Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hós babánk 3-szor...

6 és fél hós babánk 3-szor ébred éjszaka enni. Kevés neki az anyatej?

Figyelt kérdés

Kb. 3-4 hete még végigaludta az éjszakát, azután pedig 3 óránként kezdett ébredni. Először nem szoptattam meg, csak visszaaltattam, de 10 perc múlva sírt. Nagyon sok mozgásfejlődésen ment át, a doki azt mondta, hogy egy próbát megér, hogy estére adjak neki Sinlacot, mert kevés lehet neki a tej. Ódzkodom tőle, de egy próbát tényleg megér. Szerintetek, ha uzsonnára adom, az is elég? Este szoptatáshoz ragaszkodom. fél 8 körül eszik a fürdés után, utána szunyál. 4-5 körül szoktam neki adni valami gyümölcsféleséget. vagy a sinlacot próbáljam meg fél 7 körül? Aki anyatejes babának adott ilyet, hogy adta?

Ezt húsételekhez is lehet keverni, ha nem este, hanem délben adom neki?

Kérlek segítsetek, holnap kipróbálom, de még azt sem tudom, hogy kanállal, vagy cumisüvegből adjam (nincs cumizavara, szokott kapni anyatejet is cumisüvegből, ha nem vagyok otthon)

Köszi a segítséget, és főleg azt, ha nem kioktatást kapok:)


2010. aug. 4. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
enyém 6 hónapos, 2 hete kezdtem a hozzátáplálást. teljesen jól fejlődik a súlya, kicsit duci is, tehát biztosan elég neki a kaja. ha jól értem, a te babád már nem csak 1x kap anyatejen kívül mást is ugye? a lényeg, hogy az enyém is ébred minden éjjel 3-4-5 alkalommal is, pedig tutira nem éhes, 3 percet szopizik és alszik tovább. lehet, hogy csak szomjas, de sem üvegből, sem csőrös itatóból nem iszik, pohárból se nagyon, és azzal inkább nem is úsztatom az ágyneműt, inkább megszoptatom és alszunk tovább. nem lehet, hogy a te babád is csak szomjas?
2010. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem lehet,hogy növekedési ugrása van?mert ha jól emlékszem anno a fiamnak is volt 6hetesen,3hónaposan majd 6hónaposan.szerintem-bár én ilyent sose adtam-este kellene,mert a vacsira kellene hogy jól lakjon.

de amit én csináltam:mi fürdés után vacsiztunk,ami tejpépből állt-természetesen kanállal(viszont nem csináltam teljes adagot,és kicsit hígabbra is)ez is tartalmaz bizonyos % tápszert,ami ugye laktatóbb.majd még szopizott is.

2010. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Először én is növekedési ugrásra gondoltam, de az nem tart 4 hétig:)
2010. aug. 4. 20:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Most éjszaka megpróbáltam szopi helyett megitatni, de nem kellett neki. Csak enni akar. ezzel nem is lenne baj, ha nem másfél, két óránként szerette volna. Így kb. 8-szor voltam fent, nem tudtam csak cicin visszaaltatni. Továbbra is várom a tanácsokat:))
2010. aug. 5. 10:02
 5/14 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok

azóta kipróbáltam én is, hogy este adok neki gyümölcsöt vagy tejpépet, de ugyanúgy ébred továbbra is. szóval nálunk nem jött be a plusz étkezés, de hátha nálatok segít...

2010. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy kevés a tej, inkább novekedési ugrás lehet, hogy többször kér cicit, hogy tobb termelodjon.Lehet, hogy a foga mocorog, hiába még nincs jele, de az is lehet, hogy tul sok ino érte.Nincs szükség sinlacra, tejpépre, tápszerre stb, ez csak a dokiknak jo fogás:(

Egy 6 hós babának tokéletesen elég az anyatej, vagy a napi1 max. 2 étkezés.Tizorai, uzsi általában, nem vacsora, az megterheli a pocakot.Ha aggodsz konzultálj szopis tanácsadoval az lll.hu-n találsz , nagyon kedvesek, biztosan megnyugtatnak, ha felhivod oket!

