Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, hogy ennyit...

Tényleg baj, hogy ennyit szopizik?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisbabám gyarapodása annyira belassult, hogy már csak 200-300 g havonta. Mivel csak cicin tudom elaltatni, sokszor szopizik még. Kb. nappal 4x és éjszaka is többször. Az orvos azt mondta, a cicizés miatt nem eszik elég tartalmas pépet és ezért nem hízik,tehát sürgősen csökkentenem kell napi 2-3 szoptatásra.Amúgy 3x kínálom péppel és egy alkalommal maximum 100 ml-t eszik, de van olyan, hogy semmit. Másnak is volt ilyen tapasztalata? Tényleg káros már a gyakori szoptatás? Egyelőre nem tudom, mit tegyek, mert máshogy tényleg nem sikerült elaltatnom, egyre fáradtabb, nyűgösebb és így már türelme nincs enni.

2020. aug. 29. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Pffff. Hülyeség. 11 hósomnak nincs kiváltva étkezés mert nem eszik mennyiséget. Tehát ugyan úgy cicizik evés után. Nappal 5ször + éjszaka kel 2szer. Semmi gond nincs a súlyával. Annyi hogy 10 hósan elindult és vsz emiatt belassult kicsit.

Amúgy attól nem fog többet enni pépet, hogy nem kap cicit.

2020. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Ebben a korban az anyatej már nem elég.

Ha hozzászokott, hogy cicin alszik el, erről nehéz lesz átállni, de mindenképpen meg kellene próbálni.

Vagy legalábbis előtte egyen mást, és max utána kapjon cicit, akkor hátha a zsírosabb részig nem jut el, hanem már a vizesebbnél elalszik.

2020. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. és 3. választ. Mindig pépet kap először és utána cicit. Persze, megpróbálom megváltoztatni az alvási szokásait, csak tényleg hosszú idő lesz. Kicsit megnyugodtam, hogy másnál sincsenek még kiváltva étkezések. ;)
2020. aug. 29. 19:50
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

2 vagyok. Ilyenkor még egyáltalán nem baj ha nincs kiváltva étkezés. A kóstolás a fontos. Van akinek még 1 éves kor után se megy. Ne idegeskedj. Ha amúgy nem sovány akkor egyáltalán nincs gáz.

Amúgy próbáld darabosabb étellel etetni.

2020. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

"belassult, hogy már csak 200-300 g havonta."


Belassult?? Még ugyancsak gyors!

Ebben a korban NEM elvárás, hogy havi fél-egy kilókat hízzon!

Az is teljesen normális, hogyha a második fél évben összesen hízik fél kilót (ha addig egészséges volt a gyarapodása).

Lányom, aki tápszer mes volt és ebben időszakban 99 %-ban full tápszeres, mert nem evett semmi mást, csak kóstolgatott, 1 kilót hízott fél és 1 éves kora között.

Fiam, aki anyatejes volt és nagyon szépen evett mellette, összesen 800 grammot hízott.

Makkegészséges volt mindkettő gyarapodása.

2020. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Netto hülyeség


A lányom napi 2 cicivel sem akar többet enni, mint napi 4-5-tel

/ ő idősebb már/


6 hóig hízott jól... utána nem

2020. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban ez a hízás teljesen normális. Bízz benne, az ilyen picik még tudják mi és mennyi kell nekik. Az én fiam tápszeres volt de 10 hónapos koráig egyáltalán nem volt hajlandó mennyiségeket enni a pépekből. Egyetlen étkezés se volt kiváltva aztán hirtelen beindult és 3 hét alatt váltottunk ki 3 étkezést. Az orvos úgy tűnik nem jár továbbképzésekre..
2020. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Ebben a korban heti kb. 70 g az “elvart”, de babatol es mozgasfejlodestol is fugg, illetve hossznovekedestol is (ha centire no, nem kell, hogy parhuzamosan hizzon is). Teljesen jo a gyarapodasa, a doki valoszinuleg nem szoptatasparti. A gyerekorvosok sajnos nem kompetensek ebben a kerdesben, alig tanulnak a szotarasrol valamit az orvosin. Ha kompetens valaszt szeretnel, szoptatasi tanacsadohoz erdemes fordulni, pl. Dr. Markus Anita Siofokon gyermekgyogyasz is amellett, hogy ibclc is. Szinten 9 honapos gyerekem van, o pepeset nem eszik, csak darabosat valtozo mertekben, napi atlag 3-4x, minden ilyen alkalom utan szopizik is, es ejjel is meg vagy 4-5x.
2020. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
8-as vagyok, a nagyobbik gyerekem evokeje 13 honaposan indult be, azota is toretlen, addig par falat kivetel csak a cici volt, hiaba kinaltam. A kicsi hozza kepest gyonyoruen eszik, de nala is alkalmankent csak 40-90 g fogy, tehat nem egy teljes etkezesnyi.
2020. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem baj,szoptasd nyugodtan. És külön szuper jó,hogy még mindig ilyen jó a tejed. Krumplit,répát ehet még eleget viszont anyatejet nem. 9 hónaposan mi sem váltottunk még ki egy étkezést sem, sőt az én fiam még ennyit sem evett mint a tiéd. Csak kóstolgatott. Esetleg megpróbálhatod már a pépeket hagyni és darabos falatkákkal kínálni. Kis kezével már fel is tudja csipegetni. A cicin elaltatás is bőven belefér még ilyen pici korban. Ha nektek ez így kényelmes és így tud elaludni ne kínozd. Még a végén lesz egy kialvatlan babád a gyerekorvos tanácsa miatt. Ráérsz még leszoktatni a ciciről bőven. Aztán lehet ő változik majd,ahogy érik és már nem fogja kérni. Pici még,add meg neki amit kér. Nálunk is ez volt. 2 évesen szokott le a ciciről,szinte magától. Már akkor értette a szót. Mellé feküdtem és mesét olvastam meg simogattam a karját vagy a hátát.
2020. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!