Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok egy 12 hónapos baba...

Leírnátok egy 12 hónapos baba napi étrendjét?

Figyelt kérdés
Inkább azokra vagyok kíváncsi, akik még szoptatnak és a reggeli-vacsi még cici. Hogy mit esznek a babák tízóraira, ebédre és uzsira? És darabos vagy pépes, mert nálunk 8 fog van és az ebéd full pép.

2014. máj. 13. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

reggel félálomban cici (hat, hét között)

reggeli fél 9, kilenc között

pl. vajkörte/alma/banán törve, pépesítve önmagában,

vagy ez keverve natúrjoghurttal, vagy keverve (Köln gyorsan oldódó bio) zabpehellyel, esetleg hígitva, ha sűrű babavízzel, vagy felforralt kevéske tehéntejjel (lehet anyatej is, csak én utálok fejni) vagy keverve 100%os nemkoncentrátumbólkészült gyümölcslével.

ha nincs kedvem, akkor elő egy bébiétel, vagy csak egy sima banán, KÖLESGOLYÓ (ez jolly joker). vagy esetleg kiflibél katonák, házivajjal megkenve.


11 kor cici, ezen elalszik. ha felébred, néha adok még neki cicit... de ilyenkor nem kajál ám, csak nyámmog, tehát ez inkább ivás és bújcizás :)


1 óra és 3 óra között, ha látom, hogy éhes, akkor kap főzeléket husival. (én főztem le karalábéfőzeléket nemrég, és lefagyasztottam. kar.főzelék: 1 karalábé, 2 szál sárgarépa, krumpli összefőzve, botmixerezve, darabkákat is hagytam direkt benne. illetve főztem csirkemellett zöldséggel, és ledaráltam, külön bébiételes üvegekbe azt is lefagyasztottam. nátriumglutamát, azaz izfokozómentes ételízesítőt használok mindenhez!)

ha meg nincs kedvem kutyulni, felolvasztani, megteszi egy 8 hós feletti bébiétel is.

aztán ha kér cicit még, megint kaphat, én nem próbálom még kiváltani, ő szeret enni :) :) nekem jobb lenne cici :)

na mind1.


aztán elmegyünk sétálni, a játszóra viszek egy banánt, illetve viszek kölesgolyót is. megeszik így 5 körül egy egész banánt, meg kölesgolyókat is.


hazaérünk, megkapja a husis főzelék másik felét is, de ha nagyon sír, türelmetlen, akkor néha még cicit adok ilyenkor neki.


este 7-8 között, fürcsi után megint cici, és ezen el is alszik.


már nem nagyon szopizik éjjel, de ha felébred, még cicin altatom vissza, tehát heti egyszer még elő elő fordul éjszakai anyatej ivás (nem evések már ezek)


nálunk csak 6 fog van (felül 4, alul 2) sajnos még nem tud aprítani ezekkel a kis fogacskákkal, de azért nem kell full pép, hanem szájjal összepréselhető darabok is lehetnek - pl. szétfőtt kb. kisujjkörömnyi sárgarépa darabbal már meg tud bírkózni.


látod, hogy mivel bírkózik meg a baba, ne aggódj, nem lesz a puha darabokkal gondja, had gyakoroljon.


én pl. már haraptatom vele a banánt pl. ez is gyakorlás.

(vigyázni kell, hogy túl nagyot azért ne küldjön be, igaz, nem fullad meg tőle, de kiköpködik a babák a nagyobb falatot, aztán minden kajás lesz, ezért kell ügyelni a falatkák méretére. de nem olyan könnyen fulladnak ám ezek a lurkók, mint ahogy azt hisszük) :)


szóval legyen mindig otthon

kölesgolyó

oldodó zabpehely

gyümölcslé

alma, körte, banán

illetve legyen botmixered, zöldséghámozód, üvegreszelőd

és persze ne aggódj a bébiételek miatt, az is jól jön (cukor és fruktóz hozzáadása nélkülit válassz, vagy biot, nem sokkal drágább pl. a bio étel, mint a sima)

a bébiételes üviket tartsd meg, jól lehet abba porciózni és lefagyasztani.

én egy héten egyik nap előre elkészítek pár üveg főzeléket, darált főtt csirkemellet, és lefagyasztom. csak elő kell kapni, mikrózni (én pl. figyelek az egyenletes hőre, mert a mikrónál erre kell figyelni. nem félek a dns károsítástól, mert szerintem baromság, lehet használni mikrót, az anyák barátja ez a gép) :)


ötletek a kajához: [link]

2014. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ú, köszi a részletes infót, jól jön! Szuper, hogy ilyen jól eszik a babád és még cici is ennyi van! :)
2014. máj. 14. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!