Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend iszsz babáknál?

Napirend iszsz babáknál?

Figyelt kérdés

Egy igény szerint szoptatott babánál hogyan alakul ki napirend? Ennél pont az a lényeg nem, hogy akkor eszik, amikor éhes. Nem időhöz, vagy bármihez kötve.

De akkor hogyan alakul.így ki napirend? Mindenhol az mondják/írják, hogy a babának legyen napirendje. De fontos hogy igény szerint szoptassunk. Akkor most hogyan is kellene?



2020. nov. 2. 18:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%
A napirend nem azt jelenti, hogy percre pontosan beosztod a napodat. A lényeg az, hogy legyenek megszokott rutinjaitok. Pl.: Lefektetés előtt mindig lekapcsolod a villanyt, feladsz a babára egy pizsamát, ráteszed a pólyát, énekelsz neki. Vagy szoptatás után mindig kicseréled a pelenkát. Vagy pelenkacsere közben mindig dúdolsz. Inkább ilyesmikre kell gondolni.
2020. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Igèny szerintinèl is beáll egy idő után


Csak van amelyik babánàl 2 h van akinek 4 van akinek 3 h

Kb


De pl este gyakrabban kér, mert kevesebb, zsírdúsabb a tej


Az időre szoptatott babáknál ezt nem nézik, hanem fixen etetik kb.



Plusz a napirend az nem percre pontosan beosztott dolog.


De ébredés után ekko szoktunk játszani

Ekkor szabad program ekkor kimegyünk ekkor ebés van a szülőknek ekko alvás. Ekkor fürdés


Kb

Minden nap szinte hasonlóan..


Pl nekem már 8 hós


Itt állok a konyhàban a telefonnal.. idemászott és megnyúzta a nadràgom

7-kor pancsi van

Mindig


Ga nem vagyunk itthon akkor is nyűgös lesz.

2020. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az elírásokért


Nadrágnyúzósomra is figyeltem / azóta alszik/

2020. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kialakul magától. De ne egyből várd, jellemzően 3-4 hónapos korra szokott (egyébként tápszerezni is lehet igény, szerint - első gyerekem tápszeres volt és ott is ő alakította, pont mint az anyatejes iszisz).
2020. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én így szoptatok, deh ez nem azt jelenti, h. 0-24ben a baba rajtam van. 4hónapos és szépen kialakult a napirendünk. Ő jelzi kb.ugyanakkor, ha éhes, így az etetések mentén kialakult mikor sétálunk, fürdetünk, fürdés után evés stb..
2020. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem iszisz babám volt, de mindig beosztotta magának bizonyos időközönként a szopit.


Sosem kérte random össze-vissza!!


Nagyon sokáig 2 óránként szoptattam. Teljesen kiszámítható volt.

2020. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Fürdès, alvàs, felkelès, sèta kb. ugyanakkor volt- magàtòl àllt be ugyanakkori alvàsokra. Cicizett, mikor kèrt, ez teljesen vàltozò volt, de nem kerìtettünk neki nagy feneket ès nem èreztem fő napirendi pontnak.
2020. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És még az előttem válaszolókhoz annyit tennék hozzá, hogy beletelik pár hétbe, mire kitapasztalod, melyik az "éhes" sírása a babának. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy minden panaszra a mellem a válasz, hanem hogy bármikor éhes, megetetem, nem nézem, hogy de most nincs ebédidő. De ahogy előttem is írják, 3-4 hónapos korra egy iszsz baba saját magának kialakítja, hogy szabályosan, X óránként eszik. Nálunk így alakul, 18 hetes a kisfiam: (körülbelüli időpontok) reggel 6 - reggel 9 - 13h - 17h - 20h.
2020. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Attól még, mert akkor eszik, amikor éhes, nem lesz nonstop éhes. Oké, hogy nem mindig fixen délben kéri az "ebédet", de idővel beáll 2-3 órás intervallumokra az igénye- nyilván nem az első 4-6 hétben, de azért nálunk már 2 hónaposan is egész stabilan 2-óránként kérte a cicit, most 3,5 hónapos, jellemzően 2,5-3 óránként kéri a cicit. A napirendünk teljesen jó, nem tudom órára lebontani, de alapvetően a napon belül stabil. Növekedési ugrásoknál, oltásoknál változik, de nem hinném, hogy ez nagyon másabb lenne időre szoptatott babáknál. Mármint ha időre szoptatod/tápszerezed is eleinte többször eszik keveset, mert még kicsi a gyomra és hamar végigfut rajta a kaja, aztán később tudod csak kihúzni 3 órásra az etetések közti időket- nagyjából akkorra, amikorra igény szerint szoptatva is kialakul ez. Plusz én nem vagyok hajlandó elhinni, hogy aki időre szoptatja a babáját, az nem iktat be félidőnél egy extra cicizést pl növekedési ugrásnál, ha azt látja, hogy már fél órája ordít a gyerek az éhségtől. Oké, el lehet terelni a figyelmét egy ideig, de azért nem működik az a módszer sem a végtelenségig, és azért érdemes ilyenkor hallgatni a baba jelzéseire, mert amúgy hamarabb elapadhat a tejed, kevesebb termelődhet (feltételes mód, mielőtt bárki nekem esne :D ), ha nincs lehetősége felszaporítani magának.
2020. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, utolsó, én is pont ezt írtam (6-os válaszoló vagyok), hogy nem eszik össze-vissza egy iszisz baba sem!


Aki non-stop cicire rakja, az ott az anya "hibája", mert nem tudja megállapítani, mikor éhes a kisbaba. Erre a baba rászokik, és utána már CSAK a cici nyugtatja meg. De az már nem etetés.

2020. nov. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!