Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám húzza felfelé...

3 hónapos babám húzza felfelé magát illetve félülő helyzetből ez általában sikerül is neki és meg is tartja magát. Ez nem nagyon korai még?

Figyelt kérdés
Egyébként szépen tartja magát a fejét és a hátát is.
2020. júl. 29. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Korai, még nagyon nem tesz jót neki. Persze lefogni sem lehet. Lehet hogy gyorsabb a mozgásfejlődése, de ez még tényleg nagyon korai :)
2020. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem tesz jót, ne hagyd neki. Ezt általában pihenőszékében vagy autós hordozó bán tudják megtenni. Ne legyen sokat ezekben.
2020. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nemsokat van ezekben de az ágyon is csinálja illetve a mózesben. Baja lehet tőle?
2020. júl. 29. 21:03
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A gerincének nem tesz jót, még nem elég erősek az izmai. Így minden terhelés a gerincét éri.
2020. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon korai. Nekem a 6 hónapos fiam meg nem ül, de ő is csinálgatja ezeket. A tesom 9 hónapos lánya sem ül meg. De azért vannak babák akik nagyon korán csinálnak bizonyos dolgokat. Szerintem inkább tedd olyan helyre amikor tudod, ahol nem tud megkapaszkodni semmiben. Ha majd már a földről feltolja magat ulesbe, akkor lesz elég erős.
2020. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez csak egy reflex, nem tudás és nem szabad hagyni illetve elősegíteni. Vízszintbe rakd, ne hagyd kapaszkodni.
2020. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Derwer ***** válasza:
65%

A fiam kB egy hetes korában homorított már. A felhúzódzkodást is asszem 4honaposan csinálta már.

Ugyanezt mondta az anyja, higy jaj a gerince nincs meg készen rá, visszafogta. Aztán rá egy hónapra már azt hallgattam, hogy jaj nem ül, nem is próbálja már.

Aztán 7-8hónaposan kezdett el ténylegesen ülni a gyermek. Csak mert elkezdett felállni és néha épp a fenekére huppant és rájött, higy ez ne is hülyeség.


Amit mondani akarok : erőltetni, forszírozni lehet tényleg nem kell, de vannak erősebb babák, annyira visszafogni se kell szerintem.

Én mindig feszegetem kicsit a határokat, had fejlődjön.

(

-rengeteget vagyunk a szabadban, biciklivel is amit eleinte nem szeretett, most meg imádja.

-Hozzá táplálás nem ment a pürékkel, de darabos kajára rábukott amikor adtam neki

-inni se akart a csoda cumisüvegekből, kiszúrt flakonból meg simán

)

2020. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem erősség kérdése, ez egy reflex, amit a félig ülő testhelyzet vált ki.

Erős baba az, amelyik magától tud ülni 6-7 hónaposan.

2020. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Ne használjatok pihenőszéket. Az okozza.
2020. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!