Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény, vagy nem Dévény?

Dévény, vagy nem Dévény?

Figyelt kérdés

Természetesen elfogadom, ha valakinek szüksége van rá (mert elmarad a mozgásfejlődésben). De nézzük pl az én esetemet: babám három hónaposan szupermenezett hason, 5 alkalom után teljesen egyenesen tartja magát. Azonban biztos, hogy ez a torna hatása lenne? A gyógytornász ugyanis folyamatosan olyanokat mondott, hogy tulajdonképpen minden baba féloldalas kicsit, és ha nem kóros (tehát nem marad el), akkor saját magát tudja korrigálni, amikor elkezd kúszni/mászni. A végén már azt mondta, hogy csak azért jöjjünk vissza, mert bár mindent csinál, de csinálja szebben! (??) Tehát igazából kidobtam 25000 forintot az ablakon, mert nem volt vészes a helyzete, és saját maga korrigálta volna magát.

Emellett sajnos rosszakat is olvastam erről a tornáról, hogy annál is, akinél nem kellene (lásd az én babám), olyan mozgásokat indít be idő előtt, ami nem kellene még! Lásd, hátra még nem forog 5 hónaposan de már kúszni akar... ez a védőnő szerint túl gyors.

Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Arról egyébként nem is beszélve, hogy végig üvöltött 5 órát, és még a térde is felhorzsolódott...


2020. júl. 26. 09:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Dévény. Értelmes szülők mozgásfejlődésben lemaradt gyerekeinek.
2020. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Orvos diagnosztizál, majd terápiát választ. Ha a Dévényt ajánlotta az orvos, akkor biztosan szükséges.
2020. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem tetszik egy orvosi vélemény, akkor kérj másodvéleményt. Nem a kezelés hibája, ha nem megfelelő alanyon alkalmazzák. Gyerekek százezreinek segített ez a torna, ha nem vagy vele megelégedve, mert szerinted indokolatlan volt, akkor az orvosoddal beszéld át! De felháborítónak tartom, hogy szidod a segítséget. A véleményem az, hogy ha egy eszközt valaki rosszul használ, az nem az eszköz hibája.
2020. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Túl sok az indokolatlan kezelés, maradjunk annyiban.
2020. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem ő ajánlotta, hanem én nézettem meg a szakemberrel, mert itt olvastam hogy hogyan kéne tartania magát. Az orvos azt mondta hogy ő nem ért hozzá egyébként.

Igen, én is azt írtam, hogy a mozgásfejlődésben lemaradtaknak természetesen szükséges.

De miért tornáztatnak olyanokat, akiknek igazából nincs is szüksége rá? Úgy érzem, hogy palira vettek.

2020. júl. 26. 09:32
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem igazán értélek, mindenki pénzből el. A következő a véleményem az eddig hallottak alapján:

Te mindenféle orvosi javallat nélkül elvitted a babádat mert a számítógép mögött egy pocakos 60 éves aki kisgyerekes anyukának hazudja magát itt, azt mondta, hogy le van maradva.

A gyógytornász megnézte, nagy bajt ezek szerint nem látott, de hat a gyereknek igazából nem árt a torna, akkor meg miért nem húzzunk le anyukáról egy kisebb vagyont?

Te kifizetted, ok meg örültek.

Nem szabad elfelejteni, hogy ezen az oldalon sok anyuka van akinek már 1 évesen 3 nyelven beszélő tornász a gyereke.

2020. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ha téged megkérdezlek, te is azt mondod, hogy három hónaposan olyan szimmetrikusan kell tartania magát, mint a cövek, ugye? Mindenki ezt mondta, a gyógytornász is. Az utolsó alkalomig, amikor is mondta, hogy igazából mindenkiben van asszimmetria, és maguknak korrigálják később. Ez történt. Ezért érzem magam kicsit átverve.
2020. júl. 26. 09:43
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
6, baromi etikátlan indokolatlan kezelést végezni. Sajnos egyre több "szakember" van a piacon, megkérdőjelezhető szakmai alázattal.
2020. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

6-os vagyok,

Így van 8-as, ez teljes mértékben etikátlan és még undorító is. De ettől függetlenül egyre gyakoribb.

Én nem csak a gyereknél, hanem más területen is azt részesítem előnyben, hogy kérek szakvéleményt olyantól (jelen esetben orvos, ha nem ért hozza a házi akkor egy másik) akinek nem érdeke a kezelés. És ha egy független azt mondja, hogy oké szerintem is szükség van rá akkor megyek tovább.

De persze mint az előző válaszomban is hangsúlyoztam ez csak az én véleményem.

2020. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
Nagyon hasznosnak tűnik a Dévény-torna! Biztosan világhírű,stb. Csak miért sírják vègig a picik??? Igen,tudom,ahogy nyújtják-volták a végtagokat...de tényleg fájnia kell?
2020. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!