Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apad a tejem 3 hete tápszert...

Apad a tejem 3 hete tápszert kap kislányunk (3 hós),50ml sem tudok kifejni a két mellből. Napok óta átlátszó alig fehér a tejem Itt a vége ugye? Ha végleg elapad akkor egyik napról a masikra még ennyi sem lesz ugye?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Először is ne drámázz rajta, mert én is csak utólag tudom, hogy ez nem a "vég"... Manapság illik ősanyának lenni és 3 évig szoptatni, de ha nem megy, hát nem ment. Bumm. Utolag lazábban kezelném ezt is. Nálam is 4 hétig ment a mellszívózás, mert a lányom egy mpercig sem szopizitt, ki kellett fejni és 4 hét után jutottam el én is a két mellből 50 ml-ig. És itt azt mondtam, hogy lópikulát fogom én venni tizenezrekét a More Milket, meg iszom a sok teát, meg az összes homeos tejserkentő sz@rt. Igen, hagytam úgy, kifejés nélkül, ill. nem fejtem többet és "szépen" elapadt és slussz.

Most másfél éves a lányom, de még beteg nem volt, szóval ez alapján még nem volt hátránya a tápszerből.


Nincs itt a világ vége, hidd el.

2010. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Ha, a babád nem szopizik, akkor nem áll be az úgymond kereset-kínálat!

Minél többször kellene szopiztatni, akár 2 óránként, hogy ismét beinduljon a tejtermelés és ne az apadás!

Ha kiegészíted tápival, akkor nem fog beállni a termelés!

Először mindig az átlátszóbb, hígabb tejcsi jön, majd a zsírosabb, táplálóbb!

Szerintem tegyél egy próbát a sűrűbb szopiztatással sok folyadék (rostos, szopis tea, sör) és légy türelmes, hátha sikerülni fog csak szopiztatnod! Még olyan pici a babád, van esélyed ne add fel!

2010. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszokat. folyton mellre teszem de 2 perc utan rangatja, ordit, mert nem jon belole semmi:( de ahogy kedves elso irta, illik osanyanak lenni es mindenki ugy nez ram mintah bunt kovetnek el, de nem hagyhatom ehesen, ha nincs tej, muszaj tapszert adnom, hiszen meg a nemletezo fogara is gyanakodtam hogy biztos azert sirt annyit.
2010. aug. 4. 13:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szinte napra pontosan tavaly ilyenkor fogyott el a tejem, az én kislányom is 3 hónapos volt. (Nagyon emlékszem rá, mert épp kórházban voltunk és valószínűleg az is "jót tett".)

Nagyon problémáztam rajta, bele voltam betegedve, hogy szoptatni akarok, de tudok. A lánykám sárga volt, mint a sütőtök még 6-7 hetesen is. Emiatt állandóan bealudt, nem szívott rendesen. Meg volt más gond is, de nem akarlak untatni vele.

Szóval, már én sem aggódnék, ha másodjára járok így...ez van és kész. Kapott tápszert és most már ugye 15 hónapos. És szépen cseperedik. :)

2010. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*szoptatni akarok, de NEM tudok (Bocsánat!)
2010. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! velunk a stressz tette ezt, ezen nem kell agyaljak ezt biztosan tudom:)Koszi mindenkinek a goyrs valaszt!
2010. aug. 4. 13:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor is nyugodj meg, attol, hogy tapszert kap a babad nem vagy rosszabb anya es a gyereked sem fog semmi hatranyt szenvedni emiatt. A tapszert nem most talaltak ki napjainkban, hanem generaciok nottek mar fel rajta es az egvilagon semmi bajuk. A tapszer nem mereg es ha nincs tejed akkor a babanak enni kell.
2010. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Első vagyok. Szerintem a lehető legsz@rabb érzés akkor van, mikor jön az a sok ismerős és vadidegen (pl. buszmegállóban!!!!) a kérdéssel, hogy "és van elég tej, szopik rendesen" Engem ezzel stresszeltek be a legjobban. Mikor elárultam, hogy tápszeres akkor jöttek a "probáljunk megértő fejet vágni" arcok, hogy "végülis felnő úgy is" Hát, any@dat...

Úgyhogy igazából nekem a környezet paráztatása árott a legtöbbet. De utólag csak nevetek azon, hogy ennyire pörögtam ezen az illik ősanyának lenni témán. Valamit ennie kell a babának. Ha mindent megpróbáltam és éhes akkor marad a tápszer. Ha tápszert kap folyamatosan, akkor igen, előbb-utóbb elapad a tej. Ahogy férjem mondja mindig. ez egy ilyen bicikli...


A gyereknek egy kiegyensúlyozott anyára és táplálékra van szüksége. Ha ez tápszerrel megy akkor így.

Evvan.

2010. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A buszmegallos nenikek, rokonok, anyosom (aki a fofofoosanya), ugyanigy okoskodnak. Engem is kiakaszt, de meg fogom mondani legkozelebb, hogy akkor szoptasd te, neked sincs sokkal kevesbb mint nekem.Szep napot minden szoptatos es nem szoptatos kismmanak:)mert mind azok vagyunk:)

Felviditottatok!Koszike!

2010. aug. 4. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:

én is így jártam. most 6,5 hós és még szoptatok szerencsére.

minden anyukánál a prolaktin hormon 3 hónaposan visszaáll az eredeti szintre (terhesség előttire, mert terhesen kezd nőni a hormon és szülés után 3 hóig a legmagasabb, aztán visszaáll normálra).

Ilyenkor mindenki észlel (többség) tejapadást, kevesebb tejet, vagy 5 perc múlva érkező tejet.

Ne add fel, én sem tettem. 2 hétig stresszeltem rajta, nagyon oda voltam, aztán össze szedtem magam, megnyugodtam és újra oké volt minden. nekem az volt a bajom, hogy 5 perc mire jött a tej, és szegénykém meg türelmetlen volt. nem adtam pótlást, ha kimaradt egy szopi, akkor kimaradt. tudtam, ha éhes lesz, lesz türelme kivárni. éjjel, volt, hogy 10 perc múlva jött csak a tej. ilyenkor cumival megnyugtattam, aztán mire megnyugodott, vissza a cicire, és ez így ment addig, amíg nem indult meg a tej. rossz volt, de nem adtam fel. sokáig tök jó volt minden, aztán 6 hó előtt megint ez, csak már nem pánikoltam, és azóta megint oké. amúgy semmi nem segít (bogyók, tea, kapszulák...), minden a fejedben dől el. nekem talán az segített, hogy szopi közben tvéztem, így nem azt vártam, hogy mikor jön már a tej, mert akkor tutira azért sem jött. meg még vettem a brendonban egy melegítős mellpárnát, szopi előtt melegítettem vele a mellemet, és így kb 2 perc múlva jött.

remélem segítettem, kitartás, ne add fel.

2010. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!