Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák nagyobb...

A tápszeres babák nagyobb eséllyel aludják át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Még anyatejes a babám, és az esti altatás is csak szopizással megy, éjjel van hogy mostanság 3x is kel, akkor is szopival tudom megnyugtatni. A tápszeres babák ha éjjel is ennyit kelnek, őket mivel lehet megnyugtatni? Nyilván őket nem etetjük mindig, mint a szopisakat. Cumit nem fogadja el. Elég sokszor foglalkoztat mostanában ez a gondolat, hogy mi lesz ha már tápis lesz és nem tudom mivel visszaaltatni, megnyugtatni. Egyébként nem sir, sőt, inkább nevet éjjel is, csak nem alszik vissza :D
2020. szept. 17. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2020. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
3,5 hónapos
2020. szept. 17. 08:35
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem kéne etetni a tápszereseket ugyan úgy? Lányom éjszaka 4 oránként kelt és ugyan úgy tápizott..
2020. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Lányom tápis. Változó volt, hogy mennyit alszik, volt kb 1,5 hónap, amikor nem kelt fel. Ha fel kel, akkor van, hogy cumival van, hogy tápival, teával alszik vissza.

A tápis babákat is kb úgy etetjük, mint a szopisokat...


Szerintem nem aludják át nagyobb eséllyel az éjszakát, legalábbis én próbáltam neki többet adni, de nem mindig ette meg az egészet....


Ez éjszakai alvás, kelés mennyisége babafüggő, én tápis voltam, átaludtam az éjszakákat.

2020. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányomat csak pár hónapig tudtam szoptatni, aztán teljesen átálltunk a tápszerre. Ugyanúgy felkelt 3-4 óránként enni éjjel.
2020. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Jó hogy nem táposaknak hívjátok őket.. Jezusom..
2020. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek ehhez nincs köze, babafüggő.

A miénk egyébként tápszeres, és nagyjából átalussza az éjszakát, legnagyobb örömünkre 🙂 minden elismerésem azoké az anyukáké, akik 2-4 alkalommal kelnek. Nekünk ez csak az elején volt jellemző, és akkor nagyon kivoltam tőle.


Egyébként tápszeres babák sokszor cumival alszanak. Az enyém este az esetek felében beleszunnyad az etetésbe. Amíg éjjel többször kelt, addig a rimgatás, cumival a szájában segített.

2020. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 8 hónapos koráig volt anyatejes. Este mielőtt letettük szopizott majd éjjel is felkelt 1,5 óránként mert éhes volt mint a fene, ilyenkor minden egyes alkalommal szopizott. Tápszeres pótlást kapott ezután estére, 300 ml-t megevett, ennyi tejem nap végére egyszerűen nem volt, hiába volt iszsz aki minden nyikkra cicire került. Miután megkapta a tápszert, nem viccelek, már első este is 12 órát aludt egy huzamban és onnantól stabilan átalussza az éjszakákat. Tehát nálunk a gyerek szimplán éhes volt és ezért kelt fel ameddig anyatejes volt, nem azért mert olyan nagyon szüksége volt rám.
2020. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%

Nem a tapszer nem fogja elnyomni. Inkább csak egy felfújt látható tapszeres gyerek kinézete lesz. Nem befolyásolja az éjszakai alvást.


Tedd magad mellé és egy idő után le utánozza rólatok hogy éjjel aludni kell, mikor felkel. És így saját magát vissza altatja. Enyém is így csinálja

2020. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem igen. Mert a cicis baba sokszor nem is a kaja miatt kel, hanem a cici és az összebújás miatt. 2 gyerekem tápszeres, 2 hónaptól átaludták az éjszakát, nagyon ritka esetben keltek csak.
2020. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!