Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet énekelni olyasmit a...

Lehet énekelni olyasmit a babának, ami nem baba-dal?

Figyelt kérdés

Sajnos a babám borzasztó rossz alvó, szinte semmi nem nyugtatja meg, kivéve egy dolgot, amire nemrég jöttem rá, a lassabb, mély dallamok. Zene ügyileg totál béna vagyok, bocs ha nem jól mondom. Szóval elkezdtem neki dúdolgatni olyan zenéket, amiknek én tudom a szövegét, mert gyerekdalokat nem ismerek és ami ilyen mély, búgó hangú dallam az megnyugtatja. Viszont ezen dalokhoz legtöbbször valami depis szöveg tartozik. A fiam szerintem egy szót se ért belőle, főleg hogy némelyik angolul van, de anyósom totál kiakadt, hogy én megnyomorítom a gyereket ezekkel a dalokkal, és énekeljek neki vidám dolgokat. Pl egyik kedvence az éhezők viadalából a hanging tree, amit a főszereplő énekel. Ugye a szövegben akasztásról van szó, de a dallama egész jó. Na tehát értitek. Ilyeneket szabad dúdolgatni egy babának? Csak az altatás miatt. Borzasztó kimerült vagyok, nem akarok neki rosszat, de annyira nehezen alszik el. Kerestem baba dalokat is, de mindegyik ilyen kis pattogós valami, vagy csingling jellegű dolog, nem az a mély búgó hang, amire ő elalszik. Vagy rosszul keresek. Férjem tankcsapda számokat szokott énekelni neki, hát azok se éppen babadalok, de imádja, a férjem hangja ráadásul jó mély, ezért szerintem pláne tetszik neki.


Szóval szerintetek lehet énekelni neki sima dalokat?


2020. júl. 31. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféle éneket énekeltem, nem lett semmi baja tőle.Mai napig mindenevő zeneileg.
2020. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is énekelek neki mindent. Neked van igazad hogy nem érti. Majd érti, magyarul nem énekelsz olyat. Ennyi. Nem lesz semmi baja. Anyós meg ne szóljon bele
2020. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is énekeltem nekik többfélét, főként népdalokat. Hát azok legtöbbje sem a fene nagy vidámságról szól, viszont a dallamuk meg szép. Semmi bajuk nem lesz tőle.
2020. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármit énekeltem, a kedvenc a Csillebérc volt... :D
2020. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Vörös nászt énekeltem a fiamnak a Trónok harcából. Olyan lassú, mint egy altatódal. Imádta. 😂
2020. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém fél éves koráig csak a Retro rádióra tudott elaludni.
2020. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt én is szoktam énekelni, csak angolul. :D vagy a Misty Mountain Coldot a hobbitból. Ha ismeritek, akkor tudjátok, hogy kb milyen dallama van, nem a szöveg a lényeg.


De akkor nem lesz baja, köszönöm.

2020. júl. 31. 15:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt énekelsz, amit akarsz. Másfél éves korig akár magyarul is lehet, angolul meg pláne tök mindegy, te se értenéd ha valaki egy szép japán dalt énekelne az akasztásról.
2020. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Misty mountain itt is megy :D

Semmi gond nincs ezzel, ha ezek tetszenek neki,miért ne?

2020. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Féléves fiam egyik kedvencem a jóbarátok főcímdala 😂
2020. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!