Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem tudtatok dönteni két...

Ha nem tudtatok dönteni két név között, végül mi lett?

Figyelt kérdés

Szeretnénk két keresztnevet adni a gyereknek. (aki csak azért írna, hogy szerinte hülyeség, az ne vegye a fáradtságot légyszi)

A dilemmám az, hogy van 2 keresztnév, ami úgy igazán tetszik, mindkettőn szívesen szólítanám a gyereket. Viszont első gyerek, így ha később születne egy azonos nemű tesója, akkor már "ellőttem" mindkét nevet.


Nem tudom, hogy ez érthető-e írok példát más nevekkel:

pl. A Kristóf és a Bálint név tetszik mondjuk nagyon, ezeken szólítanám. Ti ellőnétek egybe a kettőt pl. Szabó Kristóf Bálint és ha a következő tesó is fiú, akkor olyan nevet választanátok, ami nem akkora szerelem, vagy másik nevet adnátok második keresztnévnek pl. Szabó Kristóf Tamás (ami szintén nagyon tetszik, csak nem olyan "húha")?



2020. okt. 14. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon örülök az örömödnek, de full logikátlanul gondolkodsz, tele ment hormonnal az agyad.

NEM fogod mindket keresztneven szolitani, elobb utobb raallsz az egyikre majd. Oviban mar ugyis elmondja hogy melyiket szereti jobban, utana suliban tovabbra is azt fogja hasznalni. Nagyszulok szinten egy neven fogjak hivni. Te meg hivhatod tovabbra is Balintnak, ha ő a Kristofot szereti, elobb utobb megfog ra kerni, hogy ne Balintnak hivd. Vegul mar csak a hivataos iratai miatt lesz fontos a masodik neve.

Valassz egy nevet, vagy kettot, de az egyiket csereld le egy nem “álomnévre”.

2020. okt. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én ellőttem volna elsőre, mert tudtam, hogy egy gyerekem lesz.

Szerintem te ne lődd el, hátha lesz két fiam. Egyet úgyse szólíhatsz kétféleképp, hiába tetszik mindkettő.

Mondjuk, hogy hogy dönts a két favorit között azt nem tudom. Esetleg döntse el az apuka.

2020. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
*két fiad
2020. okt. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem legyen Balint. Mert nekem az tetszik. És ha mindenképp két nevet akarsz, válassz egy semlegesebbet. Úgyis csak egy keresztnéven fogod hívni. Ilyen formán, ha lesz meg egy fiad, tényleg elpazaroltad az egyiket.
2020. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet nem voltam egyértelmű: Igen, pont ez a kérdés, hogy tudom, hogy csak az egyiken fogom szólítani. Csak akkor másodiknak válasszak egy szépet, de kevésbé tetszőt vagy adjam a két kedvencet egybe?
2020. okt. 15. 00:29
 6/13 A kérdező kommentje:
De látom összességében sikerült megérteni, köszi a válaszokat:)
2020. okt. 15. 00:30
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Adj egy nevet, amin szólítani szeretnéd és egy hozzá illő másodikat, ami feledhető lesz, amikor nagyobb és oviban, iskolában, haverok közt vagy munkahelyi környezetben már csak egy nevet használ. Sok olyat láttam, ahol a nagypapa/nagymama után kapta a második nevét a gyerek, de senkit nem ismerek, aki egyben akarná használni napi gyakorlatban mindkét keresztnevét, pl. bemutatkozásakor nem azt mondja, hogy "szia, Gábor István vagyok", hanem csak egyet. Ezért ne add mindkét kedvenc nevet, csak az egyiket. Legkésőbb szülés után ránézve szinte biztos, hogy rá fogsz érezni a helyes választásra.
2020. okt. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem add a kettôt ami tetszik.

Ugyanis ha mondjuk lesz Kristóf Tamás, több fiad meg nem lesz, aztán iskolásként azt mondja, "a Kristóf nem tetszik, szólíts inkább Tamásnak", akkor ott leszel két szék között a pad alatt.

Ha meg születik is második fiad, addig eltelik pár év. Addigra a Kristóf Bálint úgy összeolvad a nagyobbik fiad képével, hogy el sem tudnád képzelni bármelyiket is a kisebbik fiadnak. Ráadásul változik az ízlés, addig simán megtetszhet más név is, ami eddig eszedbe se jutott. Lehet, hogy neked nem lesz kedvenc, de a párodnak lesz egy új szerelemneve.

És ennyi erôvel azon is agyalhatnál, mi lesz ha másodszorra iker fiúk lesznek. Akkor egyik kapja a kettes számú kedvenc nevet, a másiké meg a maradék?

A mostra koncentrálj, a jövôn agyalni felesleges. Egyik gyereked sem fog név nélkül maradni :).

2020. okt. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk a férjem felvetette, hogy adjuk a két kedvencet, de leszavaztam, oltári mákunk volt, hogy másodjára is lányunk lett. Egyszer egy hasonló kérdésnél már válaszoltam, hogy szerintem nem akkora dráma az sem, ha ő most Kristóf Bálint lesz, a kistesó meg majd Bálint Máté.
2020. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is add ami tetszik. Kristóf Bálint.

Ha nem születik még egy fiad, bánhatod, hogy nem adtad.

Ha kialakul, hogy Kristófnak szólítjátok, akkor a másik fiú lehet Bálint Konrád. Vagy fordítva.

2020. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!