Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem volt jó a köldökzsi...

Akinek nem volt jó a köldökzsinór áramlás végül egészséges gyereke lett?

Figyelt kérdés
Mindig kicsi volt a hasam terhesség alatt. A 27. héten derült ki, hogy nem jó a köldökzsinór áramlás, nem fejlődik a baba, de ki tudja mióta nem volt jó. Befektettek, kaptam a vérhigítót. Nem vették ki a babát, mert hogy a vérhigítótól jó lett az áramlás, de végig szúrni kellett magam. Látszólag egészséges kisbabám született, jól fejlődik, de csak sír, sír és sír. 10 percet van el maximum, utána csak sír, vergődik, sétálni nem lehet elmenni vele. Fél éves. Attól félek, mégis valami baja van. Milyen orvoshoz érdemes elvinni?

2020. szept. 10. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat elsősorban neurologushoz. De az, hogy sír nem tudom mennyiben fogja meghatni őket, mivel vannak ilyen babák. De persze inkább menj utána, és derüljön ki, hogy semmi baj.
2020. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De magánban foglalkoznak vele nem?
2020. szept. 10. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Persze, meg fogjak vizsgálni ha kifizeted. Allamiba nem tudom ez alapján kapnál e beutalót.
2020. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is vidd el magán úton neurológushoz, az a biztos. Azért írtam, hogy magán úton, mert az én kisfiam is sírós volt, de erre a gyerekorvosunk abszolút nem adott volna semmilyen beutalot. Mi elmentünk magánban, persze semmi baja, azóta ő már másfél éves. Egyébként tudom merre laktok, én pesten jó szívvel ajánlom Dr. Szabó Tündét, mi nála jártunk, de persze rengeteg jó szakember van rajta kívül is.


A sírósság hátterében egyébként nem feltétlen áll komoly gond. Lehet csak idegrendszeri éretlenség, vagy szimplán annyi hogy ő egy nehèz (úgymond többemberes) baba.


De egyébként egy jó neurológus már külső jegyekből, vagy a mozgásfejlődés üteméből is sok mindent tud mondani/javasolni. Esetleg ha szükséges akkor további vizsgálatra küldeni.

De remélem hogy erre nem lesz szükség! Kitartást kívánok a sírós napokhoz, illetve azt hogy minden legyen a babáddal.

2020. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, kimaradt egy “nem”


...”nem tudom merre laktok”.. akart lenni😅

2020. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy. Pestre szeretnénk vinni, utána nézek a doktornőnek.
2020. szept. 10. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! MI lett azóta? :)
2020. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!