Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan sokat van ökölben...

4 hónaposan sokat van ökölben a keze?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A lányommal a napokban voltam 4 hós védőnői státuszon. Minden rendben volt, leszámítva, hogy sokat tartja még mindig ökölben a kezét. Nekem is feltűnt egyébként, és van egy nagyobb fiam, de megmondom őszintén, nem emlékszem már, hogy ő ennyi idősen mennyit tartotta úgy, ha tartotta egyáltalán. Lényeg, hogy az 5 hós státuszig kaptunk időt, ha még akkor is ez lesz, akkor Dévény.

Egyébként szépen hasal, tartja magát, alkaron támaszkodik. Mindkét kezével nyúl a dolgokért hason is, háton is. Hasról hátra fordul, hátról pedig oldalra (hasra még nem sikerült). A keze nem görcsös, ha meg akar fogni valamit, akkor szépen kinyitja, csak ha épp semmi nincs nála, akkor sokszor ökölben van.

Valakinek volt hasonló? Elhagyta a gyerkőc magától, és ha igen, mikor? Ha nem, akkor pedig segített a Dévény, vagy más egyéb torna? Köszi ha válaszoltok.



2020. okt. 20. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták, hogy ha alvás közben kinyitja, akkor nincs gond. Elhagyta később magától.
2020. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Szia


Ennek a neve asszem a Moro reflex.

Azért van, hogy kapaszkodjon, mint egy kis maki :) nyilván az embereknél ez már nem szükséges.


Elofordul, hogy "beragad" a reflex.

Fontos, hogy ne legyen pl hosszú a body újja, mert akkor ösztönösen rá fog markolni és nem gyengül a reflex.


Tudsz vele te is gyakorolni.

Megfogod a csuklóját és a másik kezeddel szépen simogatod a tenyerét az ujjak felé (ezáltal te kinyujtod az ujjait)

Utána at is tudod masszírozni neki az ujj perceket.


Közben mondókázhattok.

" simi - simi simogat, nyújtsd ki a kis ujjadat.

Hüvelyk ujjam alma, mutatóujjam megrazta, középső ujjam felszedte, gyűrűs ujjam hazavitte, ez az ici-pici mind megette"


Amúgy azért nem kell megijedni.

Kicsit sztem tuloz a védőnő ezzel az 1 hós határidővel.

Nyilván kell a dologgal foglalkozni, devenyes állapotfelmérés meg sosem árt.

2020. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia engem is halálra ijesztgettek ezzel, a fiam meg 6 hetesen is úgy támaszkodott hogy ökölbe volt a keze. Kb 7-8 hónaposan kezdett nyitni a tenyerén mikor mászni kezdett.ja előtte tok szabálytalanul kúszott, hogy azzal is remisztgessenek.

Ha amúgy más nincs akkor szerintem felesleges aggodnod:)

2020. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs 6 hónaposan, nem hetesen támasztotta magát hason ;)
2020. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem aggódom, elvégre a "legrosszabb" ami történhet, hogy megnézi egy Dévényes. Alvás közben általában nyitva van neki egyébként.

Kedves 2., a Moro-reflex az nem ez, hanem az, amikor hanyatt fekve hirtelen összerántják a kezüket meg a lábukat, mintha megijednének. :)

2020. okt. 20. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint ez pint nem az a kategória ami dévényest kíván. A dévény egy nagyon jó és hasznos dolog, annak akinek valóban szüksége van rá.

A státusz pedig 6 hónaposan kéri a nyitott tenyéren való támasztást. Ha akkor sincs meg, ami még 2 hónap vagyis egy ekkora gyereknél nagyon sok idő, akkor is bőven van idő elvinni szakemberhez, de az inkább tsmt, alapozó és társai.

Jó barátJa a védőnőnek a dévényes, hogy ennyire muszáj menni?

2020. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem arra volt kiélezve, hogy csukott kézzel támaszt (bár legtöbbször úgy támaszt), hanem arra, hogy egyébként is sokszor van neki csukva. Tehát gyakran akkor is, amikor csak fekszik, nézelődik, és éppen semmit nem fog. De mint mondtam, nincs baj a kinyitásával, nyitogatja spontán is, meg akkor is, ha nyúl valamiért. Azt nem tudom, hogy a védőnőnk áll-e bármilyen kapcsolatban a helyi dévényessel :)) De amúgy nem az a túlaggódós fajta, legalábbis eddig úgy vettem észre.
2020. okt. 20. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Mi mentünk Devenyeshez is végül :) jófej kis nő volt mondta hogy tornaztassuk otthon de nem hívott vissza mert nem látott olyan gondot. Persze mondta hogy menjünk ha még aggódnank, de aztán hirtelen nagyon beindult a baba:)
2020. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!