Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ennek a menete?

Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos gyermekem. Apukájával szét mentünk hónapokkal ezelőtt, nem voltunk házasok, viszont a nevén van a gyermek. Többször a fejemhez vágta szakítás óta, hogy megbánta a babát. Most nagyon csúnyán össze veszett velem, de nem tudom miért , csak kiabált, hogy ő lemond a gyerekről, és többé nem akar minket látni. Tényleg nem tudom mi történt. Úgy volt, hogy nála alszik, mivel dolgoztam 10-ig, de 10-kor hívott, hogy menjek a gyermekért. El is mentem. Ekkor történt a veszekedés. Én csak álltam csendben, nem értettem mi történik. Aztán elviharzott. Mi a menete így az ügyvédnek? Szeretném ,hogy a gyermekem az én nevemen legyen és én legyek az egyetlen gyámja. Úgy érezném őt biztonságban a legjobban. Köszönöm, ha segítesz!
2020. szept. 22. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell látnia titeket, de a gyerektartást ígyse ússza meg.
2020. szept. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
59%

A nevvaltoztatashoz kell a másik szülő írásos beleegyezése.

Gyámja te max akkor leszel a gyerekednek, ha értelmi fogyatékos nagykorú. Kiskorú gyereknek te a szülője vagy és leszel.

Amit szeretnél, az a kizárólagos szülői felügyeleti jog. Kb esélytelen, ma Magyarországon ehhez nem kevés kell. Akkor van rá minimális esélyed, ha az apa lemond a saját szülői felügyeleti jogáról. Kérdés, hohy megteszi e, ha elmondják neki, hogy ezzel minden joga megszűnik a gyerek felé, ellenben a kötelességei, mint pl a tartásdíj fizetés nem változnak.

2020. szept. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!