Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisfiút máshogy kell...

Egy kisfiút máshogy kell nevelni mint egy kislányt?

Figyelt kérdés

kislányt gondoltunk, de most kiderült, hogy kisfiú :)

miben, mennyiben másak ők még pici babának?

persze a lényeg, hogy egészséges legyen, de most egy kicsit félek, hogy kisfiúval nem találom meg annyira a hangot mint egy lánnyal.


2010. aug. 6. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
A kisfiút is éppúgy kell nevelni,mint a kislányt. Külünbség majd 6-10 éves korban lehet. Akkor inkább az apukát utánozzák.
2010. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem másmilyen a temperamentumuk.

A legtöbb kisifú: mozgékonyabb, durvábbak, elevenebbek, másabbak, mint a kislányok.

Én látom a játszótéren, hogy igenis vannak különbségek.

Persze, hogy nevelni kell őket, de egy kisfiú egészen mással játszik, mint egy kislány.

Egy kislány elbabázik, még egy kisfiú lerombolja a lakást.

Legalábbis nálunk így van.

19 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha nem muszáj, csattokat ne tűzz a hajába:))))))))))

De igaza van az elsőnek, a kisfiút is nevelni kell, csak nem babát, hanem kisautót adsz a kezébe, és nem rózsaszínbe, hanem kékbe öltözteted.

Nekem is fiam van, úgy érzem, sokkal nagyobb a szerelem közöttünk, mintha kislányom lenne.

2010. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a társadalmi elvárások miatt nevelik másképp a kisfiúkat, mint a kislányokat. (a fiú autózzon, a lány babázzon, a fiú hordjon kéket, a lány rózsaszínt, a fiú ne sírjon, a kislánynál ez természetes stb.)

Nekem lányom van, de nem "babázik el", igazi rosszcsont, egy ismerős kisfiú viszont a nyugalom szobra. Ez szerintem temperamentum kérdése, szerintem inkább ezt kell figyelembe venni a nevelésnél.

2010. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő van :), a kislány 6 éves, a kisfiú 3,5 hónapos. A pici egy az egyben mintázza egyelőre a kislányt, majdnem mindenben hasonló. Tudod, hol látok különbséget? A testfelépítésében. A picuromnak baromi széles háta van (ilyet egyáltalán nem tapasztaltam a leányzónál), és érezhetően nagyobb az ereje. Viselkedésben nem látok még különbséget, nem sírósabb, nem hisztisebb. Persze akaratos és nagyon mozgékony ez is, mint a másik gyerkőcöm, de asszem ez genetika :)) De szerintem ez viszi őket előre a fejlődésben, hál'Istennek egészséges szinten van. Én is meghökkentem először, amikor kiderült, hogy a 2. gyerkőc fiú lesz, de hidd el, az elején "semmi különös", a kukac látványát is hamar megszokod majd :))
2010. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

12 különbség a fiú és lány babák viselkedésében

Vajon van különbség a fiú és lány csecsemők viselkedésében? A kérdésre a válasz egyértelműen: VAN. Természetesen nem lehet általánosítani, minden kisbaba külön egyéniség, személyiség és nincs két egyforma csecsecsemő. Mégis azt kell mondjam vannak olyan tulajdonságok, amelyek inkább a fiúkat jellemzik, és vannak, amelyek inkább a lányokra jellemző. Melyek ezek?


A fiú babák valamivel nagyobbak, mint a lányok.

A fiúk hangosabbak, talán mondhatjuk erőszakosabbak. Ha egy fiú baba éhes, felébred éjszaka…a magas C-n kezdi, ordít. Egy kislány először csak nyöszörög, panaszkodik még éjszaka is.

A fiúk durvábban szopnak, erősebben szívják az anyatejet és sokszor előfordul, hogy még jóval az első hónapok elmúltával is fáj a szoptatás. A kislányok finomabbak, talán a szoptatás is jobban elhúzódik.

A fiú csecsemőknek már születéskor kicsit másabb alakjuk van. Persze itt az öröklött tényezőkön is sok múlik. Másabb a kezük, a fenék formájuk…

A fiúk erősebbek, a lányok meg inkább ügyesebbek a mozgásfejlődés kezdetén. Pl. egy kislány hamarabb gurul, kúszik. A fiúk kicsit lustábbak, viszont hamarabb ülhetnek stabilan, hamarabb állhatnak fel.

A lány babák jobban érdeklődnek a pakolás iránt, míg a fiúkat a hogyan működik jobban foglalkoztatja.

Egy kislány inkább simogatva fedezi fel a családtagok arcát, egy kisfiú inkább taslit ad és letépi az orrod, kivájja a szemed…

A lányok beszédfejlődése gyorsabb, hamarabb és változatosabban gügyögnek. A fiúk inkább kis vadállat hangokat hallatnak eleinte.

Általában a fiúk többet esznek, mint a lányok. De ez érthető is, mivel nagyobbak.

A fiúkat a fogzás jobban meg szokta viselni, akár óránként is kelhetnek éjszaka napokon, heteken keresztül. A kislányok csak ritkán csinálnak ilyet, ha egyáltalán előfordul ilyen.

A fiúk utálnak pelenkázódni, öltözködni. Ordítanak. A kislányokat nem annyira zavarja, sőt egy éves korra már kibújik belőlük a nő. És válogatnak a ruhák között.

A fiúk bátrabbak. Legyen szó a ház egyedüli felderítéséről, egy bogárról, vagy a porszívóról. Egy igazi kislány fél a porszívótól, sírva fakad egy légy láttán és ha már közlekedik, akkor is inkább az anyja körül sertepertél. Egy vérbeli fiú megfogja a búgó porszívót, elkapja a bogarat és nekiindul a ház felderítésének egymaga.

Összefoglalva: a köztudatban jelenlévő férfi-nő különbségek már csecsemőkorban is tetten érhetők. Nézzünk néhány közhelyet a férfiakról: A férfi szívéhez a gyomrán át vezet az út. Erősebbek, nagyobbak, bátrabbak. Utálnak öltözködni. A betegséget rosszul viselik. Durvábbak, erőszakosabbak. Keveset beszélnek…és még folytathatnánk. A lányok finomabbak, kényesebbek, keveset esznek, imádnak öltözködni, bájologni…Persze ezek csak általánosságok és minden kisbaba legyen fiú vagy lány bájos, gyönyörű és egyéniség.

2010. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a link is, ha érdekel:

[link]


2. vagyok

2010. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sztem nem. én minden fajta játékot adok a kislányomnak, és ha kisfiam lenne, neki is lenne babája. ha nem érdekli, úgysem játszik vele, ha meg igen, miért fosszam meg tőle.

amúgy az én kislányom inkább fiús alkat, ami a temperamentumát illeti, mozgékony, akaratos. ha a kisfiú sír, ugyanúgy meg kell vigasztalni, mint a kislányt, de ugyanúgy nem kell eltúlozni, hűhót csapni, mint a kislány körül se. akkor egészséges, normális felnőtt lesz belőle. nem hiszek a "kisfiú nem sír" hülyeségben. ezért van ma annyi férfi, akinek az érzelmi intelligenciája a nullával egyenlő, mert így nevelték őket.

20 hós a kislányom

2010. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!