Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jussak túl azon, hogy...

Hogy jussak túl azon, hogy ilyen fiatalon egyedülálló anyuka vagyok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a kislányom 3 hónapos. Az apukájával a napokban szakítottam... Igen, én mondtam ki, hogy legyen vége közöttünk, mert az utóbbi 3-4 hónap borzalmas volt. Hol veszekedtünk minden apróságon, hol tökéletesnek tűnt minden, hol én mentem a picivel hotelbe, vagy anyukámékhoz, hol pedig ő ment el egy szó nélkül egész éjszakára, hogy többet ne keressem. Feszültség volt közöttünk, és ez már nem működött olyan jól, mint régebben.

A lányomra is tekintettel kell lennem, hiszen neki is kell egy rendszer az életében, nem akarom, hogy úgy nőjjön fel, hogy ezt látja.


Viszont elég nehéz. Nekem a volt barátom volt az első "nagy szerelem", és hittem abban, hogy megoldjuk a nehézségeket. Mégsem így lett. Több segítségem is van, szóval nem az van, hogy most így rám szakadt minden, meg az anyagi biztonság is megvan, az eszemmel tudom, hogy ez volt a helyes döntés, de közben nehéz is.

Kinek hogy sikerült ezt elfogadni? Mennyire volt nehéz a továbblépés úgy, hogy az ex azért még ott maradt az életetekben (nyilván a picit látogatni fogja, elviszi, stb.)?


2018. júl. 15. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Gondolom a gyereknek az apja nem lepett le a gyerektol is?
2018. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Hirtelen a sztoridról a saját anyám jutott eszembe. Ő is elküldte apámat, de még a születésem előtt, mert belátta, hogy nekem csak így lehet jobb. Egyedül nevelt fel, bár fiatalabb volt nálad. Szerintem a legjobb anya a világon, és a legerősebb.

Gondolj arra, hogy a kisbabád a legfontosabb az életedben, neki pedig te vagy az.

2018. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, vagyis most azon az állásponton van, hogy majd látogatja, meg találkozunk, később elviszi, vagy csinálhatunk hármasban is programokat. De azt is megígérte, hogy minden rendben lesz közöttünk, úgyhogy a szavára nem igen alapozhatok ezek után. :)

Meg más az, amikor egy apa otthon van, a gyerekével él együtt, és más, mikor egy héten pár órát van vele.

2018. júl. 15. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
22 vagy, van segítséged, nincsenek anyagi gondjaid. Egy kapcsolat vége, pláne, ha az első nagy szerelem volt, mindig nehéz, de idővel túljutsz rajta. Ott van a kislányod, akinek még jó darabig te vagy a világon a legfontosabb, találsz majd párt magadnak, aki mindkettőtöket szeret, nem lett vége a világnak. Zárd le magadban ezt az ügyet véglegesen, és nézz előre, az exed még jó ideig nem fogja sehová elvinni a kicsit, 3 hónapos gyerekkel túl sokat amúgy sem tudna kezdeni. Mire nagyobbacska lesz, arra jó eséllyel a te életedben is lesz fordulat.
2018. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Az eleje mindig nagyon nehéz, de gondolj a kislányodra. Neki az érzelmi biztonság a legfontosabb (meg nyilván a szetető anya). Minden nap erősebbnek fogod magad érezni és igazi példaképe leszel a lányodnak. Az meg,hogy egyedül is maradsz,egyáltalán nem biztos,sőt. Csak majd a lányodra is tekintettel kell lenned,mikor újra férfi lesz a közeledben. Addig is meríts belőle erőt, én a lányomat néha csak bámulom,hogy milyen kis csodálatos szeretetlény..
2018. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

En 35 evesen lettem egyedulallo anyuka egy pici gyerekkel. Kor szempontjabol hidd el ,,te elonyben vagy, hiszen meg elotted az elet! Ellenben en 2 ev mulva kozepkoru 40 es leszek ( 3 eve vagyunk egyedul ) , kinek kellenek? Senkinek.

Nekem is azt mondogatjak, hogy jobb lesz, hat eddig nem jobb, csinalni kell, ez van, tulelni a mindennapokat.

2018. júl. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kezdd azzal, hogy anya vagy, tehát soha nem leszel egyedül. :)

Nincs magányos karácsony, üres hétvégék, begubózás a lakásban. Ott a kislányod: most nyílik ki neki az egész világ. Ott leszel vele, mikor mindenre először rácsodálkozik, az első lépeseknél, az első karacsonyàn, stb. Dehogy vagy te egyedül! :)

Élvezd az anyaságot, az első 1-2 évben amúgy is nagyon erős a szimbiózis, csak egymásra van szükségetek. Mire helye lesz az életedben másnak is, addigra bőven kihevered a szakítást.

2018. júl. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nehéz lesz, de ha nyitott leszel találsz majd társat. Senkire ne hallgass, aki azt mondja, hogy nem kellesz gyerekkel. S főleg magaddal ne hitesd el. Én 33 éves voltam, 3 gyerekkel mikor ott hagytam első szerelmemet, a férjemet. Úgy gondoltam nem megy tovább. Nemsokára találtam meg a mostani férjemet, aki 3 gyerekkel együtt szeretett meg. Pedig ő egyedülálló volt, s még fiatalabb is. Azóta több mint 10 év óta vagyunk házasok, van közös gyerekünk is. Kitartás, te is leszel még boldog, főleg, hogy még fiatal vagy! Jah a volt férjemmel első perctől úgy neveltük a gyerekeket, hogy 1 hét anya, 1 hét apa. Ő is mindig részt vett, s vesz is az életükben most is, pedig a "kicsik" is már egyetemisták.
2018. júl. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Lassan 4 éve, 30 évesen maradtam egyedül. Először olyan volt, mint ha leszakították volna az egyik felem. Aztán idővel be rendezkedik az ember lánya az önálló, független èletre. Én jól el vagyok, pedig segítségem sincs és anyagilag sem könnyű, de a gyerek nagyon sok erőt ad minden áldott nap. Nem is akarok kapcsolatot. Ne aggódj, fiatal vagy és ez egy átmeneti állapot, neked nem lesz nehéz párt találnod. Minden rendben lesz, csak bízz magadban. Jól döntöttél, hogy inkább egyedül, mint egy rossz kapcsolatban.
2018. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!