Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondanak ilyet?

Miért mondanak ilyet?

Figyelt kérdés

Már többször hallottuk a ferjemmel, hogy csodálják a fiunkat. Minden rokon és ismerős minden egyes alkalommal elmondják milyen gyönyörű szép és aranyos a fiam.


Mikor megszultem is már a szuloszoban is minden dolgozó oda jött megcsodalni, mintha nem láttak volna fehér gyereket... Mondta is a doktornő akinél szultem, hogy ritkán látott olyan újszülöttet, aki ilyen szép formasan jött a világra...


Tényleg gyönyörű szép. Olyan mint amilyennek megalmodtam. Túl tökéletes.


Na de... Vad idegen felnőtt emberek is bár merre járunk mind megcsodallja, hogy milyen gyönyörű szép. Sokszor le is állítanak miatta hogy tovább tudják csodálni.


Sőt, azt is észre vettük már, hogy nem csak felnőtt emberek, hanem gyerekek úgy szintén ugyan ez, pepitaba.


Idősek szintén már mikor megpillantjak már olvadoznak, gyonyorkodnek benne és megallitanak hogy milyen gyönyörű szép.


Volt több olyan idős néni is, aki azt mondta, hogy bárcsak az ő unokája is ilyen gyönyörű lenne... Köpni nyelni sem tudtunk erre....

Másik néni meg azt mondta hogy de elfogadná unokájának.

Többen meg annyira el voltak ájulva tőle, hogy el akarták vinni. 😳

Meg volt olyan is hogy azt mondta egy idős házaspár, hogy olyan gyönyörű szép, nagyon vigyázzunk rá, mert ritka kincs egy ilyen szép kisfiú.


Többen mondták hogy nevezzem be szépség versenyre, mert nála szebbet nem találnak és nagyon nagy az esélye hogy ő nyeri.... Viszont én nem tartom túl jó dolognak hogy egy 9, majdnem 10 hónapos babát ilyennek kitenni...


Emellett nagyon ügyes és okos, a kortársaihoz képest. Magassága átlag feletti.

Túl tökéletes.... Már már gyanús hogy ennyire tökéletes legyen bárki is....

Mindig is láttam, ha egy gyerek ronda ( bár ilyet nem szép mondani, de akkor is így van, ez az igazság). De mióta gyerekem van, azóta csak elvétve látok olyan gyereket, akire azt lehet mondani hogy szép. Rettentően sok kancsal, eldeformalt fejű gyereket lehet látni...

Szóval miért csodálkozik mindenki, hogy ilyen gyönyörű az én kisfiam? ( minden elfogulatlanság nélkül írom és gondolom ezt) Vagy ez mindenkinél így van?


2020. szept. 14. 17:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Egész jó kis trollkérdés lehetett volna, ha a végét nem viszed túlzásba.
2020. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

Mert kedvesek, és mert ezt illik mondani.

Egyébként most panaszkodsz vagy dicsekszel?

2020. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1/

Nem trollkodok.


2/ nem panaszkodok, de nem is dicsekszek.


Szeretném megérteni, hogy miért kell ilyeneket mondani. Meg hogy másoknál is jellemző ez?

2020. szept. 14. 17:49
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden kisbabásra mondanak ilyet. Azok a nénik, akik Titeket megállítottak, hazafelé még vagy 10 babának elmondták ugyan ezt. Nekünk is szokták mondani, de én csak kedvességnek veszem, nem veszem halál komolyan.
2020. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4/

Köszi. Akkor megnyugodtam. És titeket nem zavar az hogy lépten nyomon megallitanak ezzel?


Megmondom őszintén engem zavar és már már zavarba ejtő amiket mondanak vadidegen emberek...


Tudom hogy szép a fiam, nem kell ezt minden jött mentnek ezt elmondania... Nem is tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel. Csak szépen megköszönöm és nincs mit mondanom. Aztán jönnek a bugyuta kerdeseikkel hogy jó baba? ... 🤦‍♀️

2020. szept. 14. 18:04
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez néhány néni mániája, csak beszélgetni akarnak. Velünk is ez van, majd a következő kérdés a full rózsaszínű cuccokban lévő copfos gyerekekre, hogy "és kislány?". Na, ennyire vedd komolyan.
2020. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Na tisztázzuk. Lehet, hogy a gyereked szép, de te nagyon durván túltolod. Ugyan mi értelme egy ilyen kérdésnek? Ha valóban olyan gyönyörű, nyilván ezért mennek oda. Most azt várod, hogy látatlanban irogykedjunk vagy tényleg mi értelme a kérdésnek? Dicsekedni akarsz? Nem elég az a napi 100 ember aki szerint gyönyörű a gyereked? Hat akkor tessék: így látatlanban is látom milyen gyönyörű. Az en fiam a tiédhez kespest egy grincs. Szebb lett a napod? Örülök.
2020. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
40%

Az én lányomnak nagyon formás arca van. Nagy szemek, loknik.. 2-3 éves korában az egyik anyuka (neki szintén lánya van) állandóan azzal zaklatott, hogy az én lányom milyen gyönyörű, vigyem gyermekszépségversenyekre.


Igen, igaza volt, lehet, hogy gyerekmodellként alkalmazták volna.

De. Ki akarná ezt a gyerekének? Normális szülő nem viszi ilyen helyre a gyerekét.


Amúgy én sokkal jobban féltem emiatt. Állandóan rajta tartom a szemem.. Mindenki szerint különleges kislány. Szerintem így nagyobb is az esély, hogy elvigyék....

2020. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
44%
Folytatom. Szóval örülj neki, hogy szép a gyereked. De vigyázz is rá sokkal jobban! Minél többen dicsérik, annál jobban kell rá figyelni. Szerintem.
2020. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Fú, de irritáló ember lehetsz!
2020. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!