Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem akarok másik...

Baj ha nem akarok másik gyerkőcöt? Tudom, hogy jó lenne a kisfiamnak (20 hós) egy testvér, de se én se a férjem nem akar másik gyerkőcöt. Ártok neki, hogy egyke marad?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok pozitiv érv szól a tesó mellett,de azért ártani nem hiszem hogy árt.Szerintem gyereket válallni és nem vállalni is felelős döntés,ha nem akartok,senki nem erőltetheti rátok.Részemről nem tudnám elképzelni(iker testvérem van)mindig is 2 gyerekre vágytam.Egyébként még "kicsi" a fiatok,és pár év múlva még a véleményed is változhat,tehát soha ne mond hogy soha :) 2éves és 25h.még pocakban lévő kisfiú anyukája
2010. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Én sem akartam, mindketten azt mondtuk egy gyerek elég lesz. Aztán telt múlt az idő, a gyerkőc oviba ment, már ott is szinte mindenkinek volt tesója, vagy terhes volt az anyuka vagy épp tervezték a másodikat. Én még akkor is kijelentettem, hogy nekem nem kell, elég a fiam. 9 év után szültem a másodikat, most 10 hós, imádom, és már tudom hogy ez hiányzott az életemből. Apa is odáig van, és most érezzük igazán, hogy egy család vagyunk. Teljesen más 2 gyerek, és a nagy is imádja a picit, nagyon várta hogy tesója legyen.

Lehet neked is csak idő kérdése, és megváltozik a véleményed!

2010. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj, azt csinálsz amit akarsz....
2010. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát ez az, mindenki rábeszél, hogy legyen tesó.

De nálunk nagyon nyögve ment a babás hónapok, senkire nem tudtam rábízni, hogy egy kicsit kikapcsolódjak, és már olyan jó, hogy önálló. Most újra kezdeni az egészet előről.... hát nem tudom, lehet hogy tényleg csak évek múlva változik a véleményem erről...

2010. aug. 3. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ember gyereket szül, nem kistesót. Az számít, hogy ti várjátok, tervezitek, vagy nem.
2010. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatalabb lennék, biztos vállalnék még másik gyereket, de a kislányomat majd 38 évesen szültem, most fél éves. Egy gyereket is terveztünk főként a korom miatt. Aztán csak erősödött a döntés, mert elég nehezen rázódtam bele az ún. 24 órás szolgálatba. Úgy biztos nem szeretném, hogy kis korkülönbséggel legyen kistesó, később meg már attól félnék, hogy kockázatosabb a terhesség, így volt magas vérnyomás, cukorbetegség, kellett genetikai vizsgálat, szóval nem szeretném még egyszer végig csinálni úgy, hogy már itt a lányunk. Persze elképzelhető, hogy 5-6 év múlva bánni fogom, de nem kockáztatok.

Én nem félek attól, hogy "egyke" lesz, a két legjobb barátnőm is az, nincs semmi bajuk tőle. Majd lesznek barátnői, ügyelni fogok arra, hogy legyen gyerektársasága, majd engedem a babazsúrokat...stb.:-)

Viszont nem kell rögtön arra gondolnod, hogy kell-e kistesó, vagy sem, főleg, ha még nem vagy 40. Lehet, hogy pár év múlva akarni fogod, sok ismerősöm így vállalta a 2. vagy 3. gyerekét, ismét babázni akart. Szóval nem kényszer, hogy szülj még gyereket, nem is számít, hogy ki mit gondol erről, csak az számít, hogy ti hogy érzitek.

2010. aug. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm Kedves Utolsó, te a szívembe láttál.... :)
2010. aug. 4. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!