Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha megfőzitek...

Mit csináltok, ha megfőzitek az ebédet a babátoknak, de ő nem kéri? És sír, mert persze éhes, de azt pont nem akarja megenni.

Figyelt kérdés
8 hós kislányom ezt csinálja kb. 2 hete. Eddig nagy nehezen megetettem, de a mai nap katasztrófa volt. Nem tudom mit tegyek ilyenkor. Mert 1 féle ebédet főzök neki, ha nem kell neki mit csináljak? A tízórait és az uzsonnát szó nélkül betömi, mert az gyümölcs. De az ebéd egy tortúra. Nem adhatok neki ebédre gyümölcsöt, tejpépet vagy tápszert. Ő már csak reggel-este eszik tápszert jó pár hete. Ma már nem bírtam tovább és 1 óra üvöltés után tápot adtam neki ebédre. De mi van ha minden nap ezt akarja? Azzal a zöldséggel is ezt csinálja amit eddig imádott. El vagyok keseredve... :(
2011. okt. 30. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk ez úgy működött, igaz egy éves kor után, hogy ha nem kellett ebédre, megkapta uzsonnára, ha akkor sem, akkor megkapta este. Akkor már megette, mert farkaséhes volt. Már három múlt, de nem válogatós, mindent megeszik amit elé teszek. Most is van úgy, hogy nem eszik ebédet, mert fancsalog, de uzsonnára már megeszi. Ha nem eszi meg idejében, akkor azt jelenti nem éhes, nem is erőltetem, de következő étkezésre is azt kapja.
2011. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam kb. 2 éves koráig "szuperevő" volt, majdnem mindent megevett. Utána történt vmi és elkezdett válogatni. Hús, tészta jöhet, de semmi zöldség,leves, főzi ,gyümiből is csak körte-alma.

Azt főzök neki, vagy adok, amiről tudom hogy megeszi. Nálatok is lesz 1-2 hét, mire "kitalálod" mit eszik meg. ez egy hullámvölgy, lesz jobb is. Mi már "javulunk", ma evett egy kis levest is :)

2011. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma biztos az volt a baja, hogy zeller, fehérrépa volt a főzelékben. De én is azt szeretném, ha mindent megenne, ne válogasson. Én is így voltam vele, majd megeszi ha tényleg éhes lesz. De tényleg éhes volt, mert 240 tápszert bevágott és alszik mint a bunda. De pl. a cékla, brokkoli eddig kedvenc zöldség volt, de most az sem kellett neki.
2011. okt. 30. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Változó volt.

Amikor ilyen picik voltak, én erre az esetre tartottam otthon pár üveges bébiételt, amiről tudtam, hogy szereti.

Én rosszabbul jártam, ha nem ettek, mert akkor elaudtak ugyan, de fél óra múlva már ébredtek is az éhség miatt.

Én azt tapasztaltam, hogy a túl fáradt baba már nem eszik rendesen, mert enni is fáradt, tehát úgy kell időzíteni, hogy még ne legyen hulla.

2011. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, ugyanez volt nálunk is 8 hósan! Én azt mondtam a gyermekorvosnak, hogy a fiam visszafele fejlődik!:) Erre ő, hogy nem baj, akkor kapjon tápszert! Úgy is lett: nagy nehezen megevett 80 gramm főzeléket, aztán ivott 120 ml tápszert, és jót aludt délután. Eltelt kb. másfél hónap így! Kétségbe voltam esve. Aztán egyik napról a másikra megevett 160-200 gramm főzeléket, és azóta minden oké. Kb. egy hete minden helyre állt, anélkül, hogy bármit is csináltam volna! Most 9 és fél hós, és hatalmas étvággyal megeszik mindent! Úgy örülök neki, hogy világgá kürtölném!:D :D

Szóval lehet, hogy nálatok is csak egy pár hetes sztrájk van! Ne éheztesd, add a tápszert, ha az esik jól, nem fog még az oviban is azt kérni, nyugi! Egyébként én is megkínáltam ugyanazzal a főzivel uzsonnára is a sztrájk idején, és előfordult, hogy megette!

2011. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!