Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám utál...

Mit tegyek, ha a babám utál hason lenni?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 hónapos múlt. Utál hason lenni, pár másodperc után nyöszörög, beletúrja a fejét a játszószőnyegbe.

Csak nagyon picit emeli a fejét, elforditani egyáltalán nem fordítja... A háziorvos szerint még nem baj, a védőnő viszont ajánlotta, hogy keressek fel egy dévényest.

Másnak is volt ilyen, hogy a babája nem szeretett hason, de végül semmi gond nem volt a mozgásfejlődésével?



2020. márc. 2. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem szeretett hason lenni. Éppen ezért mindig csak kis időre tettem le, hogy megszokja. Aztán amikor már nem sírt, akkor mindig növeltem a mennyiséget. Nem szabad erőltetni, előbb-utóbb menni fog. Érdemes játékokat elé tenni, hogy arra figyeljen. A lányommal semmi gond nem volt a mozgásfejlődésben.
2020. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is a hasalás miatt derült ki pár dolog. Nálunk az volt inkább az árulkodó jel, hogy repülőzött a kislányom,ha hason volt. Meg persze ordított,mert fájt neki. Tiszta feszes volt. (Sok probléma kiderült,mikor elvittük,8 hónapos,3 hónapos kora óta járunk. Ha nincs dévény, nem jutott volna el egyedül a forgásig,kúszásig)


Önmagában, az hogy nem szeretnek hason lenni, még nem feltétlen baj. Nehéz neki,nem szereti. De az,hogy nem fordítja a fejét,nekem sem tetszik, én elvinném a helyedben. Már csak azért is, mert ha nincs semmi,akkor megnyugtató,ha meg van,akkor időben vagytok bőven.

2020. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A babák többsége szerintem nem szeret hason lenni. Tudod motiválni játékokkal, vagy ha háton fekve a saját mellkasodra fekteted. Lehet, hogy valamilyen izom probléma van a háttérben, azt nem árt egy szakemberrel megnézetni. Nálunk pl feszesek voltak az izmok a hátában, és fájt neki a hason lét. Ég, ügyes gyógytornász hamar tud segíteni :)
2020. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Három gyerekemből három gyűlölte, de csak egynek volt szüksége Dévény-tornára feszesség miatt. Mindegyik taknya-nyála egybe ordított AZONNAL, ahogy hasra tettem. Muszáj volt erőltetni, minden mozgás innen indul. Először fél perc, egy perc, majd egyre több. Segít kicsit, ha hurkába tekert törölközővel alátámasztod a karjai alatt, plusz próbálod szórakoztatni közben. Amúgy mindhárom gyerek megcsinált mindent időben, de ezt a hason ordítást mindegyik eljátszotta.
2020. márc. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is utalt hason lenni, 3 hos volt mire meg tudta emelni a fejet. Semmi baka azota 7,5 hos kuszik maszik. Azert csak tedd hasra sokszor rovid idore :)
2020. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már van időpontom, mindenképpen elviszem, ha nincs baj sincs veszteni valóm.

Háton mozgatja a fejét mindkét oldalra, csak hason nem. A védőnői kérdőív szerint már hason is kellene neki, de hát csak nyöszörög...

2020. márc. 2. 17:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2020. márc. 2. 17:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi hogy három hónapos lesz amikorra időpontot kaptunk. Nem lesz késő ha ne adj isten valami probléma van?
2020. márc. 2. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven időben vagytok.
2020. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!