Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy lépcsőház földszintjén...

Egy lépcsőház földszintjén lehetséges egy új, helység (wc) kialakítása? Ha igen, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Ki nem állhatom, hogy egyben van a fürdő a wc-vel, egyáltalán nem higiénikus, és hely szempontjából is borzalmas, eleve nem értem, ki találta ki, hogy egy 54 nm-es lakásban egybe építse a fürdőt és a wc-t (Még egy 20-30 nm-esben megérteném). Ezért szeretnénk a wc-t megszüntetni a fürdőszobában, és egy másikat kialakítani, de nem tudom, ez mennyire lehetséges.
2018. febr. 18. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mièrt nem egy vizest hívsz fel, aki látja a körülmènyeket, bekötèsi lehetősèget ès mindjárt árat is ad rá.

Innen a válasz így csak annyi, hogy lehet igen, de nem biztos, hogy kivitelezhető. Minden a bekötèsi lehetősègtől függ.

2018. febr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy van-e erre valami szabály, hogy pl. mivel közös tulajdonnak szmít, ezért nem lehet, stb, mivel ez egy lépcsőház. A vizes ezeket nem biztos hogy tudja, elsősorban úgymond jogilag érdekelne a kérdés, hiszen hiába tudná a vizes megcsinálni, ha a szabályzat tiltja.
2018. febr. 18. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg komolyan gondoltad, hogy a közös tulajdonban levő lépcsőházban csináltatsz -magadnak- egy saját budit?

Nooormális?

2018. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben társasház /panel úgy a közös képviselőt kell megkeresni. Ha ilyen nincs akkor minden tulaj beleegyezése szükséges hozzá. Meg hasonló szituációk. Szerintem.
2018. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is társasházban lakunk, egy lépcsőházban 6 család (földszint plusz 2 emelet). Nekünk is ugyanez volt a szitu, csak fordított előjellel. Nekünk külön van a vécé, de szerettünk volna még egyet, hogy ne kelljen várnunk egyik a másikra. Két éve zajlott a fürdőszoba-felújítás és akkor megoldottuk. Nekünk annyival volt szerencsénk, hogy a fürdő és a vécé alatt a saját pincénk van. Mivel viszonylag nagy a fürdőszoba, oda is szereltettünk még egy vécét, amit tartaléknak használunk. Ha az "igazi" vécé foglalta, akkor a másik mehet a fürdőszobába. Kellett fúrni egy 110 mm-es lyukat a fürdőszobában, és bekötni a az elvezető csövet. Nem bántuk meg.
2018. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!