Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az,hogy az egyik...

Miért van az,hogy az egyik baba fél évesen elkezd szépen enni,sorra váltódnak ki étkezések,a másik meg még 11 hónaposan is alig eszik,csak szopni akar?

Figyelt kérdés
A fiam még mindig alig fogad el valami ennivalót,a püréket kb ki is hagytuk. Darabos ételt eszegeti de abból meg nem tud mennyiséget megenni. 11 hónapos és fényévekre vagyunk attól hogy étkezést kiváltsunk. A szomszéd kislánnyal egy idősek. Már csak reggel meg este szopik a többi étkezés ki van váltva. Kérdeztem az anyukát hogy csinálta. Azt mondta semmit nem csinált másképp mint én. Kínálgatta és ette a gyerek a tej meg már nem kellett neki. Nem akarom hasonlítgatni a két gyereket,különböznek is nagyon. Csak aggódom,hogy nálunk valami nem stimmel.
2020. szept. 24. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Hagyd hogy érdeklődjön amikor ti esztek, ultessetek kozel az asztalhoz, egyetek együtt, lássa hogy nem erőltetett program, hanem jókedvű, elvezettel teli stb. De amugy nem gond szerintem.. Majd ráérez.. Enyem nagyon jo evo, 8 honapos, reggel este szopizik, de ő a kezdetektől kb kinezi a szankbol az etelt, mindent meg akar kostolni, amit lehet neki abbol adok is , hagy erezze. Darabokat is adok, ő hagy fogja, rakosgatja egyik kézből masikba, egyedül eszik. Azért gondolom, hogy ez segithet.
2020. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Ne görcsölj rajta. Engedd el. Eszik amennyit eszik. Ha fejre állsz se fog többet. Fiam 13 hós és még mindig nem eszik úgy. De úgy néz ki nem is igényli. Nem kínálom már minden étkezés után cicivel, de nem is kéri. + Nem eszik csak 4szer. Reggelit ha adok neki akkor nem eszik tízórait.
2020. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azert amiért mi felnőttek is full különbözőek vagyunk egymástól. Meg kell kínálni azzal amit ti esztek és ő is eheti már majd ha készen áll rá elfogadja. Nem halnak éhen :) En elengedtem és ezen nem stresszelek pl bolcsi beszoktatas alatt masfel hétig azt hallgattam h szinte egy falaatott nem evett nem stresszeltem rajta és láss csodát másnap az egészet megette mert már éhes volt. Hallottál már olyanról h normál körülmények között ehenhalt volna a gyerek? Na ugye h nem :)
2020. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2 gyerek is teljesen más ütemben haladt. A nagyobb szívesen evett, a fokozatosságot betartani nehezebb volt, mint étkezést kiváltani, mert nagyon szeretett enni és bármit amit bevezettünk, jól fogadott (a régi szép idők :D)

A kicsi pedig kóstolgatott úgy 10-11 hónapos koráig. Mennyiséget egyáltalán nem akart enni. Egyébként ő lett a jobb evő :D

2020. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő


Lányom így volt, mint a tied


Fiam meg simán eszik,amit adok...

2020. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10,5 hónapos, mintha magamat olvasnám. Pürét egyáltalán nem hajlandó enni, csak a darabosból ami megtetszik neki, 1-1 falatot. Meg időnként kizarólag pohárból levest, gyümölcslevet elfogad. Védőnő szerint normális, anyatejes babáknál gyakori. Én is próbálom elengedi, eszik amennyit eszik, szerencsére sokat szopizik még.
2020. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!