Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, h mostanában...

Miért van az, h mostanában olyan nagy súllyal születnek a picikék?

Figyelt kérdés

Nem akarok megbántani senkit, de én sok emberrel beszéltem akinek 4kiló felett született a babája..hát aranyosak, de nagyon nagyon nem babásak.Vagy nem is tudom. Tényleg bocs érte. Mindenkinek a sajátja a legszebb. És ez így jó.

De mi az oka annak h ekkora babák szülenek? Genetika? Vagy valami vitamin? Vagy mi?


Én mindekét gyerekemet 3 kiló körül szültem. Egyik picit több, másik picit kevesebb mint 3 kiló. Szedtem Elevitet végig. Napi 1 szemet. És pont elég volt ezt a súlyt kinyomni...bocsi...

Valaki tudja az okát a nagy súlynak? És h miért mondják az anyukák annyira nyomatékosítva h milyen óriási súllyal született a baba? Szerintem ez nem verseny...egy 2 és fél kilós babát is éppoly nehéz lehet megszülni...szerintem.

Vélemények?


2010. aug. 4. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szedtem semmi vitamint csak gyümi és zöldség. Így is 3570 lett kisfiam. Sok függ a genetikától is. De az orvosom, nem is ajánlotta a magzatvédő vitaminokat(csak a folsavat szedtem 3 hónapig), mert nagyon felfújják a babákat.
2010. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az enyémeket nem fújták fel a vitaminok. Pedig minden nap szedtem...akkor genetika lesz....
2010. aug. 4. 15:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok sok sok sokféle vitamin,meg ez a körüllihegés,hogy ezt egyél ezt ,szedjél,ezt ne egyél,ezt ne szedjél.Érdekes,csakhogy trágár és ízléstelen példát írjak,Auschwitzban is születtek egészséges gyermekek.Vitaminok és különösebb odafigyelés nélkül.A természet ezt megoldja,nem kell a terhességből ekkora cirkuszt keríteni.Persze a vitaminok nem mindenkire egyformán hatnak,nagyon sok kivétel is van.
2010. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én babám kicsivel több volt, mint 3 kg. Hipp natal-t szedtem végig, meg vasat. De egyik sem túl nagy dózisú. Normálisan ettem, nem kettő helyett. Keveset híztam (10 kg), és a babám sem lett nagy. Egyébként vékony alkat vagyok. Azt mondják amúgy, hogy a fiúk nagyobb súllyal születnek, és az is ok lehet, hogy sok a túlhordás is, és ilyenkor 1-2 hét alatt 250-500 g-ot is hízhatnak a pocaklakók. Valahol egyszer azt olvastam, hogy a baba nagyjából akkora lesz, amekkorát az anya meg tud szülni. Persze genetika is. És igazad van, egy 2,5 kg babát is ugyanolyan nehéz megszülni. Az enyém hiába volt normál súlyú baba, a feje olyan nagy volt, hogy majdnem császározni kellett.
2010. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én pont hogy mostanában nem tapasztalom, a környezetemben sok baba született és mind "átlagos" súllyal.2.80-3.50-ig.Első babámnál végig szedtem az elevitet,és 3.20kg született.Most kismama vagyok és 22h.hetesen az ultrahangon fél kg-ra mondták ami szintén átlagos.Azt azért zárójelben megjegyzem hogy nagyobb babát szerintem nehezebb,vagy legalábbis jobban izgulhatnak az anyukák.
2010. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
éN 12 hetes koromig szedtem elevitet,mert majdnem elveszítettük :(.Már 8 hós egészséges kislány (pont ma),de ő is nagynak született 3950 gramm volt és 61 cm!Mind a ketten nagyok vagyunk az apjával, ő 185 én 178 cm,de a babaparamétereink teljesen normálisak voltak,vagyis az enyémek inkább kicsik,mert én 48 cm és 2900 gramm voltam,apa meg tök átlag!Én a centijén voltam megrettenve a lányomnak,még ne is hallottam olyan babát aki 60 cm vagy afölötti volt!De hál isten egészséges!8 hósan 9 kiló és 74 cm!
2010. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!Hát erre én sem tudom a választ,sok függ a genetikától szerintem.Nekem 3 gyermekem van,az első kettőnél napi egy szem elevitet szedtem és nem lettek óriások.(fiam 3600 gramm és 53 cm lett,a lányom 3240 gramm és 54cm)

A harmadik babábnál annyira rosszul voltam az elejétől,hogy nem tudtam bevenni a vitamint,és mégis ő lett a legnagyobb.(4100 gramm és 58 cm)

Viszont megszülni tényleg őt volt a legnehezebb,azért majdnem 1 kg különbség sok,legalábbis én megéreztem.

Persze az sem mindegy ezek a babák mekkora fejkörfogattal születnek.Fiamnak az is nagy volt(37cm),ez nagy mértékben teszi nehezebbé a szülést.

Úgyhogy hiába mondják,visszatérve a vitaminra,hogy az fújja fel a babákat szerintem ez nem igaz.Lehet 5-10 éve még olyanok voltak ezek a készitmények,de ma már nem.

2010. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

15.43.-nak igen oswiecim -ben - lengyel város - biztosan születtek egészséges babák

de ha a haláltáborra gondoltál akkor kétséges hogy egy éhező nőnek egészséges gyermeke születhet...


nem kritika.

2010. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az en babam is 4.1 kg lett es 58 cm. Majdnem 25 kg-ot szedtem fel a terhesseg alatt. 40-2 hetre szuletett. Nekem sem ajanlottak a vitamint, merthogy tul nagy lesz a baba stb.. ezert abba is hagytam a hetedik honapban a Femibion tablettat. Nagyon eros baba, tokeletes lett minden vizsgalata es mar a masodik napon 60 ml-t evett. Nemtudom, hogy a sulyenak koszonheto az eros fizikuma es az egeszsege. Ha igen, akkor megeri minden szenvedes. :)
2010. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A baba súlya függ a genetikától is persze, de nagyban függ az anya életmódjától. Régebben a nők a terhesség alatt is ugyanúgy aktívak maradtak, dolgoztak, végezték a házimunkát stb. és nem is híztak el annyira mint sok mai kismama. Ha valaki odafigyel az étkezésére (nem zabál egész nap) és nem tespedi végig a 9 hónapot annak nagyobb eséllyel születik normális súlyú babája. Ha az én szüleim magasságát nézzük akkor genetikailag én is lehettem volna nagy baba de nem lettem, 3 kiló 40 dekával születtem. Édesanyám végigdolgozta a 9 hónapot és ugyanúgy evett mint bármikor máskor, nem szedett semmi különösebb táplálék kiegészítőt vagy vitamint.
2010. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!