Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a dolgok, amiket kb....

Mik azok a dolgok, amiket kb. 1 éves kortól már máshogyan csináltatok a babátoknál?

Figyelt kérdés

Ápolás, etetés, öltöztetés...

Pl. mikortól kapott forralatlan vizet, rendes ételt, amit ti esztek, ilyenekre gondolok :)

Mi minden változott egy éves kora után? Minden érdekel, az is, hogy a napirendje hogy alakult ekörül.


2020. okt. 12. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezek a változások nem olyanok, hogy betölti hétfőn az 1 évet és keddtől mindent másképp csinálsz :D

Ezek hosszabb átmenetek és nem feltétlenül a gyerek 1 éves korához köthető, hanem a folyamatosan változó igényeihez. Én pl sosem adtam forralt vizet, hanem tisztított vizet vagy üveges ásványvizet. 8-10 hónapos korától már azt kezdte enni, amit mi (a kevésbé sós és fűszeres verióban, tehát bababarátra alakítva)

Öltöztetésnél nem tudom, mire gondolsz konkrétan, én 1 éves kora körül többször kezdtem ráadni pólót, pulcsit, kabátot a body meg overál helyett, mert már nem kellett állandóan felemelgetni, így nem csúszik föl rajta a ruha.

A napirendje 1 éves kora körül úgy változott, hogy átálltunk 2 alvásról 1-re. De nálunk pl ez is 2-3 hónap alatt zajlott, hosszú volt az átmenet, és volt, hogy 2-t, volt, hogy 1-et aludt.

2020. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 köszi :) azért is írtam, hogy kb., mert gondoltam, hogy nem egy nap az egész 🙉
2020. okt. 12. 09:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam forralt vizet mikor már rendes mennyiségű etelt evett. (Nálunk 7 hos kortól) Az sem steril.

Egy éves korára már azt ette mint mi de ez nálunk is fokozatos volt.

Egy éves korától tejet kapott tápszer helyett, már nem is szívesen itta a tápszert.

Nálunk is ekkor kezdett átállni a napi 1 alvásra. :)

2020. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!