Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor is tartani kell a...

Akkor is tartani kell a korbesorolást a tápszereknél, teáknál, hamiknál, ha a baba méretei alapján nagyobb a koránál?

Figyelt kérdés
vagyis: ha nagyobb,hosszabb,fejlettebb,akkor a belső szervei is azok,vagy azok csak akkorák mint a kora
2013. márc. 1. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A méret nem azonos a fejlettséggel, a kora számit.
2013. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én betartottam, eszembe se jutott, hogy ne tartsam be, pedig a lányom jóval nagyobb az átlagnál!

Az ételek bevezetése nem verseny, fölösleges kapkodni vele. Mindent szép sorjában lehet bevezetni.

Pl egy példa. Az én lányom 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mert tápszeres. 6 hónaposan már kapta a husit. De, pl egy anyatejes esetében, aki 6 hónaposan kezdi annak is ugyanúgy be kell tartani a sorrendet, és hiába 6 hónapos, nem célszerű még húst adni neki...csak szépen fokozatosan bevezetni mindent, tehát hiába 6 hónapos, a 4 hónaposak való üveges kaját kell adni neki először!

2013. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A méret igenis számít. Attól még, hogy mondjuk mozgásfejlődésileg 2 hónapos, lehet az evésigénye annyi, mint egy 5hónaposé. Minden baba más.

Az enyém 2 hónapos kora óta annyit eszik, amennyit 4 hónaposnak ajánlanak a tápszeren. Már fél éves, de még mindig ugyanannyit eszik. Ennyi az igénye, és kész. Nekem aztán tökmindegy, hogy mi van a dobozra írva.

2013. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gabszem ***** válasza:
én betartom, az én babám is jóval nagyobb mint az átlag, 1 évesen 13 kg és 85 cm, de végig betartottam.
2013. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó kicsit félreértetted a dolgokat. Nem az volt a kérdés, hogy egy nagyobb súlyú baba, akinek esetleg nagyobb az étvágya ehet-e többet, mint egy kisebb étvágyú baba, hanem ehet-e olyan dolgokat egy súlyban vagy hosszban fejlett gyerek, ami még nem a korának megfelelő.

És a válasz, hogy nem.

Ha a súlya és a hossza nagyobb esetleg az átlagnál, de ugyanúgy csak is a koruknak megfelelő dolgokat eheti. És ettől persze lehet babánként eltérő a belső szervek érettsége, de ez nem attól függ, hogy valakinek nagyobb a súlya vagy a hossza. Az inkább attól függ, hogy ki mivel és mennyi mennyiséggel eteti a babáját, milyen a baba étvágya vagy genetikailag mit örökölt. Ettől nagyobb egy baba súlya vagy hossza az átlagnál. De az nem jelenti azt, hogy ezáltal fejlettebb is.

Ez kb. olyan, mintha a nagyobb súlyú vagy hosszú babák előbb tanulnának meg menni vagy beszélni. Ez sem igaz. Ez meg az idegrendszeri, illetve mozgásszervi érettségtől függ.

2013. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, azóta jött még egy válasz, a 3-asnak szántam, hogy félreértette a kérdést.
2013. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
semmit sem akarok siettetni! csak nem tudtam h ha méretekben és mozgásfejlődésben a 4,5 hósom 6hósnak felel meg,akkor a belső fejlettsége-gyomra,stb-is fejlettebb-e.
2013. márc. 1. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!