Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a minimum, ami mindenkép...

Mi az a minimum, ami mindenképpen szükséges a babakelengyébe?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék felesleges dolgokat venni, amiket aztán sos használok.


Mi az, amire azt mondanátok, mindenképp kell, mire megszületik a baba?



2020. szept. 3. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kis ruhàk, pelenka. Ez a leg minimalistabb alap.

Pelenkàbòl akkor is erdemes pàr eldobhatòt beszerezni, ha mosizni vagy eczni akarsz hosszù tàvon. Ez az alap.

Valamiben viszed ide-oda. Lehet kèzben is, de 99% beszerez babakocsit vagy hordozóeszközt.

Ha kocsiban viszed valahova, oda kell babaülès . Ha biztosan sosem autòztok, ès kòrhazbòl sem kocsival jöttök, akkor kihagyható. Egy ùtra kölcsön is lehet kèrni, es ha otthon szülest tervezel, akkor is gondolj arra, hogy komplikàciò miatt kòrhàzba kerülhetsz. (en ìgy voltam, ès magamra kötve hoztam ki a babàt)

Ha veletek alszik nem kell kisàgy.

Törölköző bàrmilyen megfelel.

Lehet mosdòkagylóban is fürdetni, de legtöbben vesznek babakàdat.

Büfikendők nagyon praktikusak, mindenkeppen ajanlom, de ez sem alapfeltetel.

A kisbaba bőrere alap esetben legjobb, ha nem kensz semmit, ha durva pelenkakiütese lesz, vagy piros a popòja, akkor kell csak kèrm.

Kb. az összes többi holmi kihagyhatò.

2020. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

En csak azt tudom leírni NEKÜNK mi vált be. De ez nagyon más mindenkinél. Ötleteket fogsz tudni meríteni a válaszokból.


Must have cuccok:


Kád, nekünk állványos volt, de ez kényelmi szempont, viszont ha kicsi a hely, több vele a nyűg.


Kiságy- mi később babaöböllé alakítottuk és így alszunk azóta. Nagyon jól bevált nekünk ez a módszer.


Légzésfigyelő- a babaöbölhöz a Snuza pico jó. Van más típusa is a Snuzanak. De a lényeg, hogy a matrac alá tehetők nem jók, mert ilyen közelről az anyát is érzékelik. A Snuza nem, teszteltem.


Pelenka, popsitorlo, krém ilyesmi. (Nyilván)


Adamo hinta- nagyon jól bejott újszülött korban.


Pelenkazo lap- mi a kisagy végére tettük értelem-szeruen amióta babaöböl, azóta nem működik ez a módszer de azóta a földön pelenkazom a habtapin, nekem így kényelmesebb is.


Kamerás bebior- itthon nem használjuk, de nyaraláskor nagyon jó szolgálatot tett, illetve ha valaki nem alszik a babával és/vagy nagy a ház jól jöhet.


Hálózsák- a fiam kb 4 hetesen már lerúgta a takarót aztan a fejere csavarta-nem erőltetjük a takarót azóta...


Lazmero


Kis pelenkazo táska (amibe csak pár pelus fér bele egy kis törlő és kis tubus krém) barmelyik alap taskaba be lehet dobni, ha nem akarsz nagy pelenkazo táskát cipelni.


Textil pelenkából egy tonna. En ezt használom előke helyett is. Sokkal nagyobb területet véd a gyerekből, jó barmit letörölni, nyáron babakocsiban eltakarni, hogy ne tűzze a nap itt-ott pl.


Ruhák- de ebben nem tudok tanácsot adni, mert ahány ember annyiféle. En pl nem szeretem a rugikat, így nappal nem adtam rá, uh nyilván kellettek nadragok is meg zoknik. De aki rugi parti annak pl nem is kell nadrág vagy mondjuk csak egy mutatóba. Szoval kb ha napi 1-3 váltó ruhát számolsz az elég. És 62-es meretbol kell inkább tobb. Az eggyel kisebbet a fiam kb azonnal kinőtte.


És ami nekünk nagyon-nagyon fontos: babafészek. De xxl-t ajánlok, mert a kicsit a fiam 2 hónap alatt kinőtte.


Ami totál felesleges volt az a cumisuveg melegítő. Soha nem használtuk.


Soha nem volt vízhőmérőnk, nem is hiányzott.


Nem vettem babaollót, tökéletes volt a sima is.

2020. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ja és persze babakocsi, autós ülés. Ez annyira alap, hogy el is felejtettem. Bár van aki inkább a hordozó kendőre szavaz. Nekem az nem jött be.
2020. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg textil pelenka😃 Én szoptatásnál is azt rakom az álla alá+büfiztetéskor+babakocsiba stb..Szóval, ha nem szeretnék naponta mosni, akkor kell a sok pelus. Sajnos nem mindegyik jó minőségű.
2020. szept. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!