2010. aug. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, nem akartalak kioktatni, de ha felhivod oket, biztos mondanak vmi okosat még.MI 4,5 honapig kuzdottunk tápszerrel...5 honaposan lett megint anyatejes, de volt benne minden, fulladás a tápszertol(rohammaneto), cumizavar,szopisztrájk..)

Szoval mileott ilyesmit adnál megérne egy konzultáciot szerintem.Jah és mindezt a gyerekorvosunknak köszönhettük....

2010. aug. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Először én is növekedési ugrásra gondoltam, de az nem tart 4 hétig:)"

Nos, az én babám pontosan 6 hetesen kezdett sűrűbben szopizni,(nappal 2, éjjel 3-4 óránként)és több, mint két hónapig így is evett. Szóval szerintem lehet "ugrás".

2010. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3 kérdésem lenn:

1.:Mikor kezdted el hozzátáplálni?

2.:Van-e már foga?

3.: Veletek alszik? Vagy van külön szobája?


Nekünk majdnem egyidőben volt a kettő. Napra pontosan 5 hósan volt hajlandó mást is megenni anyatejen kívül, s egy hét múlva kb. kijött 2 foga alul. Csak már arra nem emlékszem, hogy pontosan mikor borult fel nekünk is az egyensúly. Az én fiam addig igaz, hogy 11-11.30 körül aludt csak el(nem is értem, hogy bírta, mert most 21.30kor kidől), de reggel 8.30-9 előtt nem ébredt fel. 5 hónapos kora után viszont egyre többször. S volt, hogy én sem tudtam megnyugtatni, csakha megetettem,mert akkor k.o. volt neki. Azóta viszont rájöttem, biztos nem az éhség a baj.

Nálunk ezek jöhetnek számításba:

büfi bántja,

pukiznia kell,

rosszat álmodott,

esetleg szomjas.


Este fél9kor vacsizik(fele annyit, mint 6 hetesen!), s reggel fél9kor mindig hagy egy kicsit a kajájából.


S arra is rájöttem, hogy sokszor csak azért ébred, mert túlságosan is belakott és nehezen emészti a pocija. Amióta nem erőltetem a kaját,(mármind a "neki való" adagot) csak annyit eszik, ami neki jólesik, azóta csak 1szer ébred fel, s akkor is visszakapja a cumit és alszik.


A lényeg, nálunk akkor kezdődött ez a korszak, amikor elkezdett más kajákat is enni. S ehhez jött még a fogzás is. S kb. 9 hósan már észrevettem, csak azért sír, hogy kivegyem. S minden neszre fent volt. Áttettük a szobájába, azóta főleg nyugi van.

Eltelt pár hónap, mire kitapasztaltam, hogy jó neki és nekünk is.

11 hós kisfiú anyukája.

2010. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Válaszok: Külön szobában alszik 4,5 hós kora óta, előtte is külön ágyban aludt, de vele aludtam egy szobában. Sajnos minden egyes mozdulatára felébredtem, ezért külön költöztem tőle, így csak arra ébredek, fel, ha nagyon mocorog vagy sír.

Kb. 4,5 hósan kezdtem a kóstoltatást, de nem erőltettem; a hozzátáplálást 5,5 hósan.

Foga még nincs kint, de sokszor sír, ha hozzáér az ínyéhez valami kemény dolog és már nagyon fehér alul az ínye egy pár napja.

Most éjszaka egyszer ébredt, este nem adtam neki semmit, csak cicit, azzal jól belakott:)Fél 5-kor ébredt, akkor meg kapott teát, cicit nem. Azóta is alszik. Lehet, hogy ez lesz a megoldás. Eddig kamillateát adtam neki, az nem tetszett, most a Vida Ági által javasolt roibos teával próbálkoztam. Sokat ivott belőle:)

2010. aug. 23. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!