Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemővel gasztroenterológus...

Csecsemővel gasztroenterológusnál?

Figyelt kérdés
Has-koponya-csípő ultrahangon kiderült hogy nagyon sok levegő van a 6+4 hetes babám hasában. Hasfajos sajnos mindent kiprobaltunk mar kb bufiztetem az elso 5 perc utan majd a vegen is, kap biogaiat infacolt gripe watert... csecsemo gasztroenterologiara megyunk holnap utan. Volt mar valaki ilyen vizsgalaton? Mire szamitsak? Van egy olya hulye otletem hogy par pelenkat elcsomagolok... ja es Allergiatesztet is szeretnenk csinaltatni azzal kapcsolatban tapasztalata valakinek? Elore is koszonom
2020. okt. 10. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A gasztróról ni cs tapasztalatom, ezügyben nem tudok nyilatkozni, talán másik válaszolók. De azon kívül, hogy cseppezteted, még mit teszel a hasfájás érdekében? Cseppeket adni édeskevés. Ami igazából használ:

-sok hasra tétel

-pocakmasszázs

-tornáztatás

-lajhárfogás

-tápszeres: tápszerváltás, anyatejes: étkezésen változtatni szoptatásbarát étrenddel

-idő

3 hónapos korra általában elmúlik, felesleges doktorhoz cipelni, hacsak nem reflux van a dologban, és/vagy a gyermekorvos nem javasolja a dolgot. A csecsemőreflux tüneteit neten megtalálod :)

Jobbulást a babádnak!

2020. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Itt max tápszert írnak neked fel, vagy diétát javasolnak ha anyatejes. Ilyen idős korban nem végeznek allergia vizsgálatot még.

1 # tökéletesen leírt mindent.

2020. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Nem erdemes elmenni, ma voltunk. Pentek ota a lactase comfort segit, de egyebkent semmilyen tesztet nem tudnak elvegezni egy ilyen kis baban. Tippeket kaptam, kezzel megvizsgalta a doktorno.
2020. okt. 12. 18:41
 4/17 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem fognak elvégezni semmilyen allergia vizsgálatot. Még annyira pici fejletlen emésztéssel. Mire nézték volna? Tejre is csak 2 évesen terhelnek. Én írtam is neked.
2020. okt. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azert mentunk mert az uhs elkuldott minket mert azt mondta rengeteg a buborek a hasaban. Maganuton csinaltuk persze es igy is azt mondta a gasztros no hogy minden rendelese alatt legalabb 2 babat visznek hozza es nem erti miert kuldik oda a kismamakat. 27e ft volt a koponya has csipo uh es ez megintcsak 27e ft volt... az ortopedia "csak" 19e :D
2020. okt. 12. 20:30
 6/17 anonim ***** válasza:

Persze én ezt értem. Csak az allergia vizsgálatra írtam.

Tudom mert a kisebbik lányommal6 hetes kora óta járunk gasztróra tejfehérje miatt.

2020. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Milyen tunetei voltak a kislanyodnak?
2020. okt. 12. 21:32
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os csak arra irtam hogy ordogi kor. Az ember ugyis elviszi mert felti es egy orvos tanacsolja. Raadasul ugyanaz a maganceg. Bar nekem gyanus hogy egy orvos nem tudja ezt pont milyen vizsgalatokat lehet/nem lehet csinalni...eselyesebb hogy ez a bevett gyakorlat... Vicc
2020. okt. 13. 04:12
 9/17 anonim ***** válasza:

6 hetes koráig 5 tápszert próbáltunk. Hasfájás, zöld hasmenés, kiütések. Az arcán konkrétan kisebesedett a kiütés.

Kaptunk minden mentes tápszert.

Sajnos én sok mindenre allergiás vagyok így ezt tőlem hozzák a lányaim.

2020. okt. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nalunk is szokott lenni zold szeklet de kepzeld az uh-s az ortopedus es a gasztros is azt mondta azert zold mert tuletetem. Ezert az a feladatom ma hogy merjem kaja elott es utan hogy mennyit eszik (en szoptatom). A kiutesekre az arcan azt mondtak lehet hormon. Ilyesmi csak nem ilyen durva [link] 2 hetre teljesen kiiktattam a tejet nem volt valtozas de most se eszem tejet mert nem merek. Az viszont biztos hogy a tejcukrot nem tudja lebontani mert miota kapja a cseppeket sokkal jobb nem erzem hogy tele lenne a hasa buborekokkal ha rateszem a kezem. Elotte lehetett erezni ahogy pattognak. Ti probaltatok a laktaz cseppeket?
2020. okt. 13. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!