Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitörténhet ha kilenc honapos...

Mitörténhet ha kilenc honapos babám lenyelné az üveg szilánkot miböl veném észre hogy lenyelte mert tegnap eltört a hamus és félek de nem hiszem hogy lenyelte?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Régi sztori: 1974 karácsonyán az akkor 9 hónapos húgom megette az üvegdíszeket a karácsonyfáról. Én is csak 2,5 éves voltam. A szüleink nagyon aggódtak, mert sok szilánkot lenyelt a tesóm. Rengeteget szedtek ki a szájából, torkából csipesszel, nagy vérzés közepette. A többire meg azt mondta az orvos, hogy nagy valószínűséggel be fog ágyazódni a kakijába és kijön. És úgy lett. Akkor még az orvostudomány is más volt, ők nem akarták egyből a kés alá tolni a hugit. A természet oly csodálatosan megoldotta. De azért érdemes orvost is kérdezni, ha baj van, röntgen.
2010. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem hiszem,hogy letudná nyelni mert az szúrna és fájna neki még akkor is ha nagyon apró.

Netán még is lenyelné(mondom netán!!!)

Az emésztő rendszerben okozna sérülést(megszúrná,felhasítaná).

Ha nyugtalan vagy vidd be orvoshoz.Megnézik,megfigyelik,rtg csinálnak.

2010. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én megnézném, hogy hiányzik-e belőle darab. ha nem, akkor nyilván nem nyelt le semmit. Ha szilánkosra tört, akkor porszívózz fel többször és pár napig ne tedd le a földre. amúgy szerintem belső vérzést okozhat, úgyhogy én biztos elvinném kórházba azonnal. de ne azt mondd,hogy a hamutál tört el, mert az ellenszenvet kelt. nekem is az volt az első gondolatom, hogy miért dohányoznak egy ilyen kicsit mellett a lakásban.
2010. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

belső vérzése simán lehet tőle, de szerintem már akkor is sírna, ha lenyelné. olyan nagy darabot biztos nem hagytál a földön, pici szilánk meg nem hinném, hogy gondot okozna.

esetleg ha fájlalja a hasát, sápad, véreset kakil, szédül, imbolyog... akkor futás a kórházba!

nekem is megette a tesóm anno a karácsonyfáról az üvegalmát! tegyük hozzá egyébként nem is szerette az almát. nagyon vérzett a szája és anyuék is egy csomót kiszedtek csipesszel, semmi baja nem lett végül.

2010. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!