Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szopizik egy 1 hetes...

Meddig szopizik egy 1 hetes baba? Szinte egész éjjel mellen van, de mégis éhes. Lehet, hogy kevés neki a tejem?

Figyelt kérdés
2019. jan. 20. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Le szoktad mérni szopizás után? Mert nem biztos, hogy annyi ideig valóban szokik, jó eséllyel inkább csak cumizik.
2019. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem eszik egesz ejjel. Csak jatszik es nem szivja a tejet, cumizik. Le kell merni szopizas utan es kiderul
2019. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

1 hetes baba nem csak evésre használja a cicit.. Sőt

Gyakrabban nrm éhség niatt szopiznak.


Az első 1-2 talán 3 hónapban teljesen normális.



Mérd le mennyit eszik, ha megnyugvást szeretnél.

Egy nap alatt kb. Testkilogramonnként 120-150g kell.


3500g esetén 3,5*120g=420g minimum


De reggel éjjel stb nem mindig ugyanannyit eszik egy baba..., ahogy te sem reggelre ebédre tízóraira

2019. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Le kell mérni. Nagyon pici még a gyomruk, pár perc alatt megtelik, így kizárt, hogy azért kéri a cicit, mert éhes maradt. Ezt a meréssel, elegendő kakis, pisis pelussal tudod ellenőrizni. "Komforszopi" lesz ez, amit nem árt csirájában elfojtani. Nem mondom, hogy egy egy hete kibújt babánál azonnal vedd el, neki még kell a közelség, de ha nem akarod az elkövetkezendő hónapokban, hogy csakis ettől nyugodjon meg és egész éjjel fent legyél, akkor találj ki mást.
2019. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Komfortszopizik. De hagyd neki, így lesz sok tejed, most állítja be magának. Nekem is ezt csinálta a kisfiam, most 2,5 hetes, dől belőlem a tej. Anno a lányom is órákat lógott rajtam, csak ő nappal, vele is sok tejem volt. Tarts ki, megéri.
2019. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Nekem 1 hetesen 40-50percig szopizott, közben bealudt ébresztgettem stb... Akkor a védőnő jól lecseszett, hogy egy szoptatásnak max 15 percig kellene tartania és ez így nem normális dolog. Gondolhatod mennyire kivoltam... Gyerekorvos pedig megnyugtatott, hogy "még gyenge a baba nem tud annyit enni, lassabban szív, de majd eljön az idő amikor visszasírom ezeket a hosszú szopikat. Nyugodtan éljem meg a pillanatot." Aha persze 2óránként 50perc... semmi életem nem volt az első 3(!!!) hétben! Aztán szépen beállt a tejmennyiség, a babám is ügyesebb lett és csökkentek a szoptatási idők száma. Soha nem kellett fejnem, nem gyulladt be a mellem. Tökéletesen kialakult a kereslet kínálat! És igen az esetek nagy részében csak komfortszopizik! és ez miért baj? Miért kellene csírájában elfojtani??? Az a kis csöpp lényecske egész eddig a pocakodban élt, mindent megkapott, minden tökéletes volt számára! Nem érzett soha fájdalmat, éhséget, félelmet, nem fázott nem volt melege stb... Most annyi új érzéssel kell megküzdenie, szinte minden nap keményen meg kell dolgoznia az e világba szokáshoz! Igen egy biztos pont az életében a anyai mellen való csüngés, emlékezteti a bent töltött időkre, megnyugtatja! Miért kellene megfosztani ettől? Ne tedd! Élvezd, törődj vele babusgasd, segítsd megszokni neki a kintlétet! Tudom kilátástalannak tűnik a helyzet most számodra, de hidd el nagyon hamar helyreáll a világ rendje! :) Tapasztaltabb kismamák engem is biztattak hogy majd jobb lesz, stb.. Nem tudtam elhinni mondták hogy majd 3hónapos kora körül változás lesz! Én meg kiakadtam, hogy a világvége is hamarabb van, mint a 3hónap. Olyan kétségbeejtően hosszú időnek tűnt, mikor minden este hajnali 1ig kellett ringatni.. De eljött az idő (3,5hónap) mikor könnyebb lett! És tudod mit bánok az első hetek időszakából? Hogy hallgatni próbáltam a védőnőre és nem hagytam komfortszopizni kb 1-1,5 hétig hallgattam a sírást, majd az ösztöneimre hagyatkozva ismét engedtem a baba igényei szerint szopni, s nem dőlt össze a világ! Sőt!! Kifejezetten jól aludt amikor mellen aludt el! Én is végre tudtam nagyokat aludni, baba is nyugodt volt! Most már kb 5-8 perc alatt "megkajál" és igen hiányzik a 20-40perces szopik ideje!

Szóval nyugi! Csökken majd ez az idő! Majd szépen lassan nem lesz igénye ennyit mellen lenni! Türelem! és kitartást!! Jól csinálod!

2019. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!