Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjuk el a szülőknek?...

Lues kérdése:

Hogy mondjuk el a szülőknek? Nem akarjuk idejekorán szétkürtölni, de nekik illő lenne szólni. De mégis hogyan tennétek ha konzervatívak a szülők?

Figyelt kérdés
Ma voltam 2. vizsgálaton, hüvelyuh-n meghallgattam ahogy a pici szíve ver. (Eszméletlen jó érzésvolt :)) Ma megyünk a szülőkhöz és el kéne mondani nekik, hogy unokájuk lesz. Hogy mondjuk el, ha elég régimódiak és tuti, hogy először a házasság lesz a téma? Párommal együttélünk, de albérletben...
2013. jan. 2. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Van egy jó hírünk,meg egy rossz:

A jó,hogy unokátok lesz,a rossz,hogy nem fogunk összeházasodni.

2013. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lényegében ennyi lenne a dolog lényege, de a bejelentés előtt már hívhatnánk a mentőket, mert szívrohamot kapnának.
2013. jan. 2. 14:04
 3/10 anonim ***** válasza:

:DDD

akkor még menj el egy újra élesztö kurzusra is.


de tényleg ennyi, lássák rajtatok hogy mennyire örültök neki.

de az ne legyen rossz hír hogy nem házasodtok, nektek ez jó ezért nem házasodtatok eddig.

2013. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Háááát ami fix és nekik is tudniuk kell hogy két embert nem a házasság hanme az egymás iránti tisztelet és szeretet tart össze,szóval mit is mondhatnátok a lényeg hogy szeretitek egymást és a gyümölcse a méhedben,kell ennél több???...:)
2013. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A házasságot ne emlegessétek, csak a babát, és hogy mennyire örültök. Ha ők hozzák fel a témát, akkor mondjátok el az igazat (mi nem szeretnénk összeházasodni, vagy most nem, de majd ha megszületik a baba, stb...)Majd megbékélnek!


Gratulálok!

2013. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi se vagyunk házasok és albérletben lakunk igaz mi a párom anyukájával és testvéreivel. Nekem nagyon nehéz volt eltitkolnom mert napi szinten beszéltem vele. Mikor voltam vizsgálaton és megvolt a papírom róla akkor mondtam meg neki. Először megkérdeztem mit szólna egy unokához (első lenne mindét szülő részről) az volt a válasza hogy nagyon örülne neki. A mondat végén oda adtam neki a uh papíromat hogy olvassa el. Majdnem sírt örömében :) Javaslom hogy ti is hasonlóan közöljétek.
2013. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ők még hisznek a nászéjszakáig tartó ártatlanságban? ;-)))) A kérdésre válaszolva: mi sem voltunk házasok, igaz, mi az én saját házamban laktunk, de nálunk meg sem kérdezték, hogy mi lesz az esküvővel, annyira boldogok voltak, amikor megmondtuk, hogy babát várok. :) Pedig párom szülei nagyon konzervatívak, illetve Apukám is eléggé az. Mindenki jól vette az akadályokat, engem inkább csak a keresztelő miasz cseszegetnek, most, hogy kisfiam már 2 éves, de ez egy más kérdés.
2013. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mi sem vagyunk házasok, albérletben lakunk. mikor elkezdtünk próbálkozni a babával, akkor finoman rákérdeztünk a szülőknél, hogy mit szólnának az unokához... kaptunk hideget, meleget (de ez úgyis a mi döntésünk, nem igazán van beleszólásuk- mivel nem támaszkodunk rájuk anyagilag, sem sehogy).

anyuméknak már a pozitív tesztnél szóltam, párom anyukájának, csak a 12. hét után. én szóltam volna hamarabb is, csak párom kért hogy várjuk meg a 12. hetet...


szerintem csak mondjátok el nekik, nem kell túl bonyolítani a dolgot. lehet először nem úgy reagálnak majd ahogy szeretnétek, de meg fognak békélni :) az albérlet meg nem akadály :)

ha fölhozzák a házasság témáját, akkor őszintén mondjátok meg nekik hogy álltok a dologgal- a közeljövőben, 1-2 év múlva, vagy nem tervezitek. meg fogják érteni szerintem, hiszen látják rajtatok, hogy boldogok vagytok :)

gratulálok a picihez :)

2013. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megmondod nekik, hogy ha már esküvő lesz, az legyen olyan, ahol te jól érzed magad. Márpedig most éppen hányós korszakod van, lesz. Aztán meg nőni fog a pocak, nem akarsz nagy hassal esküvői ruhában pózolni. Meg amúgy is. Nehogy már a saját esküvődön ne ihass alkoholt, ne bulizhass! Lesz majd esküvő ha meg lesz a gyerek. Akkor meg majd ráfogod, hogy még pici. Ne azt mondd nekik, hogy semmiképp, mondd hogy majd, majd....
2013. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és a jó szavakat! Sokkal jobban sikerült, mint azt gondoltuk volna. Nem az esküvő volt a lényeg, bár feljött szóba. Örültek és egyáltalán nem volt semmi baj. Akkora kő esett le a szívemről, hogy azt el sem tudom mondani! :)
2013. jan. 3. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!