Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rohan a babám?

Nagyon rohan a babám?

Figyelt kérdés

Azt hallottam valahol, hogy a gyors mozgásfejlődésű babák hiperaktívak lesznek.


A fiam 13 hetes, szóval igen kicsi, viszont elkezdett kúszás szerű torna mutatványokat csinálni. Feje lent, karja az oldala mellett, felpúposítja a fenekét és löki magát előre, ugyanezt háton is csinálja. NAGYON haladni akar előre.


Ilyen óramutatós forgást már csinál vagy 3 hete.


Miért siet ennyire? Még forogni se tud, nem tartja magát kinyújtott karral, nem "játszik" hason. Miért ugrott ennyire előre? Más babájának is volt mehetnékje? Mi lett végül?


2020. aug. 18. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
En ugy tudom ez feszes izmokat is jelenthet. Devenyesnek nem szeretnéd megmutatni?
2020. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Neurológus figyeli, kettő is, mert lassú mozgásfejlődésre számítottak bizonyos okok miatt.


Az egyik neurológus gyógytornásszal együtt vizsgálta, a másik speckóbb orvos pedig egy gyógytornász csapattal. Csak szóltak volna ha feszes az izma. Egyébként az miből látszik?

2020. aug. 18. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Lassìtani nem tudod a fejlődését. Ha valamit koràn elkezd, akkor lehet, hogy màst majd kèsőbb az àtagnàl. 5 ès fèl èves kisfiam 3 ès fèl hónaposan màszott, 5 hònaposan felàllt. Most a finommotorikàban lassabban halad a kortàrsainàl, de màs problèmàt nem okozott.

Visszafogni amùgy sem lehet el kell fogadni, ha nem ugyanabban a tempóban fejlődik.

2020. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kúszás, teljesen normális ennyi idősen, nincs előrébb.
2020. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Ennek nincs köze a kuszashoz. Csinálnak ilyeneket a babák. De amúgy ismerősömnek, akinek 8 honaposan járt a lánya, csak két évesen beszélt. Szoval általában vagy ez vagy az megy gyorsabban.
2020. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez nem kúszás, már ha jól értem, hogy kb semerre se halad, csak van egy helyben és erőlködik.A mi gyerekünk is gyors mozgásfejlődésű, ennyi idősen kezdett forogni és az is nagyon korán volt.4 hónaposan kúszott szóval akár lehet, hogy beindul(egy nagyon rövid ideig ő is fejjel akart amúgy haladni, de rájött, hogy úgy nem frankó.Viszont háton nem csinálta és valamit én is olvastam, hogy az feszes izomzatra jellemző inkább), főleg ha forog már.Ha gond volna vele nyilván szólnának gondolom.Nem kérdezted őket, hogy mi a véleményük?Ha figyelik nyilván az is érdekli őket, hogy épp mire képes.

Nekem is mondták, hogy nagyobb százalékban lehet hiperaktív meg figyelemzavaros a gyerekem, de eddig még egyiket se mondanám rá.A beszéde a gyors mozgásfejlődés ellenére nagyon lassan indult be, 2.5 éves kora után.3 évesen viszont átlag 3 éves szintjén kommunikált.Szóval behozta magát.Egyenlőre semmi nem utal arra, hogy akár hiperaktív vagy figyelemzavaros lenne.

2020. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Olyan aranyos egyébként, hogy nyomja ki a fenekét és ilyen frusztrált hangokat ad ki 🙃


Akkor jó ha ez nem kúszás, nem akarnám, hogy kihagyjon dolgokat.

2020. aug. 18. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!