Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsokat szertnék kérni 1...

Tanácsokat szertnék kérni 1 éves szülinapi "partyhoz". Milyen tortát csináltatok, mit kapott ajándékba? Nagy buli volt vagy csak a szük család (itt a nagyiékat és a szülöket értem). Hogy érezte magát? Stb.

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam 1 éves szülinapjára túrós-gyümölcsös tortát csináltam. (Sima piskóta a tetején túrós-őszibarackos-banános krémmel.) Mi a keresztelővel együtt tartottuk a szülinapját, kerti partit rendeztünk a szüleimnél, kb 20-an voltunk. A kisfiam jól érezte magát, a tortaevés nagyon tetszett neki! :-)
2009. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Na, ez már kikívánkozott belőlem régóta: a páromnak 3 unokahúga van, most 1,5 és 5 év között, szóval egypár ilyen partyn már részt vettem.

Az összes nagybácsi, nagynéni párral együtt, a négy nagyszülő, a szülők voltak jelen, valamint legalább 2 olyan pár, akikről azt sem tudtam, kicsodák. (család barátai?) Tehát kb 20 felnőtt, 3 gyerek. ÉS a férfiak ittak, a nők kiabáltak a gyerekekkel, akik nem érezték jól magukat, mert mindenről szólt az este, csak az ő szülinapjukról nem.

Az ajándékban mindenki próbálta túllicitálni a másikat.

Én egy sarokba húzódva szoktam átvészelni az egészet, és megfogadtam, hogy a saját gyerekemnek nem rendezek ilyen partyt. Inkább megvárom, amíg nagyobb lesz, és a kis barátait tudjuk meghívni, nem a felnőtt rokonságot.

2009. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én sem fogok partit rendezni neki.Csinálok neki egy ehető rizstortát,amit ő is megehet,lesz nekünk egy torta,játékos lufikat fogok a lakásba tenni sokat,műanyag labdákat,és meghívom a nagyszülőket.Ennyi.És igazából a nagyszülőket is csak azért hívom,mert nemszeretném az első születésnap élményétől megfosztani őket.De max 2 órás bohockodás lesz.és nagy ajándékokat se kérek.Mert azt is feleslegesnek tartom.
2009. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! én úgy gondolom nem kell csinálni nagy felhajtást, mivel úgyse fog rá emlékezni majd. Nekünk szűk családi körben lesz majd tartva. Pár lufi felakaszgatva. Találtam egy jó receptet az interneten ilyen tortát fogok majd sütni...leírom a receptet:

Hozzávalók:

7 dkg grahamliszt

7 dkg finomliszt

1 tk. sütőpor

25 dkg mazsola

2 alma (lehet 1 alma és 1 répa is)

kevés fahéj

2 tojássárgája

1 dl. olaj


Az almákat lereszelem, a mazsolát meleg vízbe áztatom, leszűröm, majd leturmixolom. A liszteket a sütőporral és a fahéjjal összekeverem. A tojások sárgáját egy másik tálban az olajjal felhabosítom, majd hozzáadom a mazsolát, a lisztet és az almát. Kivajazott, kilisztezett formába öntöm a masszát és 180 fokon 30-40 percig (tűpróba!) sütöm.


Ebbe az a jó, hogy cukormentes. Ajándékként viszont ezeket kap majd tőllünk:

-bébi taxi, fürdőjáték, autó

2009. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Hát ,ennek a nagy partys dolognak én sem vagyok híve.

A lányomnak okt.-ben lesz 1 éves és zsúr lesz.Nem főzök,szendvicsek lesznek ill.süti és 1 pici zsúrtorta.A anyukám meg a párom szülei lesznek csak,de ők is csak azért,mert jó alkalom arra,hogy megismerjék egymást(a páromé vidéken laknak).

2009. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi tegnap tartottuk a bulit. Kb. 17-en voltunk, 3 gyerek volt a többi felnőtt, de piát direkt nem vettünk hiszen ez "babazsúr" volt. Rengeteg lufit aggatunk fel, a tortát vettük, csak szétpacsmagolta és a végén megkóstolta csak meg. 1 fél falat volt. Sztem felesleges csinálni, mert ennyivel nem lehet elrontani a baba étkezési szokásait. Tuti nem fogja követelni a csokoládét. :)) Sarlott tortát vettünk.

Az biztos, hogy nem emlékszik majd rá, de eggyel több élmény részese lehetett, Más volt a tegnapi nap, ezt azért érzékelte ő is. Nagyon aranyos volt én csak javasolni tudom a nagyobb partyt. Ja, és nem utolsó sorban a tortapacsmagolást nagyon élvezte és 18 év múlva is fogja, mikor megnézi a felvételt.

Jó móka volt! :))

2009. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
uccsó vok, ajándékba kapott egy húzható fa zebrát, egy 3 részes toronyépítőt (virágos és a tetején pillangó van), egy bébicsúszdát, ruhát, olyan fa játékot amiben 4 állatfigurát kell a megfelelő helyre berakni forma alapján. Ja, meg könyveket.
2009. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!