Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban kapott...

Mennyi idős korban kapott először hajcsatot kislányotok?

Figyelt kérdés

A 10 hónapos babámnak elég hosszú már a haja, de nem szeretném levágatni neki. Ha teszek bele hajcsatot, nem fogja kiszedni/lenyelni? Összegumizni még nem lehet, csak a homlokából szeretném félretűzni.

Milyen hajcsatot ajánlotok?

Köszönöm :)



2020. szept. 19. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor tettem, amikor már tudta, mi az a hajcsat.

Amikor ilyen picike volt ezt az egészen apró műanyag kis hajgumit használtam.

2020. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Az én lányom is 10hónapos.

Én próbáltam kis csatot, de féltem attól, amit Te is írsz, azt így eltettem.

A kis hajgumit is használom néha, de inkább csak amikor elmegyünk itthonról. Nem szeretnék még egész napra hajgumit tenni a hajába.

Szóval ezek miatt kb egy hónapja a “frufrujából” levágtam annyit, hogy ha előre is esik neki a haja, nem lóg a szemébe.

Én sem akartam először, de aztán így láttam jobbnak. Nagyon édes “az új frizurával”. :)

2020. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Egy kis hajpánt elég
2020. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szilikon hajgumit használtam ilyen pici korában. Csat olyan 2 éves kortól van a hajában. Korábban is próbáltam úgy, hogy nem vettem le róla a szemem de ennyi idősen a szájában kötött ki így inkább eltettem későbbre.


Ja a szilikon hajgumival "pálmafát" csináltunk. Az egész haját nem tudtam volna összefogni. Felül volt csuri, hogy ne lógjon a szemébe.

2020. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb 5 évesen, de gyűjöli ha van valami a hajában
2020. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kb egyéves volt, amikor kellett a hajába csat. Eleinte elviselte, nem akarta kiszedni a hajából, de most (1,5 éves) már egyre kevésbé tolerálja. A hajpántokat meg egyenesen gyűlöli, pedig fél évesen még rá lehetett tenni.
2020. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan csatoltam fel először neki, de mindig kicsúszott, meg egy egy helyben fekvő babának nem is nagyon volt fontos. Mire mozgékony lett (ült, állt, mászott) addigra nőtt annyit hogy fel tudjam gumizni és ne lógjon a szemébe és a szájába, kb. 8 hónapos lehetett. Azóta rendszetesen gumizom a haját, 2 éves elmúlt, hátközépig ér neki, sohasem volt még vágva, csaka frufruja. Csatot, hajpántot nem tűr a hajában, csak a gumit engedi. 1x sem szedte még ki magának.
2020. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 évesen kapott. Csak 2 évesen kezdett el kinőni a haja igazán. Addig csak pihe volt neki.
2020. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyolc hónapos korától teszek a hajába hajgumit és hajcsatot. Egy évesen is nagyon komoly mennyiségű haja volt, 2 éves korában már majdnem a háta közepéig ért, hajfánkot is simán bele tudtam rakni. Sosem aggódtam azon, hogy megeszi, valamiért mindig meg tudta különböztetni, mi az ehető és mi nem. Nem zavarta a hajcsat-hajgumi már kezdetben sem, egy ideje kifejezetten kéri, hogy tegyem a hajába, mert nem szereti, ha a szemébe lóg.


Amikor még jóval kevesebb volt a haja, összefogtam a hajából, amit lehetett, és pici hajgumival antennát csináltam a feje tetejére. Nekem ez volt a legstabilabb, a hajcsat egymagában könnyebben kicsúszott volna.

2020. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb. 10 hónaposan kezdtem el hajcsatot és hajhumit használni, mindent a szájába vett, de ezeket soha.

Nem akarok megbantani senkit (bar biztos sikerülni fog :D), nekem a remalmom, amikor az anyukák otthon nekiallnak fodraszkodni es levagjak a gyerek frufrujat. Meg csak borzaszto verziot lattam otthoni fodraszkodasbol.

2020. szept. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!