Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért változott meg a vélekedé...

Miért változott meg a vélekedés? Mikor én kicsi voltam,3 hónaposan lehetett adni almalevet, el lehetett kezdeni a kóstoltatást. Most miért váltottak át 4 hónapra?

Figyelt kérdés
Orvosi indokot tud valaki?
2010. aug. 5. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kicsit fejlődött az orvostudomány az elmúlt 20 év alatt...

Rájöttek, hogy a kicsik gyomra még fejletlen és nem tudja megemészteni ezeket a cuccokat.

És nem 4, hanem 6 hónap az ajánlott időpont a kóstoltatásra jelenleg, addig, ha lehet, kizárólagos szoptatást javasolnak.

2010. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Közben kiderült, hogy a babák gyomra, belei kisebb korban nem képes feldolgozni, felszívni a szilárd táplálékot a hozzá szükséges enzimek hiánya miatt. Ezek kb. 5-6 hónapos kor körül termelődnek olyan mennyiségben, hogy a szilárd ételek nem okoznak problémát. Ha bele gondolunk, nem is olyan régen (a nagy fiam 18 éves), még 6 hetes kortól kellett megkezdeni a gyümölcslevet, gyümölcsöt, 3 hónaposan meg a főzeléket...4 hónaposan a húst... Sajnos nála meg is lett az eredménye! Kicsinek állandóan beteg volt, nem győztem orvoshoz hordani... érdekes, hogy a kisebb testvérei, akik csak fél éves koruk lettek hozzátáplálva, szinte soha nem betegek... Persze, nem azt állítom, hogy csupán a korai hozzátáplálás volt a ludas, de az orvosok szerint is jócskán belejátszott!
2010. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért írom a 4 hónapot, mert amit a kórházban adtak kis könyvecskét, meg amit a védőnő is adott, ott a 4. hónap van jelölve.
2010. aug. 5. 08:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, tápszeres babáknál már 4 hónaposan sokan elkezdi, bár a tápszer árán kívül semmi sem szól mellette...
2010. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
sziasztok! Azt miért nem írja senki, hogy 20 évvel ezelőtt az édesanyák 3 hónap után vissza kellett menjenek dolgozni, ezért vált indokolttá a szoptatástól való leváltás? A tápláláspolitika megkövetelte, hogy az édesanyák teljes erőbedobással tudjanak dolgozni és ne legyen lelkiismeretfurdalásuk, amiért a baba nem szopik tovább, így azt próbálták meg elhitetni, hogy a hozzátáplálás így jó. Szerintem ez is egy megfontolandó indok.
2010. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A gyest 1967-ben vezették be, 20 éve már bőven 3 évig lehetett otthon lenni a babákkal. Úgyhogy ez nem lehet indok.

2010. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy 20 éve már nem kellett visszamenni dolgozni... a fiam 2 éves volt, mikor bölcsibe került, mert visszahívtak dolgozni... hamarabb eszembe se jutott volna... mégis akkor az volt az irányelv, hogy korai elválasztás-...
2010. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

arról nem mesélt anyukád, hogy 3 hónaposan még emésztetlenül kakiltad ki hetekig a főzeléket???!!

mert én állítólag igen, és a védőnő mégis erőltette a hozzátáplálást...

Anyukám nem is hallott akkoriban olyan fogalomról, hogy fejlődési ugrás, pedig az épp 3 hónaposan van. Lehet, hogy akkor azt gondolták, hogy kevés a tej (valóban kevés lehetett fejlődési ugrás alatt), és emiatt kezdték a korai hozzátáplálást. Ma viszont már tudjuk, hogy igény szerinti szoptatással 3 nap alatt rendeződik az kereslet-kínálat, míg a hozzátáplálás korai megkezdése csak csökkenti a tejtermelést.

2010. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10:26-os vagyok

egyébként meg:

Nem a baba korától függ, hogy mikor áll készen a hozzátáplálás megkezdésére. A következő testi és fejlődési jelektől függ, hogy a baba készen áll-e arra, hogy szilárd táplálékot kapjon. Valószínűleg el lehet kezdeni a hozzátáplálást, ha:

- a baba képes segítséggel ülni és a fejét stabilan tartja

- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú

- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után

Ezek alapján a hozzátáplálás kb. 4-6 hónapos korra esik. Ez mindenkinél más.

2010. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel: az én kisfiam 3 hónapos, de az életben nem evett még napi 8-10-szer. Gyanítom, nem is fog. Akkor ez alapján honnan tudom, mikor lesz érett a hozzátáplálásra? A többi kritérium világos.
2010. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!