Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves a neveltlányom, Anyuka,...

4 éves a neveltlányom, Anyuka, nagyon ráhagyott mindent, minden ezközt megragad/hogy ne kelljen aludni. Éjjel fél 11 mire elalszik, addig hiszti. Hajnalban amikor Anya dolgozni megy a gyerkőc már lesben áll, és rohan ki hozzá, HISZTI?

Figyelt kérdés
Görcsösen hisztizik ha nem minden ugyvan ahogyan Ő elképzeli. ANYUKA ENGED NEKI MINDIG.Anyuka hazajön este fél 10 a gyerkőc hisztirohamot csinál mert neki is jönnie kell Anya elé a vonathoz./nemszoktam megengedni ezt Neki/Lefektetem este 8 körül,Ő ugytesz mintha aludna,és amikor hazaérek Anyukával az állomásrl,gyerkőc lesben állva,rohan ki Anyukához ordit hisztizik hogy nemakar aludni,mindent kitalál,fél,éhes,wc ,stb csak aludni ne kelljen. Anyukához legszivesebben hozzáragadna,de akkoris hiszti,/totál kész vagyunk már ettől/.Anyuka szinte mindent megenged,nincs a gyerek fegyelmezve,ha én kicsit fegyelmezem,akkor az rögtön baj,.-/Nekem a gyerek egy szóra jön fürödni,egy szóra öltözünk,egy szóra jön enni,szoktunk játtszani,birkózni stb.De amikor Anya hazajön,ott hiszti ,hiszti,hiszti mindenért.Még azért is ha ennie kell,vagy ha wc re kell menni,/legutóbb avval etetett meg bennünket h fél egyedül,mi elhittük,és szépen majdnem visszaszoktatta Anyuka hozzánk az ágyba,.Később rájöttünk,hogy nem fél,/de ha félne,MIÉRT NEMTUDJUK KIKÖNYÖRÖGNI BELŐLE H MITŐL?//valaki telebeszélhette a buksiját?//

2014. jan. 11. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menekülj.
2014. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbálkozik. Ha jól értem, alig látja az anyját. Hajnalban megy dolgozni és későn jár haza? Naná, hogy anyahiánya van. Nálunk is próbálkozik a 4 éves fiú: éhes, pisilni-kakilni kell, szilveszter után félt is többször (éjszaka felriadt a tüzijátékra, jogos volt, majdnem frászt kapott). Teljesen másként viselkedik a gyerek, ha velem (=anyja) van otthon, mintha az apja is otthon van, aki dolgozik napközben, így csak kora estétől látja.

És amikor elmész az anyjáért az állomásra van vele otthon valaki?

2014. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy te együtt élsz a nevelt lányoddal, az anyjával és az apjával??
2014. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jaaaa vagy te vagy mostoha apu?????
2014. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te a mostohaapa vagy.A kérdésed megértem valamennyire de engem az érdekelne ki van a kicsivel amikor te mész az anyáért este?Leírhatnád ezeket mert addig nem tudok válaszolni.
2014. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor nem viszed magaddal, ki marad vele este? Lehet, hogy valóban fél. Hiányzik neki az anyja, hisz egész nap nem látja.
2014. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ok hogy hiányzik Anyuka,de egy 4 éves gyerkőcnek este 10 kor aludni illő,nem hisztizni mindent kitalálni,persze a 19 éves Fiam ithol van olyankor/nem volnék képes magára hagyni/
2014. jan. 11. 17:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazi apuka elhagyta Őket,már régebben,1 hónapban 1-2 alkalommal jön/láthatás/már gondoltunk Párommal arra hogy nem beszéli e tele a gyerkőc fejét ?/Ja a Fiam amikor kis időre vigyáz a kicsire,teljes felelőséggel van iránta,gondviselő,megfontolt tipus.Bármikor rámerem bizni a kicsit.
2014. jan. 11. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Mostanában már 3-4 órákat alszunk,és már nagyon bele vagyunk fáradva,de a kicsi nem.Ha az Anyukájával van,akkor miért nem használja ki az időt ölelgetésre puszikra,stb,?miért hisztire dührohamokra használja fel Anyukával a kis időt?A félelmet leteszteltük már többször is./pl : beküldtük sötétben a nadrágjáért,és elfelejtett félni.Máskor /amikor aludni kellene/akkor már találgatózik,szinte mindent ki képes találni/állbetegség stb/.Olyan érzésem van,hogy minden áron velünk akar aludni,/kicsit nehezen,de átszoktattuk a gyerekszobába,és ott alszik kb 4 hónapja,semmi gond nemvolt,most lett valami és a lelkünket hiába könyörögjük ki akkorsem mondja el hogy mi a baj.
2014. jan. 11. 17:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért hisztizik és azért van dühkitörése, ha az anyjával van, mert dühös rá, amiért magára hagyja. Ő még nem tudja elmondani az érzéseit, és még ő sem igazán érti azokat. Persze, lehetne puszikkal, ölelgetésekkel is tölteni az időt, de ő inkább büntetni akarja, amiért nincs vele. Gondolom, míg nem voltál/voltatok az életük része, anyuka egyedül nevelte és csak ők ketten voltak. Anyuka gondolom otthon volt vele 3 éves koráig, így nehéz neki feldolgozni, hogy egyszer csak az egész napos anyából kapok egy pár perces éjszakai anyát.

És szerintem pont ez a kor, amikor elkezdenek félni. Az én fiam is 4 éves (lett szeptemberben), de nem mer egyedül bemenni a szobájába (2 éves korától ott alszik), éjjel kislámpát kell neki égve hagyni, anélkül nem alszik, fél a zajoktól, fél a hangos zenétől, és még sorolhatnám. Az oviban sok mindent mesélnek egymásnak.

2014. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!