Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lázcsillapítót ajánlaná...

Milyen lázcsillapítót ajánlanátok ha már a nurofen kúp nem hát?

Figyelt kérdés
10,5honap. Tnap este 39,2. Most délben 39,5. A nurofen kúp egyre később hat...mit lehetne még adni neki ha már nem akar hatni?
2020. szept. 14. 12:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

Nurofen szirup panadol sziruppal váltva. Vagy két különböző hatóanyagú szirup. A kúpot én sem javaslom ekkora gyereknél hacsak nem hány.

A hűtőfürdő is jó de csak lázcsillapítóval, önmagában szerintem nem hatásos ekkora láznál.


A múlt héten volt lázas a fiam, 3 éves, a doki nem vizsgálta, telefonon értekezünk. 3 nap után a láz elmúlt, kipattogott a bőre, a telefonomon mutattam képet a dokinak. Vírus, magától elmúlik, antibiotikumot nem kell szednie.


Ha három nap múlva sem csökken a láza vagy egyéb tünetei lesznek, hívd a dokit.

2020. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mexalen kúp. Paracetamol hatóanyagú, a nurofen pedig ibuprofen hatóanyagú. Ezt a kettőt lehet kombinálni ha valamelyik nem hatna.

3 nap láz után pedig egyértelműen orvos.

2020. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

Én is a Flamborint mondanám neked kèrdező, nàlunk segitett, amikor már semmi más.


Egyébként biztos le leszek szavazva de nem èrtem ezt a kúp ellenességet.

Nekem pl sokkal egyértelműbb, hogy egy lázas, beteg gyermeknek, bizonyos korig sokkal jobb mint a szirup, bár vszeg én vagyok régimódi.

Mondjuk az én kisfiam nagyrészt oltások után kapott 1-1 felet Germicidből, de 15 hónaposan nagyon beteg lett.

A doktornőnk a Panadol szirupot ajánlgatta. De amellett hogy jóformán semmit sem ért, a gyerek se a volt hajlandó például meginni, és öklendezett tőle. Éjszaka is kellett csillapitani, akkor is sokkal egyszerűbb volt a kúp, ráadásul én úgy tudom hogy gyorsabban fel is szívódik, bár ebben lehet nincs igazam.


Én pl. tisztán emlékszem hogy a kishugom már 2-3 éves volt amikor még kúpot kapott. Semmi baja nem lett tőle, azóta már 30 éves felnőtt ember.


Egyèbkènt ennyi erôvel oltást se adassunk a gyereknek mert kínzás? Vagy ne menjünk fogorvoshoz mert kínzás? 🙄

2020. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!