Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, a férjetek szüleinek...

Anyukák, a férjetek szüleinek engeditek, hogy ugyanannyira részt vegyenek a baba életében, mint a ti szüleiteknek?

Figyelt kérdés
Ha nem, mi az oka? Nem ereztek lelkiieretfurdalást, ha kizárjátok őket vagy nem féltek, hogy a ti menyetek is ki fog zárni benneteket később?

2020. aug. 23. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Mi igen, egyformán bánunk velük. De azért, mert mindenki józan, intelligens és betartják, amiket kérünk, amik számunkra fontosak. Aki nem ezt tenné, legyen az én szülőm vagy az övé, az nem jöhetne sokszor és sokáig.
2020. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem érzek lelkifurdalást. A férjem szülei messzebb laknak és sokkal idősebbek, mint az én anyukám. Plusz nekik 6 unokájuk van, anyukámnak pedig 2.
2020. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Nemcsak az enyém a gyerek. A férjemnek és szüleinek ugyanannyi joga van hozzá, mint nekem és a szüleimnek.
2020. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Sőt bizonyos szempontból jobban is, mert a szomszédaink.
2020. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Anyósomék nem vettek részt annyira mint a saját szüleim. Apósom nem igényelte, anyósomnak meg szörnyű volt a hozzáállása, ha hagytam volna mindenbe durván beleszólt volna, a babázás az a téma az életében amiben nem tűr el más véleményt. Ráadásul nem elég egy témát egyszer lejátszani, hanem nekimegy 100x. Pl sógoroméknál végignéztem ezt a hozzátáplálással kapcsolatban: nem egyszer mondja el, hogy 3 hónaposan már el kell kezdeni, hanem hetente többször fél órát ez volt a téma. De számtalan dologgal kapcsolatban írhatnám ezt.

Már a szülés előtt sem csíptük egymást, ha együtt voltunk és sokat vokt kezében a baba, utana át kellett öltöztetnem, mert éreztem rajta az öblítöjét, parfümjét ( nem volt büdös, csak számomra kellemetlen illat az érzések miatt) a gyereket is többször kicsinálta a hagyjuk nyugodtan sírni alvás után fél órát hátha visszaalszik elméleteivel.

Szóval nem, nem vettek részt és nincs is miatta lelkiismeretfurdalásom.

2020. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Boldogan engedném, tekintve, hogy ők velünk egy városban laknak, az én szüleim meg 400 km-re. De az én szüleim mégis sokkal többet vannak/foglalkoznak vele, mint a férjeméi, a férjem szüleit nem érdekli az unoka, illetve az anyja annyira utál engem (nem ismer, nem azért, hanem csak hogy létezem), hogy még a baba miatt sem hajlandó kapcsolatot tartani. Ezzel nem tudok mit csinálni, az ő döntése.
2020. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem egyedül az anyuka döntése, hanem a szülőké. Ha egy nagyszülő úgy érzi, hogy háttérbe szorítják, ne a menyére mutogasson, hanem nézzen magába, hogy miért ilyen rossz a kapcsolata a saját fiával.
2020. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 khniki ***** válasza:
87%
Bármelyik nagyszülőjére nyugodt szívvel hagyom a gyereket.
2020. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Több okból: Ők messze laknak, az én szüleim a szomszédban. A férjem késői, véletlen gyerek, apósom a nagymamámmal egyidős; nem is nagyon érdekli egyik gyerekünk se. Anyósom az engedjük szabadjára a gyereket, a miénk is felnőtt, semmi baja nem lett (magyarán: csapjuk ki a kertbe, aztán majd valamikor összeszedjük valahonnan a 2-3 éves gyereket) elvet vallja. Hiába kérem, hogy az érzékeny gyomrú gyereket ne etesse össze mindenfélével, de adja neki, tukmálja rá, mert a másik unokája úgy eszi és semmi baja tőle. Az enyém meg a fél utat végighányja hazafelé tőlük. Bármit mondok a gyerekeknek, rákontrázik valamivel.

Nem érzek lelkifurdalást, mert nem tartom helyesnek a kakkincsunk a gyerekre vigyázni, más is felnőtt így vélekedést, sem a szülő kérésének a gyerek előtti semmibe vevését.

Nem félek, hogy a menyem ki fog zárni később: egyrészt mert lányaim vannak, másrészt mert ha a tesóm gyerekeire vigyázok, betartom a sógornőm kéréseit a gyerekkel kapcsolatban akkor is, ha esetleg nem értek vele egyet, vagy én másképp csinálnám.

2020. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Miután 11 éve nem tartjuk velük a kapcsolatot, így nyilván nem. A 8 éves fiunkat sem ismerik, a kicsivel mindenórás vagyok, róla nem is tudnak. Mi örülnénk legjobban, ha nem így lenne és jó nagyszülők lennének.
2020. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!