Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha aggódom, hogy mozgásbeli...

Ha aggódom, hogy mozgásbeli lemaradása van a babámnak, gyermekneurológushoz kell fordulnom?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalata van ezen a téren? Kihez fordulatok, neurológushoz, dévényeshez, konduktorhoz? Minden tapasztalat érdekel.

2020. aug. 21. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Gyógytornászhoz irányítottak az utógondozóban. Gondolom a probléma típusától és mértékétől is függ mire van szükség.
2020. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neurológushoz, akihez a háziorvos adhat beutalót.

De felteheted a kérdésedet online szakértői csoportban is és ott is segíthetnek, hogy kell-e orvos.

Dévényeshez és más konkrét kezelési módszerrel dolgozó gyógytornászhoz nem szabadna menni orvosi javaslat nélkül, mert bizonyos problémák esetén árt a nem jól megválasztott kezelés.

Egyébként mi a gond?

2020. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 4,5 hónapos a kislányom, nem forog, még az oldalára sem fordul, hogy a mellé letett játékért nyúljon. Hason egyre hosszabb ideig elvan, de úgy jutottunk el idáig, hogy erőltetnem kellett, mert ha Rajta múlt volna, sosem maradt volna hason. Mostanra, mintha elfogadta volna, hogy hason is kell lennie, de semmit nem csinál, csak emeli a fejét, mellkasát picit. Hason fekve sem nyúl a játékért. Leginkább az aggaszt, hogy úgy gondolom, legalább az oldalára kellene már fordulnia, ha érdekli valamilyen játék.
2020. aug. 21. 13:56
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy feszes vagy épp gyenge az izomzata. Igen ezt mindenképp meg kellene nezetni, hogy vajon ilyesmi fennáll e.
2020. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként egy igazi buddha-baba, rendkívül nyugodt, szemlélődő természet, úgy tűnik, nagyon boldog úgy is, ha körülötte vagyunk, Ő pedig elnézelődik a játszószőnyegéről háton fekve. Eddig azzal nyugtatott mindenki a környezetemben, hogy lehet, hogy lusta baba, mert nagy, husis baba, lehet, hogy lomhábban indul be a mozgása. De úgy érzem, előjött az ideje annak, hogy megmutassam szakembernek.
2020. aug. 21. 14:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Forogni még valóban nem kell. A hátáról az oldalára viszont lassan aktuális, de nem perifériára tett játékért.

Próbáltad úgy, hogy felett zörgeted a csörgót és lassan kiviszed oldalra? Mit csinál?

Az nem gond, ha hason még "semmit nem csinál", mert nagyon csinál. Óriási munka megtanulni megtartani magukat. Majd ha eljut oda, hogy kitolja teljesen a mellkasát nyújtott karral tenyéren támaszkodva, utána reális elvárás, hogy nyúljon valamerre (hason).

2020. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell tudni még forogni ennyi idősen, 6 hónapos korig "kell" elkezdeni forogni ( de még 7-ig beleférhet, ha már vannak próbálkozások).

gyógytornász

2020. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

8 hónaposan kezdett forogni a fiam. Akkor már 4 hónapja jártunk tornára és 2x voltunk neurológusnál is.

Nem gondolom, hogy baj van a babáddal. De én megnézetném, hogy megnyugodjak.

2020. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt akartam kérdezni , az én kisfiam is ugyanezt csinálja , ugyanennyi idős. Engem megnyugtattak , hogy nincs lemaradva , így egyenlőre sokat tornázunk, hasaltatom , és nem viszem sehova .
2020. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok

Én ezt kaptam

[link]

Ez szakember szerint helytallo

A 4-5 hónaposat úgy kell érteni, hogy addig amíg be nem tölti a 6-ot

2020. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!