Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell egy éves gyerekre...

Miért kell egy éves gyerekre azt írni, hogy 12hónapos? Miért nem lehet rá mondani, hogy egy éves? Mi ez a mostani beteg mánia a hónapokkal?

Figyelt kérdés
Komolyan, nem ciki, hogy egy két évesre 24 hónapost mondani. Anno ez nem volt. Ha volt egy éves, onbantól már években mondtuk a gyerek korát, nem hónapokban.
2020. jan. 21. 10:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
Hatalmas probléma!
2020. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Pont azért amiért a tej tejci egyeseknél. Hagyd rájuk, nem normálisak.
2020. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igen, ekső válaszoló, hatalmas probléma. Ma volt egy anyucihoz szerencsém, akitől a váróban kérdezte a nővérke, hogy mennyi idős a kicsi, erre fél órát számolta a kezén, hogy 18 hónapos. A nővérke nézett, mint a moziban, aztán mondta neki, hogy nyugodtan mondja, hogy egy éves a baba.
2020. jan. 21. 10:30
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Multkor ezen röhögtunk párommal.Elég gáz.Aztán meg kiszámoltuk hogy mi hány hónaposak vagyunk😅
2020. jan. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk a 18 hónaposra pont lehet mondani, hogy másfél. Meg eleve szerintem a féléves közelítés bőven elég. 4,5 múlt, 5 lesz, stb.


Ez ugyanolyan túlbuzgóság, mint amikor a terhességét 22+3nak mondja, még az itteni válaszait is úgy írja alá. Mintha bárkit is érdekelne. Az se, hogy terhes.de hogy hány napos? Meg amikor a gyereke 24 hetes. Ez mi? Idióták

2020. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

Szedjél valami nyugtatót :D Beteg mánia :D

Egyébként szerintem azért, mert fejlettség szempontjából nem mindegy, hogy az az 1 éves 12 hónapos, vagy mondjuk 18. Egy 12 hónapos sokszor még nem jár, nem mond szavakat stb, míg egy 18 hónapos nem ritkán már kismotorral nyomul és szavakkal kommunikál. Sok eset van, amikor ez nem lényegtelen. (És nem, nem azért, mert én is így mondom, én féléveben szoktam mondani, de azér értem, hogy 2 éves kor alatt miért érzik néhányan fontosnak a hónapokat).

2020. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
66%
Utolsóval értek egyet.
2020. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem 2 éves korig (akár 3) teljesen rendben van hónapra megadni a baba korát (nem akarok hülyeséget írni, de mintha a státuszlapon is 24 és 36 hónap lenne még ebben a korban, utána vált évekre). Ilyenkor még 1-2 hónapnyi korkülönbség is hatalmas szakadék 2 kicsi között alkatilag, mozgásfejlődésileg, étkezésben, mindenben.

Pl a fiam 13 hónapos koráig cicizett. Nem 1 éves koráig, hanem 13 hónapos koráig.

Az oltást is 15 és 18 hónaposan kapja a gyerek, nem bő 1 évesen és másfél évesen...

2020. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%
Speciel tőlem rendeléseken mindig hónapban kérdezték egész két éves koráig.Mondvan más a követelmény egy 15 hónapos gyerekkel szemben mint egy 20 hónapos kisgyerek esetén.Az, hogy ezt számolni kell kézen ciki.Meg az is ha felnőtt emberek ezt annyira tragikus helyzetkent élik meg, hogy kérdést tesznek fel róla akárhány hónapos korukban.. van egy csomó éhező gyerekek arrol kellene gondolkodni csak az nem jut el hozzátok.. vagy beteg gyerekek akiknek kupakokat gyűjtenek gondolom ilyenről se hallottatok, akkor most hogy már igen tegyétek fel kérdést erről mert az legalább értelmes téma!
2020. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Persze utolsó, mert a szomszéd Pirikét pont az érdekli, hogy 18 hónaposan jár. Neki elég az is, hogy egy éves múlt és jár. Ott ahol fontosak a hónapok, az az orvos, viszont ő meg magától is tudja, nem kell neki a szájába rágni. Egy szó, mint száz, ez hülyeség. Ugyanaz, mikor azt mondja az anyuka, hogy 24 hónaposak vagyunk. Hát, ha így mondja, akkor agyilag tényleg efy szinten van a gyerekkel...
2020. jan. 21. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!