Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek a dolgok normálisak 1,5...

Ezek a dolgok normálisak 1,5 évesen? Nektek ilyen téren milyen a gyermeketek viselkedése?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos. Igazából egy nagyon aktív, érdeklődő, nyitott, szerintem jó humorú de sok figyelmet igénylő, okos kisfiú.

Ami “zavar” hogy amellett hogy sokszor már már túlzottan anyás velem, másokkal (akár rokon, akár idegen) nagyon undok tud lenni.

Ezeket most nem azért írom, hogy leírjátok:

“Mit vársz, picike még..” “Vagy hogy én vagyok neki a legfontosabb és ez így van jól..” és stb.

Mert ezeket tudom én is, és természetesen bizonyos szintig teljesen normálisnak is gondolom. Csak valamiért bánt amikor így viselkedik.

Alapvetően persze nagyon jó hogy kötődik hozzám, és szerencsére idegenekkel is egészséges a félelme, kiváncsisága is. Előfordult ugyan, hogy elsírta magát valakitől, de nem vészes a dolog. Pár alkalommal volt ilyen és szerencsére nyugtatható, csak megijed. De sokszor meg huncutkodik, keresi a kontaktust azokkal akik szimpatikusak, szóval szerintem ez teljesen egészséges így ahogy van.

Ami a gond az inkább az, hogy a családom belül nagyon csunyàn tud viselkedni a rokonokkal, ha éppen olyan medve van. És ez vonatkozhat rajtam kívül bárkire. (nagynéni, nagymama nagypapa, stb... de akár az apukájára is...) ha “ilyenje van” akkor morcos, morgolódik és eltolja magától az embereket. Rázza a fejét az adott emberre, elfordul, làthatóan mérges ha piszkálják, stb. Pl gyakran előfordul hogy pl ha van valaki nálunk vagy vendégeskedünk valamelyik nagyinál, és valaki bejön a szobába, rá se néz és ha mondom neki hogy nézd ki van itt vagy integess (pl. a papának) akkor morog és elfordul, láthatóan nem akarja felvenni a kontaktust és méf mérges is hogy az adott személy ott van. Ez nem mindig van persze de sokszor előfordul.

Ugyanakkor manapság más kezében, ölében sem marad meg, csak nálam.

Vagy pl estére megérkezik a nagyi ès másnap reggel mondom neki, hogy itt van a nagyi akkor már eleve nem is örül inkább morgós, mérges, hisztis amiatt hogy nem csak mi vagyunk. Néha 1-1 szemèlyre van làtható öröme, de nem mkndig, sőt. Olyan érzésem van mintha ezeknek a latogatasoknak utazasoknak annyire nem örülne. Van amikor persze barátságos, és vannak kivételes személyek is, akikkel mindig szimpatizál, de sajnos egy ideje elég gyakran “undokoskodik” a fent említett formákban.

Egyébként lehet hogy nem ez a legjobb kifejezés erre, de bennem ez a szó fogalmazódik meg. De közben meg ha csak velem van nagyon sokat (mondjuk hetekig nem találkozunk másokkal) akkor meg látom rajta hogy igenis jól esik neki a társaság.

Szoval nehèz eldönteni nekem hogy ez ebben a formában általános-e vagy csak ő ilyen tipus.’szerintetek?


2020. júl. 14. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Féltékeny:D Korán kezdi:)
2020. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Undok szerintem is. Az enyém nem volt ilyen, de ha ilyen lett volna, akkor is az én gyerekem, elviselem. Rengeteget változnak, később majd abbahagyja ezt.
2020. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
2.5 évesen volt nálunk egy ilyen hullám.Le voltam döbbenve a saját gyerekemen, mert senkivel se beszélhettem, mindenhonnan elhúzott és kifejezetten pukkancs volt azokkal is akiket szeretett.Elmúlt pár hét alatt:D
2020. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"Láthatóan mérges, ha piszkálják." Ki nem az?😂 Szerintem teljesen normális, simán kifejezi az érzéseit, úgy, ahogy tudja. Én többek között pont ezt imádom a gyerekekben. Őszinték, nincsenek tele manírokkal és nem tartják be a kötelező udvariassági formákat. Én is baromira utálok arra kelni, hogy ott van valamelyik rokonom, akire nem számítottam, függetlenül attól, hogy amúgy szeretem-e, csak nekem már senki nem nézi el🙄 Szerintem ez inkább a te frusztrációd, hogy jaj, mit fog szólni a nagynéni, hogy a gyerek nem örül neki. Semmit. Szokja meg, hogy a gyerek nem egy idomított kisállat. Van amikor örül neki, van amikor a háta közepére kívánja, és a maga módján ki is fejezi. A felnőttek is pont így vannak vele, csak ők már megtanultak erőltetetten mosolyogni. Sajnos.
2020. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
+1 a 4-es válaszra...
2020. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem kicsit feszélyezve érzi magát mások előtt. Ha az egyik ilyen rokon megvárná még feloldódik, játszana is vele, akkor hamar elkezdene örülni neki. Csak ehhez idő kell.
2020. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kérdéseket olvasva egy dolog merül fel bennem: minden gyerek egy egyéniség. Születik egy baba, minden szülő azt gondolja, egy tökéletes gyereket szült, aki okos, ügyes és ami a legfontosabb normális. Az ő fogalmas szerint. Aztán ahogy nő a csecsemő, kezd kiütközni az egyénisége, a személyisége, attól meg meglepődnek.

Mi felnőttek milyenek vagyunk? Tökéletesek? Hát nem mindenkinek más a személyisége? Mit várjuk el egy gyerektől, hogy tökéletesen viselkedjen, vagy olyan legyen, mint a szomszéd gyerek, mert az egész nap meg se mukkan, attól tökéletes meg jó.

Azt bírom, mikor egy csecsemő szüleitől megkérdezik, hogy jó baba-e? Ami magyarul azt jelenti, hogy kuka-e egész nap. Nem sír, nem hangoskodik, csak van. Aztán mondják a szülők, hogy igen, jó baba. Közmegegyezéssel, hogy a nem jó baba az sír, később a nem jó gyerek lesz aki hangos stb.

Kérdező, itt nem arról van szó, hogy nem normális a gyereked, mert ennyi erővel egy kuka gyerek sem normális, hanem arról, hogy van neki egy személyisége, ami ahogy növekszik, kezd felszínre törni. Nem orvoshoz kell vinni, hanem nevelni kell, alakítani. A környezet ugyanúgy számít, egy gyereket nem csak a szülők nevelik, hanem a környezete is, a lakóhelye, az iskolája, a rokonság.

2020. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!