Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondta ki az első szót...

Mikor mondta ki az első szót és mi volt az?

Figyelt kérdés
Arra gondolok amikor már tudja mire mondja. Az én fiam 10 hónapos dumál össze vissza baba nyelven,érthetetlenül,utánozni sem tudnám. Egyedül értelmes szó amit mond az a mama,de inkább így hogy mammmma. De még nem köti a mamához csak mondja ha kell ha nem. Vezetek egy baba naplót,abba van ilyen hogy mi volt az első szava. Írjam bele a mamát? Vagy majd csak azt amit tud is már mihez kötni? Amit tudatosan mond ki.

2020. szept. 15. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Én nem könyvelném el ezt még első szónak. Majd amit már rendeltetésszerűen használ.

Nálunk az apa volt az első kb. 1 évesen. A férjem bejött az ajtón és már mondta, hogy apa-apa.

A mama volt a második. Anyát kb. 2 hónapja mondja, majdnem 2 éves.

2020. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Ez jó! Az én első szavamat rendeltetésszerűen használtam: mem (nem), ráztam a fejem, h nem akarok többet enni.

Szerintem is várj azzal az első szóval,de a mammma jó kezdet. 🙂

2020. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Derjaderja ***** válasza:
76%

Enyémnek 9 hónaposan a hinta, aztán a lámpa....

Vicces volt mert utána kezdte, hogy hiiintaaa-aaaitaaa és csomót törtem a fejem, mi az aita, mire rájöttem, hogy a palinta.

De az enyémnek a beszéd a legjobb készsége eddig, 18-19 hónaposan rövid mondatokat is mond. Más dolgokban nem ilyen turbó pl csak 18 hónaposan járt.

2020. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Az első 13 hónaposan azt mondta a karácsonyi égőkre, hogy "lámpa". Azóta be se állt a szája.


A második már 10 hónaposan mondogatta a magáét, nevekkel kezdte 'Titi", "mamma'

2020. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
9 hónaposan meglátta a macskánkat, ahogy bejön a szobába és odamászott hozzá ismételgetve, hogy cica.
2020. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

A keresztlányom 13 hónaposan azzal kezdte, hogy SZIA!

Integet is hozzá, szóval teljesen tudatos. Alig hittük el :D.

2020. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
9 hónaposan kocka,utána jöttek sorba a szavak.Végül megkésett beszédfejlődésű lett ennek ellenére. Majdnem 3 évesen kezdett valóban beszélni addig a nagyon minimális 10-20 szava volt csak.
2020. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt, mint 7-esnél, 10 hónaposan mondta, hogy kocka meg cica, utána ezeket elfelejtette, olyan 14 hónaposan jött a mama, papa, kaka, baba és ennél a szintnél maradt 2 éves koráig, utána nagyon lassan bővült a szókincs, végül 3 éves kora után kezdett beszélni.
2020. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 10 hónaposan mar tudatosan mondta, hogy apa, a lányom 1 elmúlt mire értelmes szavakat mondott. A cica volt az első.
2020. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak 9 hónaposan 'nem'. Teljesen tudatosan használta.

A fiamnak 10-11 hónaposan 'cici'.

2020. szept. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!