Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 4-6 hónapos babája...

Akinek 4-6 hónapos babája 'nincs el egy percet sem egyedül' az mit tesz? Folyton kézben van a baba? Vagy hagyja sírni? Vagy együtt játszanak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha jót akarsz magadnak, nem tutujgatod minden pillanatban.

Sok inger érje, de nem kell ölben lennie.

Aztán meg majd nagyobb korában nem bírod "levakarni" magadról.

26/N

2010. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Négy hónapos múlt és sajnos egy percig sem tud egyedül lenni.Nem érdekli semmi csak kézben akar lenni,onnan figyelget.

Mostanában egyre többször hagyom sírni mert már egyre nehezebb cipelni(5 kg felett van)és kezd a derekam kikészülni.Meg valamikor fejnem is kell-nem szopizik-és hiába bohóckodom neki a kiságya mellett fejés közben akkor is sír mert fel akar jönni. Nem tudok mit tenni egész nap magunk vagyunk csak így tudom megoldani a fejést.Sajnálom szegényt mert annyira behergeli magát,hogy keze-lába remeg,de egész nap mégsem lehet a kezemben.

2010. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kitartas lanyok! Nekem ez 6 honaposan valtozott meg szinte egyik naprol a masikra. Most mar akkar 40 percig is eljatszik a jatszoszonyegen vagy a kisagyaban. Persze ha nem vagyok lato hataron kivul. :) Ha ott ulok a szobaba vagy neha benezek, hogy lassa nem tuntem el akkor minden rendben de hala egnek nem kell mar cipelnem. De nallunk is ez volt!! Nem tudtam letenni mert barhol sirt 5-10 perc utan. Nem erdekelte semmi sem 10 percnel tovabb. Enni is sokszor ugy ettem, hogy a terdemre ultettem es fogtam. :( Sirni nem tudtam hagyni, gyenge vagyok nagyon ilyen teren. :) 6 honaposan mar egesz jol kezdik felfedezni a vilagot, a jatekokat egyik kezukbol a masikba teszik, kostolgatjak, probaljak elerni oket. Kisfiam pl 2 napja a labfejevel van el. :) Ezt fogja meg harapdalja, tapogatja mondogat neki. Az asvanyvizes uveg is nagy slager meg egy kis labda. Kitartas, nem lesz mindig ez igy.
2010. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem cipeltem... letettem a szőnyegre...egy ideig elvolt, majd rázendített. Néha érdekli a tesója, néha nem. De ha eltűnök a közeléből, akkor ordít:(

Ezért macerás volt a főzés, mosás, wczés...

Most lesz 8 hós, és változatlan a helyzet. Cipelni nem cipelem, hisz 9,5 kiló és 80 centi, nem vagyok én emelődaru... Fogom a nagy szőnyeget és ott terítem le mindig, ahol vagyok, konyha, folyosó, terasz, stb...egy ideig nézelődik, majd begurul...

Ez van, lesz ez még máshogy is, de ahhoz nem szokhat hozzá, hogy folyton kézben legyen!

Nálunk ott a nagyobb is, 2.5 éves lesz, és hát vele is kell foglalkozni...

2010. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nálam is ez a helyzet, három hónapos múlt a lányom, de sehol nincs el egyedül mégha lát sem, nekem is nagyon nehéz. Akár hová teszem ordít, de én nem cipelem mindíg, lehetetlen. A védőnő azt mondta majd elmúlik, de mikor? Szinte ki sem tudunk mozdulni itthonról, mert folyton ordít.
2010. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

6 hónapos koráig ölben volt egész nap, mikor aludt megfőztem, takarítottam mostam vasaltam, amugy meg sétálni vittem vagy mellette feküdtem olvastam neki mutogattam a kèpes könyveket neki elszórakoztattam. Miután megtanult ülni màszni már el volt a földön a játékaival mászott minden fele a lakásban, felfedetze magànak ez lefoglalta.

Nekem nem volt szívem hallgatni ahogy sír, nem azért szűltem hogy a kiságyban feküdjön sírjon én meg tv-zek, feküdt mellettem én tv-ztem ő meg játszott a babatornáztatón lévő játékokkal!

Egyébként nem lehet kellemes a kiságyban feküdni, mit lát onnét? A plafont, max jobbra balea a rácsvédőt! Én nekem sem lenne kellemes ott feküdni, én is sírnèk hogy valaki vegyen ki vagy szórakoztasson mert unatkozom ezért szeretnek ölben lenni nézelődni.

2010. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hál' isten,nálunk ezt a problémát megoldotta a habtapi,meg a rezgős pihenőszék.most már 4és fél hós,és ha a kezébe adok eg rágókát,azzal is elvn egy jó darabig,bár már forog állandóan,és gondolom azt is nagyon élvezi.de ha játszunk vele,meg járunk tornára,és úszásra is,jól kifárasztjuk,é azóta nm olyan nyügi
2010. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 és fél hónapos a kisfiam, amikor ébren van (és egyre többet) 90%-ban ölben van. Nem tudom hallgatni, ahogy sír, így letenni sem tudom. Nem elég, hogy ölben van, járkálni kell vele, mert ülve uncsi. A házimunkát részletekben végzem, beleteszem a pihenőszékbe, énekelek, mondókázok megállás nélkül. Ha elszakad a cérna, kiveszem, és 10-15 perc múlva újra próbálkozom. Ha alszik, semmit nem tudok csinálni, mert a nagyobbik azonnal jön, hogy most ő következik, vele játsszak. Én már számolom a napokat, úgy remélem, 6 hós kor után jobb lesz, mert hátha jobban leköti majd valami. Tudod, a remény hal meg utoljára...
2010. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves utolsó válaszoló!Hát akár én is írhattam volna a soraidat.Csak nekem a kisfiam nem hajlandó ölben lenni sem hanem járkálni kell vele a lakásban.Fel-alá egész nap...

Már én is úgy várom a hatodik hónapot mint a Messiást.

Minden este úgy fekszem le, hogy na még egy napon túl vagyunk.

2010. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Az én kisfiam 4 és fél hónapos és szinte állandóan a kezemben van. Max 10 percet van el egyedül, de legtöbbször ha leteszem akkor is szórakoztatnom kell. A babakocsiból is sokszor ki kell vennem. Én egyáltalán nem viselem el, ha sír, de nem is akarom. Nem félek attól, hogy elkényeztetem, pedig az anyóstól is sokszor megkapom. Ranschburg Jenő gyermekpszichológus könyvében is az áll, és én is úgy tanultam pszichológián, hogy az első hat hónapban gyakorlatilag nem lehet eleget cipelni egy babát, folyamatosan igényli a testközelséget, így elrontani sem lehet. Kb a 6. hónaptól már nem igényli annyira ezt a szoros együttlétet, mármint a kézben levést. Persze a szeparációs szorongás meg akkor kezdődik, tehát eltávolodni tőle akkor sem nagyon lehet. R. J. szerint azok a babák akiknek kielégítették kiskorukban ezt a szükségletét (a testkontaktus iránti igényre gondolok), azok könnyebben válnak le, és jobban elvannak egyedül, ha elérték a megfelelő kort.Szóval szerintem majd megoldódik magától, addig is élvezem, hogy ilyen közel van hozzám, nem lesz ez mindig így sajnos.
2010. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!