Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel játszanak a 6-12 hónapos...

Mivel játszanak a 6-12 hónapos gyermekek?

Figyelt kérdés

Most 5 hónapos a leányom, egyelőre elvan a csörgőkkel, rágókákkal. Milyen játékokat érdemes beszerezni lassan? Amikor pl. Megtanul ülni már más játékok kötik majd le?

Montessori torony, dobozba cuccdobálás, labda stb?


2020. aug. 13. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a pohárpiramis, gyűrű piramis, érzékelős labdák, matatókönyvek, leporellók voltak a nagy kedvencek.


De mind eltörpült Apa zongorája mellett. Előszeretettel koncertezett az ölünkben.


Kinti játék közül, meg a hinta, illetve a kutyákat (3), vagy negyedóráig képes volt elnézegetni.

2020. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

6-12 hónapos korig változik a játék. Míg a 6 hónapost még érdekli a csörgő, 12 hónapost már nem, mert formabedobóval próbálkozik. Szóval konkrétabban kellene meghatározni melyik hónap érdekel :)

Lányom most 9 hónapos. Tornyokat csinálunk, pakol ki be dobozokba, labdát gurítunk oda vissza, babazongorát ütögeti.

2020. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek függő ez is. Nekem pl a 11 hós még jól elvan a csörgökkel is, könyveket meg már 4 hós kora óta lapozgat. Viszont tornyot még nem épít. Ha én építek lerombolja az tetszik neki. Most kezd befele is pakolászni de formabedobóval még nem tud mit kezdeni. Labdát sem gurít. Viszont szereti össze vissza hurcibálni a dolgokat. 10 hósan kezdett járni és azóta mindent visz.
2020. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposom vastag lapos könyveket lapozgat,golyóvezetővel egész jól eljátszik már ügyesen,labdát gurít és mászik utána. Szereti ami zenél,nyomogatja. Kis dobozokat pakolgat egymásba meg szedi szét. Dobálózik. Meg igazából megy fedezi fel a lakást. Mindenhol feláll ahol tud,nyúlkál fel a dolgokért. Telefonom,távirányító nagyon bejön neki.😁
2020. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom tökéletesen el volt egy pet palackkal is, amibe öntöttem egy kevés vizet. Olyan ámulattal nézte, ahogy folyik benne a víz, ahogy rázza, fordítgatja, hogy csak na.

Ebben a korban szinte mindennel el tudnak játszani.

2020. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!