Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BAbátoknak mikor állítottatok...

BAbátoknak mikor állítottatok be napirendet? Hogy nappal hányszor aludjon!

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekemnek se én állítottam be. Csupán követtem az ő ritmusát, így ő maga állította be magának, én meg alkalmazkodtam. Hiába akartam volna, hogy aludjon, ha ő még akkor épp nem volt álmos, de ébren tartani se lett volna lelkem, ha láttam, hogy elálmosodott. Figyeld a babádat, látni fogod, hogy jó neki!
2010. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja! Egyébként így kb. 3 hónapos korára kialakult egy rugalmas napirend, amit már könnyű volt betartani.
2010. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz.


Én is csak figyeltem a babámat és kielégítettem az igényeit. Akkor adtam enni, amikor éhes volt, akkor fektettem le aludni, amikor elálmosodott stb.


Mégis 3 hónapos korára átaludta az éjszakát, nagyjából egyenletes időközönként eszik (csak anyatejes), és napközben is megvan a napnak a maga ritmusa, hogy kb mikor kel fel, mikor alszik nagyobbat délután, mikorra álmosodik el este.

2010. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én terelgettem, szokattam alvásra, evésre, ébrenlétre. De volt olyan, hogy ő maga allította be magának, hogy mikor akar aludni pl. Követni kell az igényeit. Az enyém például 6 hónaposan 3* alszik napközben, ha az esti fürdés előtt még nem alszik minimum egy fél órát, nem alussza át az éjszakát. A babát kell figyelni, ő diktál, te csak rendszerezed, amit ő csinál.
2010. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja, még az jutott eszembe, hogy te fogod kitapasztalni, hogy mikor mit akar, hogy jó neki. Az enyém például hiába alszik fürdés előtt, a konkrét fürdés előtt 20-30 perccel fel kell költsem, különben fürdés és vacsora után nem alsizk el. Szóval én költeni is szoktam, ha úgy látom jónak. Egy idő után megszokja, hogy mi a dörgés:) És az is előfordulhat, hogy egyik napról a másikra úgy dönt, hogy ő nem akar ekkor, hanem akkor aludni, akkor tiszteletben kell tartsd azt is. A kérdésedre válaszolva én pár hetes korától már alakítgattam a napirendjét.
2010. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 3,5 hós korától 6 hónapos koráig 2* aludt egy nap,ami a reggeli ébredés idejétől függött! (persze nálunk is ő alakította,mert hamar rájöttem hogy nem akkor alszik amikor "kell" hanem amikor álmos!)6 hós korában (napra pontosan)Már csak egyszer aludt egy nap és az esték is felborultak,ami amúgy 5 hetes korától szent volt és sérthetetlen!7,5 hós koráig ment a zűrzavar,majd újra 2* alszik és minden rendben! :)visszaállt a régi rend!Pedig az alvás időben ugyanannyi volt,de mégis bekavart saját magának!Szóval ezt is ők döntik el!
2010. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ő állította be magának. én csak segíettem neki, ha nem akart néha aludni, vagy nem tudott elaludni. de az ő igényeihez igazodtam.

most 20 hónapos, 1x alszik napnta 2 órát.

2010. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

jajj olyan nehéz mert most ugy össze vissza kuszálódott!

össze vissza eszik eddig meg 3 óránként evett + ha szomjas volt meg állandóan cicizne!

és van hogy egész nap nem alszik csak fürdetés előtt:(

ha alszik is csak ilyen 20 percet:(

mikor fog ez kialakulni mert tegnap is próbáltam volna 10 kor betenni hogy aludjon aztán 14:30 ra sikerült elaltatni:(

nem tudom hogy csináljam !

2010. aug. 7. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem akar aludni, akkor nem altatni kell, hanem szórakoztani.
2010. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!