Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ártalmas kisgyerekekn...

Mennyire ártalmas kisgyerekeknek a penész?

Figyelt kérdés

Egy szobás kis házban lakunk, penészedik a szoba fala, igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni, letakarítom, stb, de ugye mindig visszajön.

A fiam 16 hónapos, mennyire árt ez neki?


2010. aug. 5. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Jól teszed ha mindig eltávolítod, szellőztesd minél többet a helyiséget. Egyébként légúti betegségeket okozhat, asztmát is.
2010. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Póbáld ki hogy ecettel takarítod le. Állítólag az a leghatásosabb. És sokszor szellőzdess.

Amúgy igaza van az első válaszolónak. Légúti megbetegedést okoz.

2010. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elöttem irokhoz.Estleg a ruhákat nem tudod máshol száritani,ezzel is hátha javulna a helyzet?És tényleg szellöztess sokat.
2010. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minálunk is penészedik a fal, fekete flakonos hipot teszek egy rongyra, azzal áttörlöm, eltünik 5-6 hónapra! Nálunk a benti tetegetés főzéstől van, nincs terasz nem tudok kintre teregetni!
2010. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én olyan házban nőttem fel, ahol penészes volt a fal. Hál istennek semmi bajom sem lett, makk egészséges vagyok. Arra emlékszem, hogy anyu is sokat takarította a falat, és ha csak lehetett nyitva volt az ablak. Szóval én is ezt tudom javasolni neked.
2010. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ultra Szavo penész írtó! Ez egy spricnis cucc, és nyomtalanul el fog tűnni a penész! Irtózatosan büdös (nagyon erős hypo szaga van), úgy kell befújni, hogy a baba ne legyen otthon, és utána jól ki kell szellőztetni. Nálunk nyomtalanul eltűnt az összes penészfolt ettől a szertől, és nem is jöttek vissza.
2010. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na én is ezt az ultra savot használtam és nálunk semmit nem ér..Kb 1 hétig tüntette el a penész és ugyanúgy visszajött mintha semmit nem csináltam volna.(Persze a festéket leoldotta)Így nekem hetente kéthetente végig kell mennem az egész lakáson,de már nagyon unom,szeretnék valami olyan szert ami tényleg eltünteti legalább fél évre vagy végleg:)

Valószínűleg én is meg fogom próbálni ezt az ecetes dolgot mert ezt már mondták nekem is csak azt nem tudom,hogy akkor sem tartózkodhat a gyerek a lakásban?.

Sajnos tényleg légúti betegségeket terjeszt a penész.Bár én már gyerek korom óta aszmás vagyok de mióta itt lakunk azóta rosszabodott az aszmás és a férjem is aszmás lett.Nem szeretném a kisfiam is az lenne.Nekem 15 hónapos a kisfiam.

2010. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére kert van, így most nyáron tudok kint teregetni.

Az a baj, hogy régi a ház, magas a talajvízszint a környéken, és valószínűleg az alap meg van repedve, ezért alulról szivároghat fel a nedvesség, ahogy az alap magába szívja a talajvizet. Tegnap vettem észre hogy a kicsi kiságyának az alja enyhén penészes lett. A matracot egyból kivittem szellőzni az ágyat meg letakarítottam.

A falról, amikor leszedem, jópár hétig nem jön vissza, de a szagát érzem néha, ezért gondolom, hogy alulról jöhet.

Sokat szellőztetek és sokat vagyunk kint a kertben.

Remélem neki sem lesz baja tőle.

Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 6. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!