Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan taníthatom idejekorán,...

Hogyan taníthatom idejekorán, hogy ne harapjon, ha puszit ad?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom, már egy hónapja, hogy ki tudja fejezni a ragaszkodását puszival. Csak az a gondom, hogy előkerültek a fogak, és harapja is az arcom. Gondolom idővel tudni fogja, hogyan kell rendes puszit adni, de addig sem szeretnék sebeket az arcomra.

Mégha nem is nagyon érti, puszi közben mantrázom neki, hogy nem szabad harapni, és kicsit eltolom.


2020. szept. 7. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Született kannibál:-)
2020. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet-e tanitani ezt. Az en kisfiamnal valahogy magatol alakult ki. Neki először kb 10-11 hónaposan annyi volt a puszi hogy odanyomta a kis szajat az arcunkhoz. Utana ehhez tarsult hogy mondta hogy baaa Miközben “puszit adott” 😄 majd jött a cuppugas olyan 15-16 hónaposan is. Egyébként én annyit tettem az ügy érdekében hogy nagyot cuppantottam mikor puszit adtam neki, és ha adtam akkor sokszor mondtam is hogy adok egy puszit, vagy kapsz egy nagy puszit..stb.

Szerintem egy idő utan összeköti fejben hogy puszi-cuppantas, stb. Nem fog harapni. De sok baba csinálja. Aztan elhagyják. Nekem ezt pont kihagyta, de a tiéd még picike is ahhoz hogy ilyen “bonyolult” dolgot megtanuljon egyről a kettőre. Viszont mondhatod, mutathatod neki. Mert ha már próbálja valamilyen formában (még ha harap is) akkor biztosan fogekony az utánzásra és meg fogja tanulni hamarosan.

(Szerintem amugy 1 évesen reális hogy ilyesmit megtanuljon,de Persze mindenki más)

2020. szept. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2 :)
2020. szept. 15. 08:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kis unokaöcsém is ezt csinálta, harapdálta az arcunkat. De nyilván ez nála a szeretet jele, mondjuk akkor is ottmaradt egy fél napra a kis fogainak a nyoma. Ez volt a "kutyapuszi". Aztán mondogattuk neki, hogy nem kutyapuszit kérünk, hanem emberpuszit. Lassan leszokott a harapásról, és áttért a normális puszira (másfél éves kora körül).
2020. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!