám. Rendkívül értelmes tekintetű, gyorsan fejlődő, ügyes babáról van szó. Már a kórházban nézelődött, minden érdekli. Nagyobb vigyorgós, felismeri az embereket. Két foga már kint van lent. Oldalra kúszik, előre most próbál, az ágyon már megy neki, földön még nem, hasra fordul, hátra még nem.


Viszont világ életében nagyon izgága baba volt, folyamatosan mozog, beszél. Mostanában kezdtem kicsit fura dolgokat látni rajta, és nem tudom, ezek normálisak-e? Például a jobb lábával nagyon sokat rúgdos. Ha a pelenkázón fekszik, vagy próbálom elringatni, akkor folyamatosan rúg azzal a lábával, mintha dobogna vele. A kezeit is nagyon sokat mozgatja ezekben a helyzetekben. Szopi közben rendesen ütni szokott ököllel kb. (nyilván nem direkt, csak nagyon kapálózik). A két kezét gyorsan egymásnak üti, mint amikor úgy táncol az ember, hogy a két kezét maga előtt forgatja egymás körül (nem tudom jobban leírni, biztos tudjátok miről beszélek). Nagyon fel tud pörögni! Hátán fekve kalimpál, jár keze lába, amikor felpörgetjük (vigyorogva beszélünk hozzá, puszilgatjuk össze vissza). Ilyenkor ha nyugton hagyjuk utána, még akkor is csinálja, néz mindenféle és ugyanúgy kalimpál meg rúgdos, fel-felsikolt. Tegnap a babakocsiban csinálta ezt, miközben toltam mindenhová magammal mert pakoltam.

ilyenkor olyen mintha teljesen fel lenne pörögve, nem lehet leállítani. :)


Ezek normális viselkedések egy öt hónapos babától? Egyébként sokáig el tud lenni egy játékkal, nézegeti, egyik kezéből a másikba veszi, rágcsálja. De sosem volt egy nyugodt baba, csak amikor a kezemben nézelődik.


Bocsi ha nagyon gáz amit kérdezek oO


2020. júl. 18. 05:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális
2020. júl. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Gondolj bele, neki fekve kell megerősödnie ahhoz hogy kúszni, mászni tudjon, majd később felállni. Ha nem használná ily módon a végtagjait, erre esély se lenne. Nem véletlen hogy a nyugodt babáknál (átlagosan) később kezdődik a mozgásfejlődés vagy fordítva, az ilyen izgágább babáknál előbb.

Viszont ha látványosan mindig csak az egyik oldalát preferálja, érdemes megemlíteni

2020. júl. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az viszont nem, ha csak egyik oldalon "jár a lába". Ebben a korban a szimmetrikus az elvárt.
2020. júl. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltunk tornán, de az aszimmetrikusság már megszűnt. A másik lábával is szokott rugdosni, de lehet hogy azért preferálja a jobbat mert gyakrabban tartom azon az oldalon. Majd próbálom a bal oldalon is tartani, amikor kézben van. Amikor játszik meg fekszik akkor szimmetrikus. Köszönöm a válaszokat.
2020. júl. 18. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!